Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławscy policjanci i pracownicy cywilni też honorowo oddawali krew


Najcenniejszym darem życia – własną krwią, podzielili się z potrzebującymi mławscy policjanci i pracownicy cywilni w czasie dzisiejszej akcji. Przez kilka godzin świetlica Komendy Powiatowej Policji w Mławie zmieniła się w centrum krwiodawstwa a to za sprawą Oddziału Terenowego w Mławie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.


Krew oddawali policjanci, pracownicy cywilni oraz osoby chętne z powiatu mławskiego. Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w służbach mundurowych, to służba dla społeczeństwa, dlatego odpowiedzieli na apel – bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa. Krew oddały 22 osoby, dzięki czemu udało się jej zebrać ok. 10 litrów.

Celem akcji jest zarówno zbiórka krwi, jak i budowanie świadomości społecznej, dotyczącej zapotrzebowania na krew i popularyzacja honorowego krwiodawstwa.

źródło i fot.: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Fiki
Fiki
2 lata temu

Za dzień wolny to każdy krew odda

every
every
2 lata temu
Reply to  Fiki

Jak widać po statystykach nie masz jednak racji.
Po drugie nie każdy może krew oddawać.

thg
thg
2 lata temu
Reply to  Fiki

rozumiem, że Ty oddajesz co miesiąc w takim razie

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x