Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Naprawa tomografu kosztować będzie 90 tys. Szpital nie ma pieniędzy


fot. Pixabay


ksp Mława
Reklama

Tomograf komputerowy w mławskim szpitalu – dziś jeden z podstawowych już aparatów diagnostycznych – uległ uszkodzeniu. 1 lutego spaliła się w nim lampa RTG – najważniejszy, roboczy element urządzenia.

O podjęte w tej sprawie działania naprawcze zapytaliśmy dyrektora szpitala Jacka Białobłockiego.

 – Naprawa została wykonana w ciągu 3 dni roboczych tj. do czwartku 7.02.2019r. Tomograf już pracuje, a chorzy praktycznie nie odczuli dolegliwości. Koszt naprawy wg. kontraktu serwisowego to około 90 tyś. zł – informuje dyrektor Jacek Białobłocki.

Szybkie usunięcie awarii tomografu to jednak tylko połowa problemu. Okazuje się bowiem, że szpital nie ma pieniędzy na uregulowanie faktury za przeprowadzoną wymianę głowicy.

– Dyrektor wynegocjował lepsze warunki płatności niżeli w kontrakcie serwisowym, jednakże szpital nie posiada takich wolnych środków i wnioskuje do organu założycielskiego o pomoc w spłacie – wyjaśnia dyrektor Białobłocki.

Czy takie środki znajdą się budżecie powiatu zapytaliśmy wicestarostę Zbigniewa Markiewicza.

– W tej sprawie do zarządu powiatu wpłynęło pismo dyrektora szpitala.  Zmian w budżecie powiatu z przeznaczeniem takiej kwoty dla szpitala na najbliższej sesji ( 11 lutego – red.) nie będzie. Płatność za naprawę tomografu została rozłożona na dwie raty. Ponieważ termin płatności pierwszej z nich przypada na połowę marca, zarząd ma jeszcze czas na poszukanie źródła sfinansowania – mówi wicestarosta Zbigniew Markiewicz.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wery
Wery
3 lata temu

Dyrektor niech zaplaci z pensji 40.000.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu

Szpital ma chyba od ok roku ponad milion długu. Taka jest prawda.

Adam
Adam
3 lata temu

Bembnią od kilku lat ze szpital dochodowy a na naprawę nie mają.

woman
woman
3 lata temu

Średnio, każdy pracujący na świadczenia zdrowotne co miesiąc odprowadza ok. 300 zł, w roku to 3600 zł. Sprzęt szpitalny to dziadostwo, do lekarzy brak numerków, ogólnie w polsce służba zdrowia to Narodowa Fikcja Zdrowia – czyli Polaku płać składki, niczego się nie domagaj, umieraj szybko i nie marudź.

kot
kot
3 lata temu
Reply to  woman

taa, rolnik odprowadza z tych 300 zł na kwartał,?????? bezrobotny z braku pensji, ????beneficjent mops..???? .oj, odprowadzają, masa kasa.Niestety, Szanowna Pani,głównie ci pracujący w Zus, jak Pani słusznie wyliczyła, płacą, ale…ojciec z 5 dzieci płaci jedną składkę, jeśli pracuje, a jeśli nie pracuje…. no, to , cóż…skomplikowana sprawa….

Pacjentka
Pacjentka
3 lata temu

USG też im nie działa, skierowania wydają, a pacjentek nie raczą wcześniej poinformować, że „USG nie będzie, bo sprzęt się zepsuł”

Audytor
Audytor
3 lata temu

Trzeba to zmienić!!!

Alina
Alina
3 lata temu

Owsiak dawaj nowy tomograf i nowa karetke.

Stefan
Stefan
3 lata temu

Trzeba zwrócić się doi Jerzego Owsiaka, aby przekazał na remont tomografu kwotę, ktora został zebrana w Mławie i okolicy w ostatniej edycji WOŚP.

Joanna
Joanna
3 lata temu

W mlawskim szpitalu jest brudno i bylejakosc. Arogancja!!!

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

SOR w Mławie to DNO ludzie zrozumcie wy jesteście żeby pomagać a jak nie to NA TAŚMĘ DO LG tam trzeba zrobić porządek DLA MNIE DZIWNA SPRAWĄ NIEZROZUMIAŁA JEST TO IZ BĘDĄC Z MATKO MA SORZE Z CIŚNIENIEM 200NA 180 PO WYJŚCIU PATRZĘ W KARTĘ INFORMACYJNĄ A TAM ZAAAADNEJ WZMIANKI ŻADNEJ TO KILKA RAZY SIĘ ZDARZYŁO ALE KOLEJNEGO NIE POPUSZCZE mówię pielegniarkom a one TAKIEGO CIŚNIENIA NIE BYŁO to się kwalifikuje do PROKURATURY. ….

Znieczulica
Znieczulica
3 lata temu

Byłam z dzieckiem w te dni kiedy to tomograf był popsuty zostałam poinformowana ale dziecku w tym przypadku tomograf powinien być koniecznie zrobiony, jak nie to dziecko powinno być przewiezione na Badania do innego szpitala byliśmy od wtorku do piątku a w piątek był 8 luty….A tomograf działał już 7 z tego co wynika… Dziś idę do szpitala bo lekarz który powinien zbadać dziecko był na urlopie…. Piszecie że nie odczuli pacjenci braku tomografu??? Moje dziecko odczulo i co teraz? W takim przypadku wcale nie powinno być wpisane do domu… I tak zgadza się znieczulica panuje w mławskim szpitalu…. Traktuje się pacjentów jak telewizory na taśmie z LG nie pisze ze wszyscy są tacy ale większą część pielęgniarek czy personelu powinna przyjść jakies szkolenie z empatii czy coś w tym stylu…. Brak mi słów porostu…. Nigdy więcej tu.

Szok
Szok
3 lata temu

Po co jest ten mławski szpital? Człowiek tak czy siak nie otrzymuje od nich pomocy. SOR tak samo jedna wielka porażka. Siedzi stara gwardia, pielęgniarki które dawno utyły i się wypaliły zawodowo. Totalna znieczulica. Tak tylko siedzą na du… i biorą kasę łącznie z tymi pseudo lekarzami. Pojechałem z ojcem na pogotowie który już praktycznie nie kontaktował i zwijał się z bólu a jaśnie wielki znachor za 5zl nawet się nie odwrócił od komputera i swoim żałosnym głosem odpowiedział „takich przypadków jest wiele a ja jestem sam i nie mam na to czasu”. Życzę mu wszystkiego najgorszego… I tym pielęgniarom nic nie wartym też… Jeśli ktoś wie gdzie można napisać skargę na personel to proszę tu pod komentarzem dać znać

pacjent
pacjent
3 lata temu
Reply to  Szok

niestety, tylko do dyrektora szpitala. Jeśli napiszesz do wyższego organu , to i tak odeślą zgodnie z właściwością do dyrektora….Ten dziadowski świat jest tak skonstruowany, ze nie mamy na większość rzeczy wpływu…

Joanna
Joanna
3 lata temu
Reply to  pacjent

Nadzór pełni wicestarosta.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Joanna

JOANNA—-byś mogła przestać rozśmieszać ludzi,z tym nadzorem v-ce starosty, jeśli skończył się już studniówki, to może w ramach nadzoru zawita do szpitala.

maturzysta
maturzysta
3 lata temu

Co dziadek z bliska zazdrościsz, że Pana nie zapraszają? Studniówka to czas wieczorny, po godzinach pracy każdego zaproszonego gościa. Ile w Panu jadu, ale mi przykład dla młodzieży.

Pacjent
Pacjent
3 lata temu
Reply to  Joanna

TAK PANI JOANNO, NAPEWNO NADZÓR PEŁNI WICESTAROSTA… I TO W TYM ZAKRESIE. KON BY SIĘ UŚMIAŁAM….

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x