Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gdzie można legalnie i bezpłatnie zawieźć odpady


Małymi krokami nadchodzi wiosna. Wielu z nas przeprowadza w tym czasie porządki w gospodarstwach domowych. Niestety, nie wszyscy robią to z poszanowaniem otaczającego nas środowiska.

elektryk Mława
Reklama


Przykrym, lecz często spotykanym widokiem są śmieci porozrzucane po lasach, łąkach i przydrożnych rowach. Zaniepokojeni mieszkańcy alarmują nas o przypadkach pozostawiania w takich właśnie miejscach foliowych worków ze śmieciami, butelek, starych mebli, niekiedy też sprzętu RTV i AGD. W ten sposób bezmyślnie niszczona jest przyroda.

Sytuacje te mogą wynikać z niewiedzy o istnieniu odpowiednich miejsc, w których można nieodpłatnie pozostawić odpady. Takim właśnie miejscem jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Do PSZOK-u położonego przy ul. Płockiej 102 w Mławie mieszkańcy miasta mogą nieodpłatnie przekazywać następujące odpady: metal, papier, tektura, szkło, tworzywa sztuczne, odpady ulegające biodegradacji, chemikalia, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opakowania wielomateriałowe, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady rozbiórkowe i budowlane oraz zużyte opony. Punkt ten jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, a także w soboty od 9:00 do 13:00.

Natomiast w PSZOK-u położonym przy ul. Mechaników 5 w Mławie mieszkańcy miasta mogą nieodpłatnie pozostawiać opakowania z: papieru i tektury, tworzyw sztucznych, metali i szkła. Punkt ten jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:00.

Nieodpłatne przekazanie wymienionych odpadów w jednym ze wskazanych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest możliwe, jeśli odpady te pochodzą z gospodarstw domowych mieszkańców Mławy.

Jednocześnie przypominamy, że miesięczna opłata za regularny, zgodny z harmonogramem  odbiór odpadów z gospodarstw domowych wynosi 8 zł od osoby w przypadku odpadów zbieranych w sposób selektywny lub 12 zł od osoby w przypadku odpadów nie zbieranych  w sposób selektywny (odpady zmieszane). Podstawą prawną jest uchwała nr XXIV/293/2016 Rady Miasta Mława z dnia 29 listopada 2016 r. w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty (Dz. Urz. Woj. Maz. z 2016r., poz. 10959).

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
System
System
1 rok temu

Świetny artykuł. Bardzo praktyczny 🙂 System gospodarowania odpadami.

Stasiek
Stasiek
1 rok temu

Ostatnio zawiozłem do punktu na płockiej 3 worki gruzu budowlanego pochodzącego z remontu mieszkania w Mławie a pan ochroniarz mówi, że nie mogę tego tam zostawić bo kontener jest pełny i go nie oprozniaja. I jak tu chcieć dbać o środowisko? A potem dziwne, że po lasach leży…

Staś
Staś
1 rok temu

Cz to jest tylko dla mieszkańców Mławy ?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x