Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Spotkanie kombatantów w Szkole Podstawowej w Rzęgnowie


Trwa tradycja corocznych spotkań środowiska kombatanckiego w Szkole Podstawowej w Rzęgnowie. Tegoroczne, styczniowe spotkanie było wyjątkowo uroczyste, bo połączone z wręczeniem odznaczeń i medali. W trakcie uroczystości oddano hołd wszystkim poległym za ojczyznę oraz kombatantom, którzy odeszli na wieczną wartę.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Głównym punktem spotkania było wręczenie odznaczeń i medali. Odznakami ,,Za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych”  uhonorowani zostali: wójt Rafał Kuciński, kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Robert Kochański, proboszcz Parafii pw. Św. Macieja w Pawłowie Kościelnym ks. Hubert Komorowski, doktor Andrzej Kowalski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej Małgorzata Budna oraz nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rzęgnowie Lidia Czerwińska.

Kombatancką Odznakę Jubileuszową ,,Polska Niepodległa 1918-2018″ otrzymali: prezes Zarządu Koła ZKRPiBWP w Rzęgnowie Władysława Smolińska, skarbnik Koła ZKRPiBWP w Rzęgnowie Dominika Mikulska, wójt Wiesław Boczkowski i dyrektor Szkoły Podstawowej w Szydłowie  Jan Żuchowski.

Kombatancki Krzyż Zwycięstwa otrzymał – członek Zarządu Koła ZKRPiBWP w Rzęgnowie Eugeniusz Cesarek.

Jako że spotkanie odbywało się jeszcze w czasie poświątecznym, wspólnie śpiewano kolędy i dzielono się opłatkiem. Prezes Władysława Smolińska przedstawiła też członkom koła ZKRPiBWP roczne sprawozdanie.

O miłą atmosferę oraz o oprawę artystyczną całej uroczystości zadbali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rzęgnowie. Coroczne spotkanie kombatantów dostarczyło gościom miłych wspomnień i wspólnie spędzonych chwil.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wójt gminy Dzierzgowo Rafał Kuciński, Prezes Koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych płk. Wacław Szewczyk, kierownik Delegatury Ciechanowskiej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego  w Warszawie Robert Kochański, ks. proboszcz parafii Pawłowo Kościelne Hubert Komorowski, radny powiatowy z Gminy Dzierzgowo Artur Kacprzak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Dzierzgowo Sławomir Zaborowski, wójt gminy Szydłowo Wiesław Boczkowski.

źródło i fot. SP w Rzęgnowie

oprac. red

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500