Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koty mają dziś swoje święto!


Dziś, 17 lutego, po raz czternasty w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji pozdrawiamy wszystkie Koty i Kociolubów, a do pozdrowień dołącza się zaprzyjaźniony z Codziennikiem kot Dziumbal (na zdjęciu 😉 ).


Przypomnijmy, jest to święto mające podkreślić rolę kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota zapoczątkowany został we Włoszech w 1990 roku, z czasem święto przyjęło się w Polsce. Po raz pierwszy u nas obchodzone było w 2006 roku z inicjatywy Miesięczników „Kot” i Cat Club Łódź, i z roku na rok staje się coraz bardziej popularne.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x