Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Dniu Języka Ojczystego rozważali „czy potrzebny nam ogonek?”


W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, 21 lutego 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie zorganizowała lekcję polskiego w bibliotece.


ksp Mława
Reklama

O tym „Czy potrzebny nam ogonek?” opowiadała zaproszona polonistka z Zespołu Szkół nr 3 w Mławie Pani Wioletta Zmysłowska.

A więc „czy potrzebny nam ogonek?” zdecydowanie tak! dowiedzieli się słuchacze. Według słownika PWN znaki diakrytyczne, takie jak „ą”, „ę”, „ż”, „ś”, „ź” są jedną z najbardziej charakterystycznych cech języka polskiego. Polacy jednak coraz rzadziej ich używają, szczególnie w dobie esemesów. I tak 64% według badań jest za zachowaniem tych znaków, ale aż 53% przyznaje się, że ich nie stosuje. Zmiany w ich stosowaniu zachodzą i będą zachodzić, ale jednak dbajmy o nie, bo to nas wyróżnia i to coś jest bardzo ważne w odbiorze tekstu. Nie stosowanie ich to ogromne zubożenie języka polskiego, a przez to życia –  apeluje prof. Józef Bralczyk.

Dziękujemy uczestnikom za bycie z nami i z naszymi „ogonkami”.

źródło i fot. MBP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x