Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Samowola budowlana w Miączynie. Budynek trzeba rozebrać


Zakończyło się trwające niemal dwa lata postępowanie w sprawie samowoli budowlanej w ośrodku Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu Mar-Kot w Miączynie Dużym. Chodzi o niewielki budynek o charakterze biurowo – mieszkalnym dobudowany do istniejącego tam już obiektu.

Sprzedam Piec


Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Mławie dowiedział się o tej sytuacji po kompleksowej kontroli wszystkich  budynków na terenie ośrodka przeprowadzonej przez straż pożarną. Wszczęte przez  PINB postępowanie potwierdziło, że budynek powstał bez wymaganego prawem pozwolenia na budowę. Postępowanie dawało oczywiście możliwość legalizacji samowoli, ale Mar-Kot z niej nie skorzystał.

– Właściciel odwołał się od decyzji o rozbiórce do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ten podtrzymał naszą decyzję, budynek trzeba rozebrać – mówi Justyna Traczyk – Pydyn Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mławie.

Z taką decyzją pogodził się już Mar-Kot. Podkreśla też, że ten budynek w żaden sposób nie był wykorzystywany na potrzeby osób bezdomnych trafiających tu na pobyt.

– Budynek rzeczywiście był już parę lat, a nie był w planie. Teraz wszystko wyprostujemy – mówi Agnieszka Bogucka  szefowa placówki w Miączynie Dużym.

Placówka w Miączynie Dużym jest jedynym na terenie powiatu mławskiego ośrodkiem dla osób bezdomnych. Może w nim przebywać kilkadziesiąt osób, jak mówi Agnieszka Bogucka, gdyby była taka potrzeba można tu pomieścić nawet 100 osób.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jeromir Grabowski
Jeromir Grabowski
2 lata temu

Tam gdzie nie powinni przymykają oczy z PINB zostawili budynki bez odbiorów w mojej działce miał Sąsiad obore że by nie sąd to pisali mi że pozwolenie wydał mu poprzedni właściciel .Kpina mam dokumenty na to

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x