Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będą badania skali i specyfiki problemu uzależnień od alkoholu i środków odurzających w Mławie


Miasto Mława w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na rok 2019 i kampanii „Spójrz trzeźwo Mława jest piękna” od 18 lutego 2019 r. rozpoczyna wśród mieszkańców Mławy  badanie pt. ,,Diagnoza lokalnych problemów społecznych pn. Alkohol – Narkotyki– Przemoc”. 


Jego celem jest  określenie skali i specyfiki problemu uzależnień od alkoholu i środków odurzających oraz zjawiska przemocy na terenie Miasta Mława oraz dostępności do placówek oferujących wsparcie w tym obszarze.

Wykonawcą usługi będzie Centrum Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z siedzibą Warszawa, ul. Plac Defilad 1.

Badanie zostanie przeprowadzone w okresie od 18.02.2019 r. do  12.04.2019 r. i dotyczyć będzie następujących grup odbiorców:

  • uczniów  klasa VI-VIII szkół  podstawowych prowadzonych przez Miasto Mława,
  • 300 mieszkańców, w tym 30% osoby powyżej 60 roku życia,
  • 30 sprzedawców alkoholu na terenie Miasta Mława.

Ponadto w ramach badania zostanie przeszkolonych 30 sprzedawców alkoholu z terenu Miasta Mława.

Urząd miasta prosi mieszkańców o pomoc i zaangażowanie w przeprowadzeniu badania.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
profilaktyk
profilaktyk
2 lata temu

Takie działania były prowadzone wielokrotnie i jakoś nie było przy tym specjalnego rozgłosu. Diagnoza i szkolenia są jak najbardziej potrzebne. A jeszcze bardziej miejsca, gdzie można uzyskać pomoc, w tym ośrodki gdzie prowadzona jest terapia od uzależnień behawioralnych. Może tym zająłby się urząd, a nie pozorowane ruchy. Do stycznia profilaktyka była prowadzona w MOPS. Decyzją zarządzającego miastem obecnie zajmuje się tym wydział UM. Przez miesiąc nie było można skorzystać z nieodpłatnej pomocy psychologa i prawnika. Wydział przejął działanie, dodał „szumną nazwę” i…oby nie skończyło się jak z dziennym domem pobytu dla seniorów. Szumu było dużo, nawet zatrudnienie specjalisty. A domu dziennego jak nie było tak nie ma. Ciekawe czy miasto nadal płaci SM za wynajem lokalu. To byłaby dopiero gospodarność…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x