Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Marek Kiełbiński dyrektorem I LO


Znane już jest rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora I LO w Mławie. Spośród trójki kandydatów to Marek Kiełbiński został przez komisję konkursową  rekomendowany na dyrektora . Komisja wyłoniła Marka Kiełbińskiegow drugiej turze wynikiem głosów 9 do 6. 

Jak informuje wicestarosta Zbigniew Markiewicz, który przewodniczył komisji, odbyły się dwie tury tajnego głosowania. W pierwszej żaden kandydat nie uzyskał więcej niż połowy głosów, w drugiej komisja wybierała już tylko pomiędzy dwojgiem kandydatów.

Dopełnieniem formalnej drogi wyboru jest zatwierdzenie decyzji komisji konkursowej jeszcze przez zarząd powiatu.  

Nowy dyrektor jest mławianinem, ma 47 lat, od 1999 roku pracuje jako nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Mławie. Ukończył Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prawo na Uniwersytecie Gdańskim.

Sprawował mandat radnego rady miasta w latach 2010 – 2014, jest radnym obecnej kadencji (2018 – 2023). Kandydat na burmistrza w roku 2010 i 2018. Jest członkiem i przewodniczącym powiatowego zarządu Prawa i Sprawiedliwości, szefem Klubu Gazety Polskiej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

125
KOMENTARZE

avatar
1500
Siss
Gość
Siss

Do Prostownik
Pan M. Kiełbiński nie jest wychowankiem tej szkoły…kończył Ekonomik.

Alicja
Gość
Alicja

Wybór trafny. Nie to co w sąsiedniej szkole średniej /zespole… Nr… Tam to dopiero porażka. Zero inicjatywy, zero współpracy z rodzicami….

XDDDDDDD
Gość
XDDDDDDD

Komuna wiecznie żywa towarzysze 😀 partia ważniejsza niż rodzina

Kibic
Gość
Kibic

1pkt…Muszel nawet nie powąchał… Komisja się poznała. Barawo..

Mławianin
Gość
Mławianin

Wyłącznie polityka teraz będą naciski z rezygnacji z funkcji w mławskim PiS-ie, chyba ktoś się przeliczy hahaha

prostownik
Gość
prostownik

Szanowni komentujący. Nie bardzo rozumiem epitety typu ,,z partyjnego nadania” , ,,przywieziony w teczce”, itp. Chcę zwrócić uwagę, że Pan Marek Kiełbiński jest zarówno wychowankiem tej szkoły jak i wieloletnim pedagogiem/pracownikiem tej placówki o wysokich kompetencjach merytorycznych. Czyli związany z tym miejscem od ,,zawsze”. To co wypisujecie świadczy tylko i wyłącznie o poziomie Państwa kultury osobistej. Odrobinę szacunku dla ludzi. Odrobinkę…proszę.

every
Gość
every

No taaak… to stanowisko mu się po prostu należało – dobre 😀
Dostał je przez zasiedzenie.
Ludzie, rzeczywiście zbędne komentarze.
TO MU SIĘ NALEŻAŁO jak mawia pani Szydło.
Koniec tematu!!!

Apolityczny Mławianin
Gość
Apolityczny Mławianin

Nie jest wychowankiem tej szkoły. Chodził do Ekonomika.

Eryk
Gość
Eryk

Akurat kończył Ekonomik a nie LO, nie kłam

Obserwator
Gość
Obserwator

Gratuluję. Był moim nauczycielem. Jednym z niewielu normalnych, nie nadętych, normalnie realizujących lekcje. Miał zasady i się ich trzymał. Wszystkich traktował jednakowo. I mam nadzieję, że się nie zmieni. A odnośnie konkursów, to dlaczego, gdy inni zostają nie krzyczycie „ustawka”? Chociaż ewidentnie ustawki były. Teraz trudniej je zrobić, bo aż 16 osób w komisji.

Absolwent
Gość
Absolwent

Szczere kondolencje dla I LO za stratę dyrektora, oraz kondolencje za wybór nowego, zły wybór. To chyba koniec pozycji tej szkoły… przykro na to patrzeć.

Absolwentka
Gość
Absolwentka

Przynajmniej będzie mógł zmierzyć się z konsekwencjami deformy szkolnictwa (zdublowane roczniki), którą urządziła jego koleżanka z PiS – ministra Zalewska, która już w maju ucieka do Brukseli na emeryturę.

Dominik
Gość
Dominik

Gratulacje

Była uczennica
Gość
Była uczennica

Świat się kończy…

Maniek
Gość
Maniek

A PSL był lepszy?

xeze
Gość
xeze

Rejczel

xeze
Gość
xeze

znowu pISOWCY TERAZ DZIECI BEDA MIAŁY PRZECHLAPANE

xeze
Gość
xeze

Znowu Pisowcy…..teraz to dzieci beda miały przechlapane

Wólczanka
Gość
Wólczanka

Jako dyrektor będzie miał pewnie mniej czasu, żeby załatwić pieniądze na tunel na Wólce. Jakoś ucichło o tunelu, Kiełbiński uczestniczył w spotkaniach i zapewniał, ze jeśli wygrają wybory to tunel będzie. Pytam więc, gdzie jest tunel?

obiektywny
Gość
obiektywny

a kto wygrał wybory? na dyrektora LO tak, a na burmistrza tez Kielbinski wygral. Kobieto wez sie ogarnij

Wólczanka
Gość
Wólczanka

do obiektywny- Nie tylko on był na spotkaniu z nami przy planowanym tunelu. Był Łukasik i pozostali przedstawiciele Pisu. Mówili, ze jak ich partia wygra wybory to tunel będzie! W powiecie rządzą, Burmistrz ma z nimi koalicję to wystarczy, zebyśmy mieli tunel. No ale to były obiecanki przedwyborcze a my głupi głosowaliśmy na nich. Pamiętajcie, że to na raz sztuka! Zostało 4,5 roku. Szybko zleci ale my pamięć mamy doskonałą… https://www.youtube.com/watch?v=1MGvQPr5Eu8

janina
Gość
janina

Niestety nie został burmistrzem. Idzcie do Sławka.

Wólczanka
Gość
Wólczanka

Chwila, został radnym i nie słyszałam, żeby od października wspomniał na sesji na temat tunelu

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Na wszystko potrzeba czasu dajmy im się wykazać oceniać będziemy pod koniec kadencji

Mławiak
Gość
Mławiak

Dobrze , wykurzyć zielonych . Dość rządów PSLu !

Kolo
Gość
Kolo

Mławiak ty jesteś niereformowalny! PSL i PSL normalnie jesteś taki monotonny że aż zal czytać te twoje wypociny. Artykuł dotyczy dyrektora LO a właściwie komkursu który został przeprowadzony a ty swoje…. nudzisz tymi swoimi komentarzami.

po sąsiedzku
Gość
po sąsiedzku

Szanowni internauci w Mławie przynajmniej do konkursu mógł przystąpić każdy, kto spełniał wymagania, natomiast w gminie Szydłowo nie wolno było nikomu z nauczycieli tej gminy przystąpić do takiego konkursu (kto kategorycznie zabronił wiadomo). Mogli tylko obecni dyrektorzy, ponieważ sprawują oni funkcje dożywotnie i mają na czole wypisane ,,Zawód Dyrektor Szkoły”. Niektórych dyrektorów na rok przed konkursem strasznie bolało serce, a po konkursie który wygrał , ponieważ nie miał kontrkandydata doznał cudownego uzdrowienia.

Bebebb
Gość
Bebebb

Geatulacje

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Brawo Panie Marku

Tak
Gość
Tak

Pan Kiełbiński był w Ameryce, myślę że to wystarczający argument za nim

Gorący Tomasz
Gość
Gorący Tomasz

Umarł król, niech żyje król

Uczeń
Gość
Uczeń

Na układy nie ma rady…

Adam
Gość
Adam

Dla mnie smiech na sali ale pis powoli pokazuje po co dostal sie do wladzy

koniecznie
Gość
koniecznie

Pogonią jesienią.

Uczen
Gość
Uczen

Gratulacje dla pana Kielbinskiego Bardzo dobry wybor. Bedzie najlepszym dyrektorem!!!

Obserwator
Gość
Obserwator

PSL powinien przeprowadzac konkursy -:) U nich to nawet mozna zostac vicewojtem bez konkursu . Zieloni najlepiej to robia nie ma takich 🙂

Olga
Gość
Olga

Czy ten artykuł jest o PSL-u? Bo po co wyjeżdżać z czymś co w ogóle nie ma żadnego związku z w/w artykułem? Żal Ci d…. ściska? Obserwator? chyba obserwatorka! Pogoda nie na bieganie to głupoty się tworzą na forum, a lepiej byłoby ubrać dresik i aleja św. dewelopera pobiegać!

Code
Gość
Code

Co się wyprawia w tym Starostwie ?!!!!!!!!!

Zdzichu
Gość
Zdzichu

Witam wszystkich entuzjastow wyboru pana Marka K ,dziwi mnie jednak fakt że ktoś zorganizował konkurs a wynik był znany dwa tygodnie przed konkursem.Kolejny raz pis pokazał kto tu rządzi.Mam nadzieje że zarządzanie LO będzie lepsze niż pożal się Boże prezentacja pana Marka.

Wolność
Gość
Wolność

Ale wstyd. Partia ponad wszystko. Może 2 wieże dla kaczora jeszcze.

Stanisław M
Gość
Stanisław M

A ja chcę do PLL , to mnie zrobią vice wójtem !

Olga
Gość
Olga

To idź do PLL, jak znajdziesz taka partie to może nawet samym wójtem zostaniesz!

Jadwiga
Gość
Jadwiga

GRATULUJĘ PANU. Zdobył Pan najwięcej punktów od komisji. Myślę że będzie Pan dobrym dyrektorem tej szkoły. Jeszcze raz gratuluję.

Apolityczny Mławianin
Gość
Apolityczny Mławianin

Tak po ludzku to wypada pogratulować, ale po konkursie, który przebiegł najprawdopodobniej pod partyjne dyktando to raczej nie bardzo. Czym w takim razie różni się PiS od PO i PSL. Zmieniła się władza, a patologia pozostała. Kumple z partii upchnęli się na najlukratywniejsze stanowiska a ,,Pana Przewodniczącego” dla spokojności uczynili dyrektorem. Brawo. Świetna lekcja dla uczniów I LO.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Lekcje to dostali swgo czasu.Nie oceniac.

taka jest prawda
Gość
taka jest prawda

Oj , PiS różni się od poprzedników symetrią na niekorzyć i brakiem kompetencji często i gęsto.

Maks
Gość
Maks

Ludzie opanujcie się z tą ustawką. Komisja liczyła 16 osób. Z tego co pamiętam to powiat miał tylko cztery osoby w komisji. Dajcie się na spokój. Mam nadzieję, powtarzam nadzieję, że ta szkoła będzie na lepszym poziomie. Przecież tam trafia zdolna młodzież. To dlaczego bez korepetycji nie ma co marzyć o dobrych studiach. Wybór inny, to kontynuacja. Tu jest nadzieja.

Koala
Gość
Koala

Maks :”Oj naiwny, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle….”. Najlepiej była przygotowana p. Sieńska, panowie nie sięgali jej do pięt. Cztery osoby były z powiatu, ale cztery też z kuratorium i cztery że związków. No i dwoje rodziców i dwoje nauczycieli z LO. Teraz sobie policz, naiwniaku.

Olek
Gość
Olek

Brawo Panie Marku właściwy człowiek na właściwym miejscu

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Brawo panie Marku. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Zdzichu
Gość
Zdzichu

Panie Jarząbek.”Łubu dubu , łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu”

dawny absolwent
Gość
dawny absolwent

To nowi włodarze dobierają sobie ludzi. Pracę Pana Kiełbińskiego można będzie ocenić dopiero po jakimś czasie. Trzeba stopniowo budować prestiż tej szkoły. Jaki jest poziom nauczania to widać.Gdzie jest szkoła w rankingach ogólnopolskich , można przeczytać. Życzę jak najlepiej tej szkole i nowemu Dyrektorowi.

taka jest prawda
Gość
taka jest prawda

Włodarz to może sobie dobrać sekretarkę i doradcę.
Prestiżu nikt z PiSu nie jest w stanie podnieść, bo i Paryżu nie ukręcisz z owsa ryżu.

Młswianka
Gość
Młswianka

A ja na znak protestu przeciwko decyzji pseudokomisji nie napiszę nic więcej i nie przeczytam. Jak będą wybory to z ich ulotek też nie skorzystam. Na układy nie ma rady a w niby tacy święci. Kpiny z ludzi. Kochani na nic nasze pisanie, emocje. Robią co chcą. Wstydu nie mają. Kończę – czas zająć się sobą. Dobrej nocy 🙂

Oburzony
Gość
Oburzony

Partia rządzi, Partia radzi, Partia nigdy Cię nie zdradzi. A jak funkcja przewodniczącego mławskiego PiS ma się do apolityczności szkoły ? Widać komisja nie wzięła tego pod uwagę. Coś tu dziwnie pachnie. Apolityczność szkoły wynika z Prawa Oświatowego. Jak tu teraz nauczycielom, rodzicom i uczniom w oczy spojrzeć, sokoro to wszystko przebiegło w takiej atmosferze ? Czy wizerunek dyrektora z partyjnego rozdania podanego w teczce nie przylgnie na dobre ? Może ktoś odpowie na te pytania ? A może warto tu zacytować panią Szydła – ,,to się po prostu należało” !!!!

Znany
Gość
Znany

Psy szczekają karawana jedzie dalej

Absolwent
Gość
Absolwent

Świetnie bardzo się cieszę ! Pan Marek to świetny kandydat na dyrektora tej szkoły :). Mam nadzieje ze zrobi porządek w tej szkole.

Edward
Gość
Edward

Od robienia porządków w szkole są chyba Panie sprzątające!

Ewka
Gość
Ewka

Porządek moralny wśród ludzi.

Media
Gość
Media

Porządek i dosc ukladzikow i kolesiostwa w pracy niech robią porządek.

Haha
Gość
Haha

Robią, teraz dopiero działa kolesiostwo i układy, wspaniale to widać.

oSa
Gość
oSa

A w jakim celu wystartował 3 kandydat? tylko 1 głos od komisji dostał, to kompromitacja … Był tu już kiedyś w Mławie taki radny co do wszystkich szkół startował na dyrektora. Ten widać jest następny

ale dobre
Gość
ale dobre

Dobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale się uśmiałem!!!

Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

UUUU. Czyżby partia pomogła ? Jeżeli tak, to mamy następnego Misiewicza.

Ewka
Gość
Ewka

Nie tylko Misiewicz a TUSK SCHETYNA I CO INNI HAZARDZISCI

taka jest prawda
Gość
taka jest prawda

Ewka, z Tuska to powinnaś być dumna, bo takich u nas niewielu., ale mali ludzie nie potrafią docenić większych od siebie.

Mławiak
Gość
Mławiak

i tak PSL przebija wszystkich , ha ha . Vice wójt w malutkiej gminie, dyr bez kompetencji w Dąbku, zięć na hali , meksyk w wydz komunikacji , masa zatrudnień w urzędach wiadomo z jakiej gminy itd.

Tom
Gość
Tom

Mlawiak od dobrych kilku miesięcy w powiecie władze objelo Pieniądze i Stanowiska meksyk to będziesz miał teraz jak ludzie z przypadku na ustawionym konkursie będą ci rejestrować Auta przez dwa tygodnie.

Mlawianka
Gość
Mlawianka

DO TOM to tamw tym wydziale też cyrk…też mówi Mam nadzieję że lepsi pracowitsi bo tsmci to aby patrzyli JAK NIC NIE ROBIĆ LUB ROBIĆ RAZ NA JAKIŚ CZAS byłam wiem

Tom
Gość
Tom

Mlawianka naucz się najpierw poprawnie pisać dopiero komentuj.

Job
Gość
Job

Mławiak pilnuj swojego bunia, a jak nie pojmujesz spraw to lepiej milcz.

Lodzia
Gość
Lodzia

Wstyd dla dyskutantów. Akurat dyrektora ocenia się po owocach, a nie po opcjach za rok, dwa można pisać krytycznie bądź pozytywnie o działaniach dyrektora, a tak wyłażą ruskie onuce w dyskusji!

mama
Gość
mama

Święta prawda

Absolwent
Gość
Absolwent

Szkoda szkoły

Media
Gość
Media

Do Absolwenta szkoda to było szkoły ….

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Z tej trójki był najlepszy. Gratulacje

Uczennica
Gość
Uczennica

Widać,że go nie znasz

Kinga
Gość
Kinga

A skąd ta wiedza? Byłeś w komisji?

Steve
Gość
Steve

Najlepszy? A w czym? Beznadziejna prezentacja, brak odpowiedzi na pytania komisji lub odpowiedzi powierzchowne. Zero profesjonalizmu. Najlepsza to była p. Sieńska. Bezkonkurencyjna. Panowie nie sięgają jej do pięt. No ale niestety, nie liczą się kompetencje, lecz układy. To jest obrzydliwe.

joanna
Gość
joanna

Szkoda szkoły,nauczycieli i uczniów.Dobre liceum straci swą renomę

Next
Gość
Next

Joanno patologia to była za kuliskami

Nie lubię PiS
Gość
Nie lubię PiS

PiSowka Ustawka i tyle w temacie

Ewa
Gość
Ewa

Bardzo dobry wybór

Media
Gość
Media

Gratulacje ! Ile ludzi tyle zdań .Niech każdy patrzy na siebie i swoje poczynania.

No nie
Gość
No nie

No niesamowite… Kto by się spodziewał, osoba z takimi kompetencjami. A najważniejsza z nich – przynależność do partii. Śmieszne.

mławianka
Gość
mławianka

Nowakowski był lepszym kandydatem???

No nie
Gość
No nie

Chodzi po prostu o to, że ludzie zachwycają się PiSem i tym niby robionym przez nich „porządkiem” a tak naprawdę na czym on polega? Na obsadzaniu swoich na stanowiskach? I tak dzieje się w całym kraju. Mława to tylko przypadek jeden z wielu. To kropla w morzu. Więc czym różni się ta wspaniała partia od innych? Niczym. Robią dokładnie to samo co inni z tym wyjątkiem, że mydlą ludziom oczy danymi pieniędzmi w zamian oni udają, że nic nie widzą, ale to nie jest przedmiotem tego artykułu. Przed wyborami tyle krzyczało się o układach i kolesiostwie. I co, co zmieniło… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

Z tym obsadzaniem swoich na stanowiskach to już jest norma.
Wszędzie tak jest, każda partia tak robi i każdy rządzący. Trzeba się do twego przyzwyczaić.
Nieważne są kwalifikacje, ważne są koligacje.
Mnie już chyba nic nie zadziwi.

Ala
Gość
Ala

Tamci mieli chociaż ogładę, pisowcy to generalnie kompromitacja.

Alicja
Gość
Alicja

Też mi oglada. Ha, ha. Kompetencje??? To widać u sąsiada