Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mariusz Szczechowicz powołany na zastępcę wójta w Stupsku


Od 12 lutego br. obecny radny miejski, a wcześniej sekretarz miasta Mariusz Szczechowicz został powołany na stanowisko zastępcy wójta w Stupsku. Został powołany na okres do końca kadencji w trybie bezkonkursowym, gdyż wójt w takim przypadku nie ma takiego obowiązku.

– Do tej pory w urzędzie gminy nie było zastępcy, choć ustawa nakazuje jego powołanie. Z punktu widzenia urzędu uważam, że jest taka potrzeba. Sekretarz gminy nie ma wszystkich upoważnień, aby zastąpić wójta w trakcie jego urlopu czy choroby. Zastępcę wójta powołałem na okres kadencji, a umowa o pracę jest na czas nieokreślony. W najbliższym czasie przejmie część obowiązków dotychczasowego sekretarza gminy, który z końcem lutego przechodzi na emeryturę – informuje wójt Jacek Świderski.

Gmina Stupsk będzie drugą po Strzegowie, gdzie będzie zastępca wójta. Na razie nie wiadomo, czy po odejściu obecnego sekretarza, wójt Świderski ogłosi konkurs i zatrudni nowego sekretarza. Nie wiadomo również jakie wynagrodzenie będzie otrzymywał Mariusz Szczechowicz.  Jak wyjaśnia wójt, nie było jeszcze rozmowy o ustaleniu jego wysokości, a umowa o pracę jest w trakcie przygotowania. Równocześnie Mariusz Szczechowicz przebywa na urlopie bezpłatnym w urzędzie miasta, ze względu na to, że uzyskał mandat radnego rady miasta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

87
KOMENTARZE

avatar
1500
kaczka na lawce
Gość
kaczka na lawce

Pan Szczechowicz jest merytorycznie przygotowany do swoich zadań. Podoba mi się ze PSL dba o swoich ludzi. Ciekawe tylko co bedzie z wojtem Swiderskim bo w zestawieniu z Szczechowiczem wypadnie słabo. Chyba ze to wieloletni plan wojta Swiderskiego? W ostanich wyborach rzeczywiscie gdyby miał konkurencje to kto wie?
Reasumujac gmina zyska a wojt Swiderski… czas pokaze.

Dąbek
Gość
Dąbek

nie mogę już o tym szczechowiczu, kto to jest ? spadochroniarz z Mlawy ?

Anna
Gość
Anna

Stupsk to bardzo bogata gmina

z moraw
Gość
z moraw

Panie Świderski , jesteśmy tacy bogaci żeby brac człowieka z Mlawy, tylko dlatego że nie ma pracy ?

Konopki
Gość
Konopki

Mamy mądrego wójta i wie co robi.

Józek
Gość
Józek

A co ma jedno do drugiego? Ten facet przychodzi za sekretarza, ktory idzie na emeryture..

Marek
Gość
Marek

Ten człowiek przychodzi, bo PSL chce go gdzieś upchnąć. W końcu zapracował na pomoc tej partii.

Marcin
Gość
Marcin

To człowiek bez twarzy

mławianka
Gość
mławianka

Tak, bunio, to człowiek bez twarzy.
Dobrze, że o tym napisałeś.

zmartwiony
Gość
zmartwiony

A gdzie jest dziadek z bliska,wcale się nie udziela on zawsze wszystko wie najlepiej.

KTOŚ
Gość
KTOŚ

Właśnie gdzie jest dziadek z bliska i ci wszyscy, którzy pisali komentarze dotyczące Gm. Szydłowo, takie „piękne” poematy, stracili wenę czy organa ścigania przestępczości nimi się zainteresowały.

Heniek z Wyszyn
Gość
Heniek z Wyszyn

Ludzie z gminy chetnie by podjęli pracę , a Pan Panie Świderski zatrudnia spadochroniarzy z Mławy. Zapamiętamy to. Brawo , brawo.

Elka
Gość
Elka

Poza chęciami jest jeszcze coś takiego jak odpowiednie kwalifikacje…

Wielki eM
Gość
Wielki eM

Oj Heniu Heniu…

Tess
Gość
Tess

Co niektórzy, to nie wiedzą co piszą. Zazdrość ludzka i małość pada im na logiczne myślenie i umiejętność czytania ze zrozumieniem. Żal mi was mali ludzie.

Piotrek J
Gość
Piotrek J

Ale wyzywi chłop rodzinę.

MIESZKANKA
Gość
MIESZKANKA

Do Tess, niech zapisze się do PSL , znajdą mu stanowisko. Chyba widzisz co się dzieje.

jan
Gość
jan

i jak sądzę jakieś sto tysięcy rocznie z budżetu gminy pójdzie w p…u

Rodzic
Gość
Rodzic

Trochę gmina zaoszczędzi na likwidacji szkoły w Dąbku 🙂

Zdegustowany
Gość
Zdegustowany

Co za głupota?! Jaka umowa w przygotowaniu! Toż nie można rozpocząć pracy, bez umowy o pracę! Inspekcja pracy powinna się tym zająć. I nie ma obowiązku ustawowego powołania zastępcy wójta, ale można go powołać. Sekretarz w gminie ustawowo musi być. I to nie powołany bez konkursu tylko koniecznie z naboru. Panie redaktorze, szanuje Pana za to, że ma Pan informacje zawsze szybko i zwykle z pierwszej ręki. Ale takie wymysły powinien Pan weryfikować. Bo to robienie czytelnikom wody z mózgu.

Limonka
Gość
Limonka

Jest to ewidentny przykład nepotyzmu i cwaniactwa. Przecież powinien być ogłoszony konkurs na sekretarza. Prawda jest jednak taka, że tę spadającą GWIAZDĘ trzeba było siłą wepchnąć na firmament. Czekam z niecierpliwością na ” eksplozję inwestycji ” i pomysłów, którą nam obiecano, a co za tym idzie za namacalnym i widocznym efektem pracy osób, które w znaczący sposób uszczuplają nasz, już i tak niewielki, budżet gminny. Taka mała gmina po diabła zastępca!!! Bida aż piszczy, a tu kolejne wydatki.

rudzik
Gość
rudzik

Powołany po znajomości i żadne argumenty wójta nie uzasadniają takiej decyzji. Widać, że Gmina Stupsk jest krainą mlekiem i miodem płynąca, a lokalny samorząd stać na tak wysokie stanowisko.

Eros
Gość
Eros

No a Mławę stać na finansowanie inwestycji z budżetu miasta i tyle lat było stać to dobrze? Jak wchodzimy w strefę finansowa to może porozmawiajmy o rozliczeniu kampanii wyborczej swojego showmena? To dopiero jest ciekawy temat.

every
Gość
every

Miejski szaman ani myśli się rozliczać z kampanii wyborczej. Miejski szaman jest niczym szaman z Nowogrodzkiej – nie do ruszenia, wszystko mu wolno.
Nie wpłynęło żadne pismo do przewodniczącego RM, a więc mławianie tego nie oczekują.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Gmina z takim potencjałem przy drodze wojewódzkiej i lini kolejowej powinna kwitnąć i być wzorem dla całego mazowsza. Ale przez takie decyzje umiera – SMUTNE

Eros
Gość
Eros

Mława przez swoje nieudolne decyzje a właściwie wyborców pana K jakoś prosperuje także Stupsk sobie poradzi mało tego jeszcze zyska. Nie martw się.

Z Mławy
Gość
Z Mławy

Panie Wojcie Świderski, jest Pan albo odważny, albo naiwny. Pana też może sprzedać za parę lat. Moim zdaniem takim ludziom już nie można zaufać, tak też mówią ludzie w Mławie. No ale to Pana decyzja.

Next
Gość
Next

Wiesz że pomówienie podlega odpowiedzialność karnej?

Chris
Gość
Chris

Słownik PWN sprzedaż «odstępowanie czegoś przez sprzedawcę na własność kupującemu za określoną sumę» . Posługujesz się słowami, których nie rozumiesz. To kowalewski chciał sprzedać stanowisko sekretarza, żeby wyeliminować swoich konkurentów w wyborach.

Anonim
Gość
Anonim

Ciekawe gdzie tak mówią ci ludzie w Mławie. Przewraca ci się w głowie, bo żal d.pę sciska, więc dla naszego dobra nie przyznawaj się, że jesteś z Mławy

Heniek z Olszewa
Gość
Heniek z Olszewa

2000 zł to za mało żeby przeżyć z pensji radnego w Mławie . Trzeba dorobić w gminie którą chyba nie stoi mocno finansowo. Biedna Gmina i biedni mieszkańcy.

Ryder
Gość
Ryder

Czyżby przez ciebie przemawiała zazdrość?

Damko
Gość
Damko

Biedni mieszkańcy? Chyba w innej gminie mieszkam

Marek
Gość
Marek

Mariusz szacun pokazałeś co trzeba i komu trzeba, brawo!!!

Koi
Gość
Koi

Kochany, pokazał to że jest mistrzem dobrych decyzji. Kowalewski pokazał miejsce w szeregu

Anka
Gość
Anka

Bardzo ciekawy kierunek myślenia. Nie będę wypowiadać się na temat jaśnie panującego bo od samego myślenia o tej osobie niedobrze mi się robi. A z czym niby bunio Mariuszowi coś pokazał bo chyba coś przeoczyłam? Zwolnił go? Czy co?

Koi
Gość
Koi

Wygrywając kolejny raz wybory

Anka
Gość
Anka

A czemu to wygrał te wybory nie dlatego, że jest taki wspaniały i tak fantastycznie rządzi miastem tylko niestety Mława to zagłębie emerytów i ludzi którzy boja się zmian. Ot cały sukces tej persony.

Alex
Gość
Alex

Komu kowalewski pokazał miejsce w szeregu? Chyba swoim przydupasom, którzy bezmyślnie w niego „wierzą”.

Piotrek
Gość
Piotrek

Mariusz bardzo się cieszę. Trzymam kciuki żeby jak najlepiej Ci się pracowało. Powodzenia kolego!

Wojtek
Gość
Wojtek

Mariusz gratulacje, z Tobą bym wolał 100 razy zgubć niż z kowalem 1 raz znależć. Porządny z Ciebie gość.

Jon
Gość
Jon

To możecie gubić. Póki co jego zgubiła pycha i pazerność na stołek 5 lat dla Kowalewskigo!

Jonek
Gość
Jonek

Jon nieładnie tak zabierać bunia „cechy” i przypisywać je komuś innemu…

Sweet
Gość
Sweet

Myśl, myślenie nie boli. Jakby mu zależało na stołku, to dalej by sprzyjał kowalowi.

z stupsk
Gość
z stupsk

gdzie można się zapisać do PSL, bo chciałbym jak najszybciej !

Jarek
Gość
Jarek

Lepiej do partii Pieniądze i Synekury. Tam bez wykształcenia biorą MBW.

konopki
Gość
konopki

I będzie jak u Putina jeszcze jedna kadęcja Świderskiego potem zamiana miejsc i mają na 20 lat posadki

Andrzej
Gość
Andrzej

Mariusz gratuluję Tobie jeszcze raz. Zreszto zrobiłem to dziś osobiście. Myślę, że. Wójt podjął dobra dzyzje. Nie przejmuj się negatywnymi komentarzami. Tacy są ludzie. Powodzenia. Alleluja i do przodu……

niezalezny
Gość
niezalezny

Posady Swoim Ludziom – PSL :p

Etna
Gość
Etna

PiS- Posady i Stanowiska?

Piotr
Gość
Piotr

PSL Potrafi wszędzie wcisnąć swojego ludzika. Czy będąc na urlopie jako sekretarz może być zastępcą?

Judyta
Gość
Judyta

Zamiast się pytać trzeba było sprawdzić ale cóż lenistwo zwyciężyło? Zgodnie z ustawa o pracownikach samorządowych dla twojej wiadomości MOŻE!

Wrona
Gość
Wrona

Judyta, trzeba jeszcze umieć czytać ze zrozumieniem, a Ty Piotra z Pi…s odsylasz do ustawy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kot spada zawsze na cztery lapy

Urzędnik
Gość
Urzędnik

Otóż to, wypisz wymaluj kowalewski.

Jan
Gość
Jan

Wspaniała wiadomość, powodzonka!!

Tess
Gość
Tess

Drodzy komentujący, niech każdy z was pilnuje swojego nosa. Nie znacie sprawy, ani człowieka, a bzdury piszecie.

Mieszkanka Stupska
Gość
Mieszkanka Stupska

Nie znam osobiście, mam nadzieje że będę miała przyjemność poznać. Panie Wójcie dobra decyzja jest Pan dobrym gospodarzem i wierze w Pana decyzje. A Panu Szczechowiczowi życzę owocnej pracy u nas w gminie. Witamy!

z gminy
Gość
z gminy

a kto nas pytał , my go nie chcemy ! nikt nie zagłusuje już na psl !

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

popieram

yutu
Gość
yutu

„Mój mąż? Mój mąż z zawodu jest dyrektorem!”

Mini
Gość
Mini

Widzę że ktoś jest kinomanem…chwali się chwali ale nie rozumiem co ten cytat ma do artykułu?

Były
Gość
Były

Nauczyciel od WF-u zna się doskonale na działalności rolniczej Gminy! A może miał i uprawiał działkę ogrodową pod lasem? To już chyba wystarczające kwalifikacje. BRAWO PSL! Nie dacie „skrzywdzić” swoich ludzi!

Miko
Gość
Miko

Nauczyciel WF zna się na zarządzaniu miastem którym nieudolnie rządzi 4 kadencje? Gdzie rozliczenie kampanii wyborczej?

Pupil burmistrza
Gość
Pupil burmistrza

Nieudolnie??? Nieudolnie to chcieliście zmiany na lepsze. 5 lat nasze

Miko
Gość
Miko

Bardzo nieudolnie, faktycznie to lepiej pasuje. I oby to było ostatnie 5 lat.

Dan
Gość
Dan

I tak ten wasz kowal, strachu miał pełne gacie. Niewiele brakowało, a przegrałby. Kowal to zły człowiek. Szczechowiczowi do pięt nie dorasta.

Tess
Gość
Tess

Miko masz rację. A tak wogóle S.K
to bardzo zły i mściwy człowiek. Może niech klakierzy kowaleskiego lepiej zainteresują się tym, co się teraz dzieje w urzędzie, jaka atmosfera panuje, po zwolnieniu pracownika z 33 letnim stażem pracy. Taki z niego” dobry” i ” uczciwy” włodarz.

basia
Gość
basia

nie martw się o tego pracownika, już mu Mariusz miejsce w Stupsku szykuje. Asystent zawsze obok. W końcu jest dużo bardziej kumaty od M. i za niego tam też bedzie robotę robił.

Witek
Gość
Witek

Super, gratulacje! Mariusz nie przejmuj się tymi komentarzami co niektórym żal du.. ściska. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Brawo!!!

Witeks
Gość
Witeks

Z punktu widzenia PSL, tak.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

O cie…..

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Biedna gmina stupsk szkoda mi ich!

Anonim
Gość
Anonim

… a mi szkoda ciebie, biedaku

Ktos
Gość
Ktos

Najlepiej psl porubcie w kazdej gminie zastepcow wojta i poupychajcie tych swoich ze starostwa a ludzie niech placza i placa na nich smiech na sali . Ludzie zrozumcie o co tu w koncu chodzi!!!

Tymek
Gość
Tymek

Popracuj nad ortografią i interpunkcją człowieku mądry inaczej.

wes
Gość
wes

ALE Macie Dobrego WÓJTA>>> Gmino Stupsk

Konopki
Gość
Konopki

Mamy najlepszego wójta niech Cię o to łeb nie boli.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Rodzina się odezwała

Obserwator
Gość
Obserwator

Caly nasz kochany Psl widac ze dla nich to najwazniejsze sa stolki nic po zatym !

Anonim
Gość
Anonim

W PIS jest inaczej? jeśli tak uweselasz podaj przykłady

Lucjan
Gość
Lucjan

Mogli dac go do Żuromina , !

Ninka
Gość
Ninka

Gratulacje Mariusz, byłeś dobrym sekretarzem teraz będziesz dobrym zastępca wójta! Powodzenia.

Mało
Gość
Mało

Era dobrych sekretarzy nigdy się nie skończyła:)

mławiak
Gość
mławiak

szukali gorączkowo dla niego miejsca , , nie dało rady w Szydłowie , to w Stupsku, cały PSL.

ewus
Gość
ewus

żenuła 😀

Kolo
Gość
Kolo

Elokwencja ponad wszystko