Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Coraz bliżej wiosny. Przyleciały już żurawie


Na dworze jeszcze luty, ale nawet w naszych stronach pojawiły się już pierwsze, nieomylne zapowiedzi, że wiosna nadejdzie i w tym roku. Jak informuje nas czytelnik, w gminie Stupsk pojawiły się pierwsze żurawie. Trudno je pomylić z innymi wiosennymi ptakami, ze względu na charakterystyczny głos jaki wydają. A więc kochani, aby do wiosny!

elektryk Mława
Reklama


red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Chris
Chris
1 rok temu

Żurawie od sierpnia do listopada zbierają się w tysięczne stada na miejscach wypoczynku (jesienią w Niemczech naliczono 85 000 osobników), które ustalane są po wystarczającej ilości pokarmu i miejsc do spania. W Europie Środkowej gromadzą się w głębi lądu. Skandynawskie i środkowoeuropejskie żurawie odlatują do Hiszpanii (Andaluzja) i Portugalii w październiku i listopadzie. Coraz więcej osobników zimuje coraz bardziej na północ, np. w północno-wschodniej Francji, a nawet Niemczech, gdzie mają również lęgowiska. Gatunek w niewielkiej liczbie zimuje regularnie również w Polsce. Takie skracanie wędrówek oszczędza energię i zapewnia szybsze zdobycie lepszego terytorium na lęgowiskach. Ptaki skandynawskie, wracając w marcu i kwietniu, zatrzymują się na wypoczynek na terenach na południe od Bałtyku.

Ot i cała historyja

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Żurawie (niektore i zaleznie od miejsca lęgowania) ostatnimi laty faktycznie zmieniły trochę swoje „zwyczaje” i bywa, że są widziane nawet w grudniu czy styczniu.. Myślę, że ma to związek z ociepleniem klimatu, wszak zimy w Polsce są coraz łagodniejsze. Ptaki po prostu adaptują się do nowych warunków.. Jednak szerzej na ten temat warto by porozmawiać z lokalnymi przyrodnikami/ornitologami, np. z p.Krzysztofem Antczakiem, znanym również lokalnej społeczności ze wspaniałych zdjęć przyrody. Pozdrawiam!

Stary
Stary
1 rok temu

Żurawie nie odlatują na zimę.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Stary

Skąd Ty bierzesz te swoje wiadomości?
Dotyczy żurawi:
„Wiosenne powroty w marcu i kwietniu, a jesienne przeloty we wrześniu i październiku. Zimuje na Półwyspie Iberyjskim, w zachodniej Azji i Afryce Północnej aż do Sudanu.”

Stary
Stary
1 rok temu

Żurawie nie odlatują zimują.

Anabella
Anabella
1 rok temu

O! I to jest dobra wiadomość.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x