Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowe ulice mają nowe nazwy


Od momentu wejścia w życie trzech podjętych 22 stycznia 2019 r. uchwał Rady Miasta Mława, mieszkańcy i goście naszego miasta mogą spacerować ulicami por. Pawła Rachockiego „Juranda” (na zdj.), Gajową i Pszenną.

Ulicą por. Pawła Rachockiego „Juranda” stała się ta położona na zachód od ul. Zabrody na działce nr 903/2 (o nadanie takiej nazwy wnioskowali mieszkańcy osiedla nr 5 Kościuszki i Tomasz Chodubski), Gajową – droga na wschód od ul. Podbornej na działce nr 461/2, a Pszenną – trakt na południe od ul. Łąkowej na działce nr 754/1. Wszystkie wspomniane ulice są drogami wewnętrznymi. Właściciele zlokalizowanych przy nich nieruchomości wyrazili zgody na nadanie wspomnianych nazw. Uchwały podjęte przez miejskich radnych 22 stycznia zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego 28 stycznia 2019 r. Weszły w życie 14 dni później.

źródło i fot.: KN / UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

avatar
1500
Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Można spacerować w woderach. Droga wyglada tragicznie, nie wspominając już o oświetleniu. Ciemno i bagno wokół. Wstyd wstyd wstyd. Mława to nie tylko park i nowe rabatki i kwiatki i wzorki. Są tez inne miejsca gdzie przydało by się poprawić to i owo. Ulica zabrody do dół na dole dołem przykryty. Ale przecież można zainwestować kasę w solankowe teznie albo pomnik Kościuszki czy Popiełuszki czy komu tam mieli stawiać. To ze właściciele działek maja udział w drodze nie znaczy ze maja tonąc w błocie. Skoro prywatna to po co miasto nadaje nowe nazwy ??? Może by radni zamiast głupotami zajęli… Czytaj więcej »

Janja
Gość
Janja

Moja ulica prze ponad 30 lat tak wyglądała ,zanim nam położyli kostkę.LudIom zalewało piwnice i domy prze ten czas.

Ala
Gość
Ala

A proszę się przejechać ulicą Zabrody, to dopiero RODEO

Projektant
Gość
Projektant

Dla dróg dojazdowych z udziałami własności dla poszczególnych właścicieli działek, gdzie zostały wydane pozwolenia na budowę oraz nadane nr porządkowe nowych domów oraz posesji, są nadawane nazwy. Przykładem jest obok ul. Żytnia (od Polnej). Utwardzenie i zapewnienie w miarę „normalnego dojazdu” leży w obowiązku – dobrych chęciach właścicieli. Nie zmienia to faktu, że lepsze drogi są na wsiach niż w Naszej pięknej Mławie…

mławianka
Gość
mławianka

„mieszkańcy i goście naszego miasta mogą spacerować ulicami por. Pawła Rachockiego „Juranda” (na zdj.), Gajową i Pszenną.” – śmiech na sali. Niech sobie radni i pracownicy UM pospacerują tymi ulicami i kilkoma (kilkoma to delikatnie powiedziane) jeszcze innymi, które od lat wyglądają tak samo jak ta zdjęciu. JE ZASTAŁ MŁAWĘ MUROWANĄ, A OPUŚCI ZRUJNOWANĄ. To są ulice? czy też drogi gruntowe? Wydostać się z takich ulic w czasie roztopów czy też opadów deszczu graniczy z cudem. Trzeba mieć 2 pary obuwia: gumiaki do przebrnięcia przez błoto i drugie, żeby jakoś po ludzku wyglądać w mieście, o samochodzie nie wspomnę… Toż… Czytaj więcej »

tepy
Gość
tepy

Przecież to prywatne drogi, co ma UM do tego?

Anonim
Gość
Anonim

Dobry nick – adekwatny do treści komentarza.

do Anonim
Gość
do Anonim

Dokładnie, to są drogi prywatnie i w gestii właścicieli drogi jest dbanie i jej stan, a nie UM. Jeśli właścicielom drogi odpowiada jej stan, to co innym do tego?

Anonim
Gość
Anonim

Prywatnym drogom miasto nadaje nazwy ulic?
Co miastu do tego?

do Anonim
Gość
do Anonim

Wystarczy czytać ze zrozumieniem, „..o nadanie takiej nazwy wnioskowali mieszkańcy osiedla nr 5 Kościuszki i Tomasz Chodubski..” mieszkańcy a nie UM, Radni, czy ktoś inny, ulica leży na terenie miasta, ale jest drogą prywatną.

Anonim
Gość
Anonim

To mieszkańcy miejskich ulic nie mogą wnioskować o nadanie nazwy?
Droga prywatna? – to proponuję postawić mieszkańcom szlaban i wjazd na teren ulicy za opłatą.

Robert
Gość
Robert

Dobrze ze nie ma zdjęcia głównej drogi ZABRODY, a ta należy do UM . UM nawet nie wiedział że tam jest chodnik tak jest zaniedbana. Tacy kompetentni są prezesi i dyrektorzy odpowiedzialni za stan ulic w mieście. Pozdrawiam mieszkaniec ul. Juranda.

czytelniczka
Gość
czytelniczka

Rzeczywiście można sobie nimi pospacerować:-))