Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Mławie chorujemy na potęgę!


To jeszcze nie epidemia, ale drastyczny wzrost zachorowań na choroby grypopodobne – alarmuje mławski sanepid. Jak na razie kulminacja zachorowań przypadła na początek lutego i zbiegła się z zimowymi feriami.


– W ostatnim miesiącu stycznia odnotowano 1224 przypadki zachorowań. W pierwszym tygodniu lutego było ich już 1573. W przeciągu tych dwóch tygodni było ich w sumie więcej niż w całym styczniu.  Dane te obejmują jedynie osoby, które zgłosiły się do lekarzy. Trudno oszacować ile osób leczy się na własną rękę w domu, wykorzystując np. urlop. Nie odnotowaliśmy jednak przypadku, gdy grypę należało leczyć w warunkach szpitalnych – mówi Ewa Sztuba dyrektor Państwowej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Mławie.

Z danych statystycznych, którymi dysponuje stacja trudno określić kto choruje najczęściej. W statystyce najwięcej przypadków odnotowanych jest w przedziale wiekowym 15 – 64 lata, jest to zrozumiałe, gdyż jest on najliczniejszy. Wyraźny wzrost zachorować zaznaczył się jednak również w przedziale wiekowym 0 -4 i 5-14.

– Grypa to choroba bardzo zakaźna. Zachorowaniom jednak można zapobiegać. Ważne jest tu przestrzeganie zasad higieny, mycie rąk, dieta ale też unikanie kontaktu z dużymi grupami ludzi – radzi dyrektor Sztuba.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Już zdrowy
Już zdrowy
3 lata temu

Unikać grup chorych. Fajnie się to ma do przychodni obok parku ,dostałem skierowanie na badania okresowe i między innymi wpisano mi okulistę Poczekalnia do okulisty i internisty JEDNA !!! Po paru dniach powiększyłem grono pracowników na ,,chorobowym,,
Pozdrawiam

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x