Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest wykonawca projektu budowy parku solankowego przy Dworcowej


Do urzędu miasta  wpłynęło 12 ofert w odpowiedzi na zamówienie publiczne dotyczące wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Budowa parku solankowego przy ul. Dworcowej w Mławie”.


Oferta, którą wybrano, złożona została przez firmę INŻ – BUD Pracownia Projektowania Budownictwa i Nadzoru Budowlanego z Brodnicy. Jej koszt jest najniższy i opiewa na kwotę 31 488 zł. Najdroższą ofertę wyceniono na ponad 182 000 zł.

Park solankowy ma stanąć na narożnej działce, leżącej u zbiegu ulic Dworcowej i Stanisława Moniuszki. Sąsiadować będzie bezpośrednio z otwartym niedawno skwerem rekreacyjnym i planowaną tężnią (Urząd Miasta Mława dysponuje pozwoleniem na jej budowę).
Zgodnie z przedmiotem zamówienia, dokumentacja projektowa będzie zawierać rozwiązania techniczne korelujące z wcześniej zaprojektowaną infrastrukturą. Ma również przewidywać zagospodarowanie terenu działki, na której stanie park solankowy. Wykarczowane zostaną samosiewy, usunięte odrosty drzew i krzewów oraz odtworzona nawierzchnia trawiasta, na której wytyczone będą alejki spacerowe, dostosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na rewitalizowanym obszarze ustawione zostaną ławki i wybudowane oświetlenie LED, obejmujące swym zasięgiem całość działki. Przewidziane są również budowa niewielkiej fontanny i rewitalizacja oczka wodnego.

Dokumentacja ma być gotowa do połowy czerwca br. Później zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania.

Przypomnijmy, park solankowy to propozycja zgłoszona w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego, która zyskała największe poparcie mieszkańców w 2018 roku. Na jej realizację (przygotowanie projektu i budowę) w budżecie Miasta Mława przeznaczono 300 000 zł.

Park solankowy jest zupełnie odrębnym zadaniem od budowy tężni solankowych, które to okazały się być  zwycięskim projektem Budżetu Obywatelskiego w roku 2017 i do dziś nie zostały przez miasto zrealizowane.

źródło: UMM

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusław.
Bogusław.
2 lata temu

Bardzo dobrze że myśli się o zagospodarowaniu – z pożytkiem dla wólczynian- tego zdziczałego skrawka terenu. Przed wielu laty było tam – przynajmniej co sobota- wesoło bo się odbywały zabawy / majówki/ przez cały letni sezon. I teraz nie zaszkodziłoby wydzielić kawałek – wyłożonego płytami- ,,deptaka” i postawienie niedużej sceny dla muzyków. Powrót w tek pięknej scenerii do tych pięknych tradycji majówkowych wólczanie na pewno przyjęli by na pewno z wielką radością,i większym zadowoleniem niż głupawe mini tężnie. Na co nam tężnie przy tak ruchliwej ulicy.

Tata
Tata
2 lata temu

Może przejmie ojciec dyrektor tylko zamiast tężni solankowych będą wody termalne a i pracę z podwójną siłą rusza

Media
Media
2 lata temu

Tempo pracy ,zaangażowanie itp pozostawiają duuuzo do życzenia .Proszę riluszyc z pracami już teraz a nie pewnie oddanie za 2 lata To jest pewnego rodzaju koszmar co robicie .Jeśli władzy czyli Pani burmistrzowi zalezaloby na dobru ludzi to by bylo w tym roku .Znam LUDZI na ktorych mowia W GORĄCEJ WODZIE KOMPANI ale coś w tym jest Ci ludzie załatwia ,tym ludziom zależy na innych……

Olek
Olek
2 lata temu

W Ciechanowie szybko budują, a w Mławie tylko kasa na dokumentację heheh

tom
tom
2 lata temu

głupie te pomyłsy z tymi tężniami i parkiem solankowym. Kurna mini Ciechocinek oszołomy chcą z Mławy zrobić.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  tom

Park solankowy to tylko głupia nazwa pochodząca chyba od tężni, ale to normalny park.
Trzeba było zapoznać się z projektem, a nie na podstawie samej nazwy pisać głupoty.

Zen
Zen
2 lata temu
Reply to  tom

Święta prawda

every
every
2 lata temu

Tempo wprost kosmiczne. W czerwcu albp i później zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie parku, czyli prace zaczną się późną jesienią albo dopiero w przyszłym roku.
Jak w tym UM pracują, że mają takie roczne poślizgi? Chyba bardzo szanują swoją pracę.
Na temat tężni szkoda strzępić języka, bo wiadomo przecież nie powstanie ani jedna, bo pieniądze dawno rozdysponowane.
Ot, mławskie projekty obywatelskie… dziwić się, że ludzie nie chcą brać udziału ani w projektowaniu, ani w głosowaniu, jak to wszystko psu na budę.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x