Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ponad dwieście osób morsowało nad Zalewem Ruda


Z roku na rok systematycznie, a nawet skokowo rośnie liczba osób, które wchodzą w zimie do wody nad Zalewem Ruda. W ubiegłym było ich ponad 150. W tym roku weszło ponad dwieście. Tegoroczny, IX Zlot Foczek I Morsów nad Zalew Ruda można zaliczyć do bardzo udanych.

Co prawda pogoda była nieco bardziej wiosenna, ale na wodzie utrzymuje się jeszcze nadal dość gruba warstwa lodu. To jednak wcale nie zraża śmiałków. Do lodowatej wody weszli nie tylko mieszkańcy naszego powiatu, ale też morsy m.in. z Ciechanowa, Działdowa, czy Iłowa. Po odliczaniu okazało się że jest ich prawie dwieście, w ostatniej chwili do wchodzących dołączyło kilka osób. Oficjalnie jednak według organizatorów było ich 201. Najstarszą foczką okazała się być Ewa Chojnowska z Ciechanowa, najmłodszą Gabrysia Miecznikowska. Z kolei najstarszym morsem był Marek Smerdel z Działdowa, a najmłodszym Filip Kaczerski z Iłowa Osady.

JK

« 1 z 4 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

32
KOMENTARZE

avatar
1500
Happy
Gość
Happy

Nie robią nic źle robią jeszcze gorzej.Bawią się nie pijąc,,,, innych to koli w oczy bo nie potrafią bo zazdrość ich zżera.Bo to tylko internetowi opluwacze zagubieni w sobie i we własnym chorym ego tacy są własnie ci co pisza negatywne komentarze i daja łapki w dół Bo dół to ich dom.

kalinka
Gość
kalinka

do weterynarza .Koty mogą być dzikie i przenosić boleriozę i wściekliznę oczywiście te dzikie?

DON PEDRO
Gość
DON PEDRO

Potrafią świętować.

Weterynarz
Gość
Weterynarz

Dzięki panu (kot i ryba) zawód lekarza nigdy nie wygaśnie. Brawo.

KOT
Gość
KOT

17 luty święto KOTA.BARDZO MĄDRE ŚWIĘTO.POPIERAM .

RYBA
Gość
RYBA

A rybki kto prze prosi i nas RYBAKÓW?

Piotr Olszewski
Gość
Piotr Olszewski

Bardzo dziękuję za wszystkie mądre i niemądre komentarze dotyczące IX Zlotu Foczek i Morsów Zalew Ruda 2109. Zapraszam Państwa na X jubileuszowy zlot który odbędzie się 11.01.2020r. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

mławianka
Gość
mławianka

No i to powinno być na tyle, Panie Piotrze.
Podziwiam Pana za zapał w tym co Pan robi, a robi Pan naprawdę dużo dobrego.
Gdyby więcej było takich ludzi jak Pan, świat byłby piękniejszy.
W sumie myślę, że komentarz Pana Piotra powinien zamknąć temat.

rybacy
Gość
rybacy

Proszę nie płoszyć ryb.Na Krajewo dymić.My tu chcemy spokój a nie jakieś marcowanie.

zatroskany
Gość
zatroskany

poproś o konsultacje z lekarzem, byleby nie było za późno

Mors
Gość
Mors

(Ryba i loczek) co wybierzecie?, że pleciecie trzy po trzy. Zazdrość podobno można też leczyć.Nie drapcie się po czule bo dziur narobicie.
Pomyślcie o jakimś projekcie obywatelskim, to

LOCZEK
Gość
LOCZEK

temperatura wody plus 10 to mi frajda.

rybak
Gość
rybak

RyBa w stresie przestała brać takiego cyrku dawno nie widziałem; Na SYBERIĘ morsować w czapkach i w galotach.

wracz
Gość
wracz

ŁYSY, GLACA I GRZYWA, idźcie do fryzjera, włosów nie uratował może pomoże by resztki mózgu wam nie wyparowały. Obawiam sie że jest już zdecydowanie za późno.

Łuna
Gość
Łuna

Nie musicie zazdrościć, (WM i KP) zróbcie lepeij, chętnie się czegoś nauczymy,My wam podziękujemy 🙂 co za naród?!!!

Glaca
Gość
Glaca

a kto to liczył?Pewnie po studiach był?Zalew by sprzątnęli lepsza korzyść.D O ROBOTY MORSARZE.

GRZYWA
Gość
GRZYWA

MORSY W CZAPKACH .MASAKRA.

ŁYSY
Gość
ŁYSY

nie długo wnuki będziesz miał a ty………

ŁYSY
Gość
ŁYSY

W KALESONACH TEŻ SIĘ LICZY?POTEM KOLEJKI U LEKARZY BO KTOŚ MA PARCIE NA SZKŁO.

Pan nikt
Gość
Pan nikt

Nie rozumiem dlaczego ktoś próbuje tak smutnymi tekstami odebrać tyle radości ludziom, którzy z tak odległych miejsc przyjechać by być nieco szczęśliwszymi, i to po raz IX. Ile trzba mieć w sobie nieszczęścia i zgryzoty by chcieć odebrać to co jest nie do odebrania. Szkoda czasu. Osobiście gratuluję zwycięstwa.

Wólczyniak
Gość
Wólczyniak

W ubiegłym roku jeszcze jako tako przynajmniej niektórzy zanurzali się po brodę, ale tez pływających i nurkujących nie było . Ale w tym roku to jaja do kwadratu, wejść w czapach do pasa i się popryskać aleee wielkie ale. śmiechu warte to niema nic wspólnego z morsami. troszkę odwagi na zimną wodę i każdy a nawet i stary to potrafi. Ale może kiedyś i Mława doczeka się morsów bardziej na poważnie. Szkoda że nie wiedziałem pokazał bym temu stadku co to jest mors.

Foczka
Gość
Foczka

Trzeba być na miejscu żeby widzieć i czuć atmosferę inaczej będziesz plutł głupoty do końca życia. Bez względu kim jesteś, ochłoń i weź się za siebie. Twoja pycha cię wykończy jeśli tak dalej pójdzie.

Happy
Gość
Happy

Wólczyniak nie był nie widział a głupoty popisał Zazdrość zżera .Nie obrażaj i nie rób z siebie idioty .Było dużo zaawansowanych MORSOW i było trochę początkujących Bo najważniejsze jest że się dobrze bawili i sprobowali nawet do pasa a nie tylko siedzą i sa takimi internetowymi pyskaczami jak ty

Mors 2
Gość
Mors 2

Rekord, to rekord. Szacunek zs pracę. Pajacowanie szkodzi samym pajacom.
Lodołamacze róbcie swoje. Dobrze się dzieje.

Pan nikt
Gość
Pan nikt

Zazdrość i nienawiść jest w stanie zniszczyć samego samego autora. Najczęściej bierze się z nieróbstwa i zawistnej osobowości. Trzeba współczuć. Proszę się nie martić i robić swoje. Jak widać impreza po raz kolejny się udała. Padł nowy rekord. Gratuluję wszystkim uczestnikom zlotu. Nawet niebo sprzyjało.

Mors
Gość
Mors

Witam Szanowną Redakcje i internautów. Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na dodawanie kciuków przez hakerów. Tak się złożyło, że w ciągu minuty ktoś aż 20 negatywnych. Warto zwrócić na to uwagę gdyż okazuje się, że tacy manipulanci chcą niszczyć czyjąś pracę. Podobnie jak było to uczynione podczas wyborów. Najsłabszy podbijał największą ilością lików. Proszę więc zwrócić uwagę na IP. Myślę że dopuściła się tego ta sama osoba. Pozdrawiam Państwa. Mowa nienawiści przyjmuje róże oblicza. Nawiasem mówiąc super impreza. Gratuluję.

Obserwatorka
Gość
Obserwatorka

Wspaniała impreza! I rekord znowu pobity :))

Zadowolony
Gość
Zadowolony

Ciekaw jestem merytorycznego uzasadnienia przez osobę minusa.Co spowodowało że ten minus poszedł.Mysle że to tylko zazdrość. Przykre

Piotr Olszewski
Gość
Piotr Olszewski

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w IX Zlocie Foczek i Morsów Zalew Ruda 2019r.
, a Szanownej Redakcji „Codziennikmlawski.pl za profesjonaliny przekaz, dzięki któremu możemy powiedzieć „Przeżyjmy to jeszcze raz”. Do zobaczenia za rok.

Happy
Gość
Happy

Może osoby dające minusy zbiorą się na odwagę i napiszą co się im nie podobało???? Czy te minusy wynikają tylko z własnego niedowartosciowania

every
Gość
every

Tym osobom. co Was Morsy (przez duże M) minusują i na Was plują, mózgi wyparowały, albo też wyżarła je wódka i narkotyki.
Nie przejmijcie się, róbcie swoje.
Oni nie wiedzą co czynią i nie wiedzą jakie ilości endorfin wydzielają się podczas takich kąpieli i takich imprez.
Druga sprawa, która ich boli, to sukcesy Pana Piotra – nie mogą ich przetrawić.

obserwator
Gość
obserwator

Fajna impreza !!!!