Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szkoła Podstawowa nr 3 wspiera chłopca z Kenii


Szkoła Podstawowa Nr 3 im. dra J. Ostaszewskiego w Mławie, po raz kolejny, zaadoptowała dziecko z Afryki.


W bieżącym roku szkolnym, kontynuujemy podjętą wcześniej akcję ,,Adopcja na odległość” we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Polega ona na wsparciu materialnym dziecka z kraju misyjnego i zapewnienia mu możliwości wyżywienia i edukacji. Dotychczas opiekowaliśmy się Mercy Katambi, która ukończyła szkołę powszechną i się usamodzielniła. Przez kolejne 2 lata wspieraliśmy również jej siostrę, która obecnie pobiera naukę w szkole wyższej.

W tym roku podjęliśmy się objąć wsparciem finansowym chłopca z Kenii. Derick Gikunda urodził się 2 grudnia 2006 roku. Mieszka we wsi Gituria w Kenii i pochodzi ze szczepu Merian. Wraz z czworgiem rodzeństwa jest pod opieką swojej mamy. Derick od stycznia uczęszcza do klasy IV w szkole Lowe Chury – jest dobrym uczniem.

Aby udzielić finansowej pomocy każdemu z tych dzieci uczniowie pracujący w szkolnym wolontariacie raz w roku organizowali zbiórkę pieniędzy od każdej z klas. Ponadto w okolicach Świąt Wielkanocnych uczniowie robią palmy wielkanocne a następnie rozprowadzają je w mławskich parafiach.

źródło i fot. SP nr 3

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x