Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy na koparki
Logo
meblolux

Naprawa tomografu kosztować będzie 90 tys. Szpital nie ma pieniędzy


fot. Pixabay

Tomograf komputerowy w mławskim szpitalu – dziś jeden z podstawowych już aparatów diagnostycznych – uległ uszkodzeniu. 1 lutego spaliła się w nim lampa RTG – najważniejszy, roboczy element urządzenia.

O podjęte w tej sprawie działania naprawcze zapytaliśmy dyrektora szpitala Jacka Białobłockiego.

 – Naprawa została wykonana w ciągu 3 dni roboczych tj. do czwartku 7.02.2019r. Tomograf już pracuje, a chorzy praktycznie nie odczuli dolegliwości. Koszt naprawy wg. kontraktu serwisowego to około 90 tyś. zł – informuje dyrektor Jacek Białobłocki.

Szybkie usunięcie awarii tomografu to jednak tylko połowa problemu. Okazuje się bowiem, że szpital nie ma pieniędzy na uregulowanie faktury za przeprowadzoną wymianę głowicy.

– Dyrektor wynegocjował lepsze warunki płatności niżeli w kontrakcie serwisowym, jednakże szpital nie posiada takich wolnych środków i wnioskuje do organu założycielskiego o pomoc w spłacie – wyjaśnia dyrektor Białobłocki.

Czy takie środki znajdą się budżecie powiatu zapytaliśmy wicestarostę Zbigniewa Markiewicza.

– W tej sprawie do zarządu powiatu wpłynęło pismo dyrektora szpitala.  Zmian w budżecie powiatu z przeznaczeniem takiej kwoty dla szpitala na najbliższej sesji ( 11 lutego – red.) nie będzie. Płatność za naprawę tomografu została rozłożona na dwie raty. Ponieważ termin płatności pierwszej z nich przypada na połowę marca, zarząd ma jeszcze czas na poszukanie źródła sfinansowania – mówi wicestarosta Zbigniew Markiewicz.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

19
KOMENTARZE

1500
Wery

Dyrektor niech zaplaci z pensji 40.000.

Mławianka

Szpital ma chyba od ok roku ponad milion długu. Taka jest prawda.

Adam

Bembnią od kilku lat ze szpital dochodowy a na naprawę nie mają.

woman

Średnio, każdy pracujący na świadczenia zdrowotne co miesiąc odprowadza ok. 300 zł, w roku to 3600 zł. Sprzęt szpitalny to dziadostwo, do lekarzy brak numerków, ogólnie w polsce służba zdrowia to Narodowa Fikcja Zdrowia – czyli Polaku płać składki, niczego się nie domagaj, umieraj szybko i nie marudź.

kot

taa, rolnik odprowadza z tych 300 zł na kwartał,?????? bezrobotny z braku pensji, ????beneficjent mops..???? .oj, odprowadzają, masa kasa.Niestety, Szanowna Pani,głównie ci pracujący w Zus, jak Pani słusznie wyliczyła, płacą, ale…ojciec z 5 dzieci płaci jedną składkę, jeśli pracuje, a jeśli nie pracuje…. no, to , cóż…skomplikowana sprawa….

Pacjentka

USG też im nie działa, skierowania wydają, a pacjentek nie raczą wcześniej poinformować, że „USG nie będzie, bo sprzęt się zepsuł”

Audytor

Trzeba to zmienić!!!

Alina

Owsiak dawaj nowy tomograf i nowa karetke.

Stefan

Trzeba zwrócić się doi Jerzego Owsiaka, aby przekazał na remont tomografu kwotę, ktora został zebrana w Mławie i okolicy w ostatniej edycji WOŚP.

Joanna

W mlawskim szpitalu jest brudno i bylejakosc. Arogancja!!!

Mlawiak

SOR w Mławie to DNO ludzie zrozumcie wy jesteście żeby pomagać a jak nie to NA TAŚMĘ DO LG tam trzeba zrobić porządek DLA MNIE DZIWNA SPRAWĄ NIEZROZUMIAŁA JEST TO IZ BĘDĄC Z MATKO MA SORZE Z CIŚNIENIEM 200NA 180 PO WYJŚCIU PATRZĘ W KARTĘ INFORMACYJNĄ A TAM ZAAAADNEJ WZMIANKI ŻADNEJ TO KILKA RAZY SIĘ ZDARZYŁO ALE KOLEJNEGO NIE POPUSZCZE mówię pielegniarkom a one TAKIEGO CIŚNIENIA NIE BYŁO to się kwalifikuje do PROKURATURY. ….

Znieczulica

Byłam z dzieckiem w te dni kiedy to tomograf był popsuty zostałam poinformowana ale dziecku w tym przypadku tomograf powinien być koniecznie zrobiony, jak nie to dziecko powinno być przewiezione na Badania do innego szpitala byliśmy od wtorku do piątku a w piątek był 8 luty….A tomograf działał już 7 z tego co wynika… Dziś idę do szpitala bo lekarz który powinien zbadać dziecko był na urlopie…. Piszecie że nie odczuli pacjenci braku tomografu??? Moje dziecko odczulo i co teraz? W takim przypadku wcale nie powinno być wpisane do domu… I tak zgadza się znieczulica panuje w mławskim szpitalu…. Traktuje… Czytaj więcej »

Szok

Po co jest ten mławski szpital? Człowiek tak czy siak nie otrzymuje od nich pomocy. SOR tak samo jedna wielka porażka. Siedzi stara gwardia, pielęgniarki które dawno utyły i się wypaliły zawodowo. Totalna znieczulica. Tak tylko siedzą na du… i biorą kasę łącznie z tymi pseudo lekarzami. Pojechałem z ojcem na pogotowie który już praktycznie nie kontaktował i zwijał się z bólu a jaśnie wielki znachor za 5zl nawet się nie odwrócił od komputera i swoim żałosnym głosem odpowiedział „takich przypadków jest wiele a ja jestem sam i nie mam na to czasu”. Życzę mu wszystkiego najgorszego… I tym pielęgniarom… Czytaj więcej »

pacjent

niestety, tylko do dyrektora szpitala. Jeśli napiszesz do wyższego organu , to i tak odeślą zgodnie z właściwością do dyrektora….Ten dziadowski świat jest tak skonstruowany, ze nie mamy na większość rzeczy wpływu…

Joanna

Nadzór pełni wicestarosta.

dziadek z bliska

JOANNA—-byś mogła przestać rozśmieszać ludzi,z tym nadzorem v-ce starosty, jeśli skończył się już studniówki, to może w ramach nadzoru zawita do szpitala.

maturzysta

Co dziadek z bliska zazdrościsz, że Pana nie zapraszają? Studniówka to czas wieczorny, po godzinach pracy każdego zaproszonego gościa. Ile w Panu jadu, ale mi przykład dla młodzieży.

Pacjent

TAK PANI JOANNO, NAPEWNO NADZÓR PEŁNI WICESTAROSTA… I TO W TYM ZAKRESIE. KON BY SIĘ UŚMIAŁAM….