Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Ośmiokąt foremny” Klaudii Kurowskiej otrzymał wyróżnienie


To duży sukces  uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego Klaudii Kurowskiej i jej opiekunki Anny Brzozowskiej w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka W Obiektywie”

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W tym roku szkolnym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie po raz drugi wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie”. Organizatorem tego konkursu jest Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki przy Uniwersytecie Szczecińskim, Oddział Szczeciński Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Instytut Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego.Patronat nad tym konkursem objęło m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji. Celem tego konkursu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Uczestnicy wysyłają zdjęcia (max 6 sztuk), którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o niej.

Jury IX edycji Konkursu wyróżniło zdjęcie Klaudii Kurowskiej uczennicy klasy 3e I Liceum Ogólnokształcącego za pracę pt. „Ośmiokąt foremny”. Klaudia przygotowała swoje zdjęcie wraz z opiekunem – nauczycielką matematyki Anną Brzozowską.

Jury Konkursu, zauważając zaangażowanie, kreatywność i merytoryczne podejście, nadało Pani Annie Brzozowskiej tytuł HONOROWEGO AMBASADORA Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie http://mwo.usz.edu.pl/ oraz obejrzeć nagrodzone i wyróżnione zdjęcia pod adresem http://mwo.usz.edu.pl/galeria-2018/.

źródło i fot. I LO Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mwa
mwa
2 lata temu

Zrobić zdjęcie wystawie sztuki nowoczesnej i dostać nagrodę za kreatywność. haha padłem

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x