Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powstanie nietypowa książka kucharska z przepisami, historycznymi zdjęciami i niezwykłymi historiami


Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym realizuje w tym roku ciekawy i oryginalny projekt „100 smaków Niepodległej – tak smakuje wolność”.  Ma on na celu powiązanie współczesności z tradycją i historią okolicy z wykorzystaniem tego, co wszyscy lubimy – jedzenia. Otrzymała na jego realizację specjalny grant w wysokości 2 tys. zł.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Szkoła jest laureatem IX edycji konkursu „Projekt z klasą” organizowanego przez Nową Erę, w ramach którego otrzymała Złoty Grant na realizację swojego projektu.

Realizacja projektu będzie polegała na zaangażowaniu uczniów w zebranie 100 tradycyjnych przepisów przechowywanych przez ich babcie, dziadków, rodziców oraz lokalnych mieszkańców i przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Przy tej okazji apelują również o przekazanie ciekawych historii związanych z owymi przepisami oraz wspomnień dotyczących 100 lat niepodległości. Do przepisów dołączone będą również historyczne i rodzinne zdjęcia z czasów przedwojennych, wojny, okresu powojennego, tworząc album lokalnej społeczności.

Wśród planów jest też przyrządzenie niektórych z potraw i podzielenie się nimi z mniej zamożnymi, samotnymi członkami społeczności. Efektem wspólnej pracy ma być książka kucharska zawierająca nie tylko przepisy, ale również zdjęcia historyczne i ciekawe historie. Powstanie też prezentacja multimedialna. Zbiór przepisów będzie dostępny również w formie strony internetowej „smakiniepodleglej.pl”.

red.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
Rodzic
2 lata temu

Brawo dla dzieciaków

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x