Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Właściciel agresywnego amstaffa przed sądem. Nie przyznaje się do winy


Wczoraj przed Sądem Rejonowym w Mławie rozpoczął się proces 22 – letniego Kamila G., właściciela amstaffa, który w czerwcu ubiegłego roku w Łomi zaatakował i dotkliwie poranił dwójkę dzieci: ośmiomiesięczną dziewczynkę i trzyletniego chłopca. Oskarżony ma postawione trzy zarzuty: spowodowanie bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia dzieci, popełnienia przestępstwa znęcania się nad rodziną w tym nad dziećmi oraz spowodowaniu lekkiego uszczerbku zdrowia jednej z osób pokrzywdzonych.


ksp Mława
Reklama

W pierwszym dniu procesu sąd przesłuchiwał świadków. Wezwanych na rozprawę było ich niemal 30. Oskarżony do sądu został dowieziony z aresztu, w którym przebywa od listopada ubiegłego roku. Równocześnie w sprawie Kamila G. toczy się też sprawa przed sądem rodzinnym. Dziewczynka, która została najbardziej dotkliwie pogryziona przez psa, nadal jest leczona.

– Oskarżony nie przyznaje się do winy, złożył częściowe wyjaśnienia, w pozostałym zakresie odmówił odpowiedzi na pytania sądu. Są jednak inne dowody, które pozwoliły na postawienie mu zarzutów niezależnie od złożenia przez niego wyjaśnień. Do sprawy będziemy chcieli włączyć także materiały z toczącej się sprawy rodzinnej. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności – mówi prowadzący sprawę prokurator Kamil Rytelewski.

 JK

Zobacz także:

W Łomi amstaff zaatakowal i pogryzł dwoje małych dzieci

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Psita
Psita
3 lata temu

Tytuł dziwny… Chyba agresywny właściciel…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x