Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Spotkanie kombatantów w Szkole Podstawowej w Rzęgnowie


Trwa tradycja corocznych spotkań środowiska kombatanckiego w Szkole Podstawowej w Rzęgnowie. Tegoroczne, styczniowe spotkanie było wyjątkowo uroczyste, bo połączone z wręczeniem odznaczeń i medali. W trakcie uroczystości oddano hołd wszystkim poległym za ojczyznę oraz kombatantom, którzy odeszli na wieczną wartę.

Sprzedam Piec


Głównym punktem spotkania było wręczenie odznaczeń i medali. Odznakami ,,Za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych”  uhonorowani zostali: wójt Rafał Kuciński, kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Robert Kochański, proboszcz Parafii pw. Św. Macieja w Pawłowie Kościelnym ks. Hubert Komorowski, doktor Andrzej Kowalski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej Małgorzata Budna oraz nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rzęgnowie Lidia Czerwińska.

Kombatancką Odznakę Jubileuszową ,,Polska Niepodległa 1918-2018″ otrzymali: prezes Zarządu Koła ZKRPiBWP w Rzęgnowie Władysława Smolińska, skarbnik Koła ZKRPiBWP w Rzęgnowie Dominika Mikulska, wójt Wiesław Boczkowski i dyrektor Szkoły Podstawowej w Szydłowie  Jan Żuchowski.

Kombatancki Krzyż Zwycięstwa otrzymał – członek Zarządu Koła ZKRPiBWP w Rzęgnowie Eugeniusz Cesarek.

Jako że spotkanie odbywało się jeszcze w czasie poświątecznym, wspólnie śpiewano kolędy i dzielono się opłatkiem. Prezes Władysława Smolińska przedstawiła też członkom koła ZKRPiBWP roczne sprawozdanie.

O miłą atmosferę oraz o oprawę artystyczną całej uroczystości zadbali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rzęgnowie. Coroczne spotkanie kombatantów dostarczyło gościom miłych wspomnień i wspólnie spędzonych chwil.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wójt gminy Dzierzgowo Rafał Kuciński, Prezes Koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych płk. Wacław Szewczyk, kierownik Delegatury Ciechanowskiej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego  w Warszawie Robert Kochański, ks. proboszcz parafii Pawłowo Kościelne Hubert Komorowski, radny powiatowy z Gminy Dzierzgowo Artur Kacprzak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Dzierzgowo Sławomir Zaborowski, wójt gminy Szydłowo Wiesław Boczkowski.

źródło i fot. SP w Rzęgnowie

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x