Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trwa łatanie pozimowych ubytków w jezdniach


Po zimie trwa naprawa dziur w jezdniach. Od początku roku miejskie służby uzupełniły prawie 150 metrów kwadratowych ubytków.

Na skutek niskich temperatur, a – przede wszystkim – częstego zamarzania i rozmarzania wody – nawierzchnie bitumiczne popękały i utworzyły wiele wyrw. Gdy tylko warunki atmosferyczne na to pozwoliły, drogowcy przystąpili do remontów. Wybierając jezdnie do priorytetowej naprawy, kierują się własnymi obserwacjami, zgłoszeniami funkcjonariuszy policji i straży miejskiej oraz sygnałami od mieszkańców. Problemy można zgłaszać bezpośrednio w Mławskim Przedsiębiorstwie Drogowo-Mostowym (tel. 23 654 35 01) lub w ratuszowym Wydziale gospodarki komunalnej i mieszkaniowej (tel. 23 654 33 82 wew. 311).

Miasto Mława od początku roku wyremontowało 124,88 m kw. wyrw w nawierzchni bitumicznej na drogach gminnych. Koszt naprawy wyniósł 16 210,06 zł. Wyremontowano nawierzchnie na ulicach: Dworcowa, Mariacka, Grzebskiego, Żeromskiego, Zacisze, św. Anny, Instalatorów, Kopernika, Batorego, Batalionów Chłopskich, Torfa Załęskiego, Dobra, Sportowa, Stary Rynek, Długa, os. Młodych, Grzebskiego, Grota Roweckiego, PCK, Górna, Abpa Nowowiejskiego, Moniuszki, Powstańców Wielkopolskich, Wymyślin, Zabrody, Cegielnia, Reymonta, Krasińskiego, Kolejowa, Zachodnia, Graniczna, Brukowa.

Na mocy porozumienia z Powiatem Mławskim służby miejskie zajmują się również naprawą dróg powiatowych. Od początku roku wyremontowano 19,13 mkw. ubytków w nawierzchniach dróg powiatowych na ulicach: Granicznej, Brukowej, Płockiej, Nowowiejskiej, Nowej, Lelewela, Kościuszki (stan na 19 lutego 2019 r.). Koszt napraw wyniósł 2 568,25 zł.

Synoptycy zapowiadają ataki zimy także w marcu, dlatego należy spodziewać się kolejnych ubytków na jezdniach. Urząd miasta prosi kierowców o ostrożna jazdę i cierpliwość.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

avatar
1500
Robert
Gość
Robert

Proszę przejechać do Strzegowa piękne ulice oświetlenie z odnawialnych źródeł energi, chodniki i śnieżki nawet poza Wsią. A w Mławie nawet brak oświetlenia na ulicy gdzie mieszka kilka 100 rodzin np.ul Wysoka. Burdel a nie Ratusz.

Ewka
Gość
Ewka

A co się dzieje na Osiedlu Młodych za biedronka masakra na TORFA na książąt

Media
Gość
Media

Tylko w Mławie tak mozna

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Na Ukrainie to przechodzi to i u nas się przyjemnie nowatorski sposób naprawy dróg z nich przykład biorą widać fachowcy widać Usterka do ttv

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bo nadać i klepać to każdy może

zenek
Gość
zenek

dojazd do zacisza jest w opłakanym stanie juz od wielu lat . nikt nic z tym nie robi ? dlaczego?

Alina
Gość
Alina

Panie burmistrzu niech pan się przyjrzy pracy swiom podległym pracownikom. To jest kpina. Proszę przejechać się do Ciechanowa. Drogi w duzo lepszym stanie, budowa obwodnicy, mławski parowóz na tle Ciechanowa. MŁAWA TO NIE TYLKO DEWELOPERKA, BLOKI BUDOWANE GDZIE POPADNIE. A co jest w Mławie? Kanalizacja budowana dla kogo? Rewitalizacja przy handlowcu – pelna fuszerka.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Ten pan w żóltej kamizelce powinien odpowiadać za jakość tego papractwa. Tacy ludzie wzięci z ksieżyca powinno sie zwolnić w piewszej kolejnosci.

obiektywny
Gość
obiektywny

Ten pan w żółtej kamizelce startował na radnego z komitetu burmistrza. Niestety nie udało mu się. A tak Mława by była piękna.

mławianka
Gość
mławianka

Tak, remontują ulice Remontują tak jak widać na załączonym obrazku: 2 facetów jeździ autem, nasypuje w dziury jakąś maź, a potem udeptuje to buciorami i to się nazywa remont ulic. To chyba XIX- wieczna forma remontu. Ciekawe jak oni wyliczają te metry kwadratowe… Tak w ogóle to te 19 metrów kwadratowych to jest naprawdę olbrzymia ilość, odjąć od tego te wyliczenia pi razy drzwi to wyjdzie dokładnie koło 10 metrów kwadratowych. Ponadto to nie jest remont, to jest przelewanie z pustego w próżne. To jest szczyt głupoty. Ktoś powinien zrobić filmik z tak nowatorskich remontów ulic w Mławie i dać… Czytaj więcej »

dziura
Gość
dziura

A specjalistka jak by takie dziury załatała?

Paweł
Gość
Paweł

Moze wystarczyloby wypelnić dziure rozgrzaną masą bitumiczna i przejechac zagęszczarką? Niż marnować pieniądze w sposób pokazany powyżej… 🙂

dziura
Gość
dziura

I rozgrzewać w wiaderku palnikiem? uszczelnić krawędzie masą? Bo masy obecnie nie produkują.

Paweł
Gość
Paweł

Nie podsuwaj im pomysłów.. 🙂

Mlawa
Gość
Mlawa

Od razu widać różnicę jeździ się jak po stole śmiech na sali tym łopatami to mogą na podwórku sobie ubytki równać