Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Za szkody wandali płaci miejska kasa


Funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolując nasze miasto ujawniają uszkodzenia mienia komunalnego. Naprawa ostatnich szkód spowodowanych przez wandali będzie kosztowała miasto około 5 000 złotych.

Zbity klosz latarni ulicznej przy Alei Marszałkowskiej, uszkodzenie metalowej bariery oraz lustra, usytuowanych na skrzyżowaniu ulic Podmiejskiej i Batalionów Chłopskich a także zniszczenie znaku drogowego D-1 („droga z pierwszeństwem”) na Alei Marszałkowskiej to bilans weekendu między 8 a 10 lutego. Przypominamy, że znaki i elementy małej architektury są finansowane z kasy miasta. Koszty ubiegłorocznych napraw wyniosły tyle, ile wybudowanie kilkudziesięciometrowego chodnika.

Urząd miasta prosi osoby, które są świadkami aktów wandalizmu i uszkadzania mienia o niezwłoczne informowanie o zdarzeniu służb nadzorujących porządek.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

Straż Miejska niech się lepiej zajmie parkingiem pod lasem. Zamiast robić „ładne zdjęcia” lepiej rękawice na te wypielęgnowane łapki i worki na śmieci i wyczyścić parking i teren wokół tegoż parkingu ze śmieci, bo jeszcze chwila i okaże się, że jest to wysypisko śmieci a nie parking.
W ogóle to ten parking wygląda jak miejsce spotkać jakiegoś elementu (narkomanów i pijaków).
Do roboty panowie strażnicy. Skoro jesteście tacy niezbędni, to do roboty.
Wiosna już, śnieg stopniał i odkrył wszędzie zwały syfu.

Rabuś
Rabuś
1 rok temu

Powinna straż miejska, nie złapała wandala płaci:)
Ale byłaby motywacja…

uuyu
uuyu
1 rok temu

ukryte kamery mogą sprawę definitywnie wyeliminować, jeśli za tym by poszły realistyczne wymiar kar pieniężnych… niech mniasto jako pierwsze na Świecie by potraktowało wandali jako źródło sporych zysków pozyskanych z kar pieniężnych oraz inwestycją w nowe punkty ukrytych kamer co w efekcie znacznie by podniosło ogólny stan bezpieczeństwa w mniescie muława…

Stary
Stary
1 rok temu

To są skutki jak miasto zapomina o odśnieżaniu i posypaniu piaskiem jezdni.

MamJuzDosc
MamJuzDosc
1 rok temu

Jechałam ul. Dworcowa i Batalionów. Wpadłam w dziurę ale nie było nic. Dopiero przy skręcaniu stuki.. okazaly się 2 wahacze i półoś.. zostawiłam u mechanika prawie 1000 zł ale ubezpieczenie drogi tego nie zapłaci bo nie zatrzymałam się i nie wezwałam policji i notki..
Gratuluję tym co wybrali po raz kolejny takie władze co mieszkańców mają głęboko..
Miał być przejazd na Kościuszki.. a mamy nadal betony przez które przechodzą mieszkańcy..
Gratuluję Panie Sławomirze. Oby tak dalej. Zastał Pan Mlawe murowana a zostawi dziurawą…
No i gratuluję Pani rzecznik co „zawsze wie co powiedzieć”

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  MamJuzDosc

Pani rzecznik jest the best słuchać się nie da jej wypowiedzi w radiu wg niej to drogi są systematycznie naprawiane

Miki
Miki
1 rok temu

Widać że ktoś nawalony jechał i się nie wyrobił kilka razy

every
every
1 rok temu

A za szkody burmistrza? też miejska kasa?

Hmmmmmm
Hmmmmmm
1 rok temu

A dlaczego nie ma artykułu ile kierowcy płacą za idiotyzm urzędników?
Ile zawieszeń uszkadza się na drogach naszego miasta..
No ale bez ogromnej dziury i bezpośredniego urwania koła to ubezpieczyciel nie zapłaci bo nie ma podstawy..