Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Naprawa tomografu kosztować będzie 90 tys. Szpital nie ma pieniędzy


fot. Pixabay

Tomograf komputerowy w mławskim szpitalu – dziś jeden z podstawowych już aparatów diagnostycznych – uległ uszkodzeniu. 1 lutego spaliła się w nim lampa RTG – najważniejszy, roboczy element urządzenia.

O podjęte w tej sprawie działania naprawcze zapytaliśmy dyrektora szpitala Jacka Białobłockiego.

 – Naprawa została wykonana w ciągu 3 dni roboczych tj. do czwartku 7.02.2019r. Tomograf już pracuje, a chorzy praktycznie nie odczuli dolegliwości. Koszt naprawy wg. kontraktu serwisowego to około 90 tyś. zł – informuje dyrektor Jacek Białobłocki.

Szybkie usunięcie awarii tomografu to jednak tylko połowa problemu. Okazuje się bowiem, że szpital nie ma pieniędzy na uregulowanie faktury za przeprowadzoną wymianę głowicy.

– Dyrektor wynegocjował lepsze warunki płatności niżeli w kontrakcie serwisowym, jednakże szpital nie posiada takich wolnych środków i wnioskuje do organu założycielskiego o pomoc w spłacie – wyjaśnia dyrektor Białobłocki.

Czy takie środki znajdą się budżecie powiatu zapytaliśmy wicestarostę Zbigniewa Markiewicza.

– W tej sprawie do zarządu powiatu wpłynęło pismo dyrektora szpitala.  Zmian w budżecie powiatu z przeznaczeniem takiej kwoty dla szpitala na najbliższej sesji ( 11 lutego – red.) nie będzie. Płatność za naprawę tomografu została rozłożona na dwie raty. Ponieważ termin płatności pierwszej z nich przypada na połowę marca, zarząd ma jeszcze czas na poszukanie źródła sfinansowania – mówi wicestarosta Zbigniew Markiewicz.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

19
KOMENTARZE

avatar
1500
Wery
Gość
Wery

Dyrektor niech zaplaci z pensji 40.000.

Mławianka
Gość
Mławianka

Szpital ma chyba od ok roku ponad milion długu. Taka jest prawda.

Adam
Gość
Adam

Bembnią od kilku lat ze szpital dochodowy a na naprawę nie mają.

woman
Gość
woman

Średnio, każdy pracujący na świadczenia zdrowotne co miesiąc odprowadza ok. 300 zł, w roku to 3600 zł. Sprzęt szpitalny to dziadostwo, do lekarzy brak numerków, ogólnie w polsce służba zdrowia to Narodowa Fikcja Zdrowia – czyli Polaku płać składki, niczego się nie domagaj, umieraj szybko i nie marudź.

kot
Gość
kot

taa, rolnik odprowadza z tych 300 zł na kwartał,?????? bezrobotny z braku pensji, ????beneficjent mops..???? .oj, odprowadzają, masa kasa.Niestety, Szanowna Pani,głównie ci pracujący w Zus, jak Pani słusznie wyliczyła, płacą, ale…ojciec z 5 dzieci płaci jedną składkę, jeśli pracuje, a jeśli nie pracuje…. no, to , cóż…skomplikowana sprawa….

Pacjentka
Gość
Pacjentka

USG też im nie działa, skierowania wydają, a pacjentek nie raczą wcześniej poinformować, że „USG nie będzie, bo sprzęt się zepsuł”

Audytor
Gość
Audytor

Trzeba to zmienić!!!

Alina
Gość
Alina

Owsiak dawaj nowy tomograf i nowa karetke.

Stefan
Gość
Stefan

Trzeba zwrócić się doi Jerzego Owsiaka, aby przekazał na remont tomografu kwotę, ktora został zebrana w Mławie i okolicy w ostatniej edycji WOŚP.

Joanna
Gość
Joanna

W mlawskim szpitalu jest brudno i bylejakosc. Arogancja!!!

Mlawiak
Gość
Mlawiak

SOR w Mławie to DNO ludzie zrozumcie wy jesteście żeby pomagać a jak nie to NA TAŚMĘ DO LG tam trzeba zrobić porządek DLA MNIE DZIWNA SPRAWĄ NIEZROZUMIAŁA JEST TO IZ BĘDĄC Z MATKO MA SORZE Z CIŚNIENIEM 200NA 180 PO WYJŚCIU PATRZĘ W KARTĘ INFORMACYJNĄ A TAM ZAAAADNEJ WZMIANKI ŻADNEJ TO KILKA RAZY SIĘ ZDARZYŁO ALE KOLEJNEGO NIE POPUSZCZE mówię pielegniarkom a one TAKIEGO CIŚNIENIA NIE BYŁO to się kwalifikuje do PROKURATURY. ….

Znieczulica
Gość
Znieczulica

Byłam z dzieckiem w te dni kiedy to tomograf był popsuty zostałam poinformowana ale dziecku w tym przypadku tomograf powinien być koniecznie zrobiony, jak nie to dziecko powinno być przewiezione na Badania do innego szpitala byliśmy od wtorku do piątku a w piątek był 8 luty….A tomograf działał już 7 z tego co wynika… Dziś idę do szpitala bo lekarz który powinien zbadać dziecko był na urlopie…. Piszecie że nie odczuli pacjenci braku tomografu??? Moje dziecko odczulo i co teraz? W takim przypadku wcale nie powinno być wpisane do domu… I tak zgadza się znieczulica panuje w mławskim szpitalu…. Traktuje… Czytaj więcej »

Szok
Gość
Szok

Po co jest ten mławski szpital? Człowiek tak czy siak nie otrzymuje od nich pomocy. SOR tak samo jedna wielka porażka. Siedzi stara gwardia, pielęgniarki które dawno utyły i się wypaliły zawodowo. Totalna znieczulica. Tak tylko siedzą na du… i biorą kasę łącznie z tymi pseudo lekarzami. Pojechałem z ojcem na pogotowie który już praktycznie nie kontaktował i zwijał się z bólu a jaśnie wielki znachor za 5zl nawet się nie odwrócił od komputera i swoim żałosnym głosem odpowiedział „takich przypadków jest wiele a ja jestem sam i nie mam na to czasu”. Życzę mu wszystkiego najgorszego… I tym pielęgniarom… Czytaj więcej »

pacjent
Gość
pacjent

niestety, tylko do dyrektora szpitala. Jeśli napiszesz do wyższego organu , to i tak odeślą zgodnie z właściwością do dyrektora….Ten dziadowski świat jest tak skonstruowany, ze nie mamy na większość rzeczy wpływu…

Joanna
Gość
Joanna

Nadzór pełni wicestarosta.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

JOANNA—-byś mogła przestać rozśmieszać ludzi,z tym nadzorem v-ce starosty, jeśli skończył się już studniówki, to może w ramach nadzoru zawita do szpitala.

maturzysta
Gość
maturzysta

Co dziadek z bliska zazdrościsz, że Pana nie zapraszają? Studniówka to czas wieczorny, po godzinach pracy każdego zaproszonego gościa. Ile w Panu jadu, ale mi przykład dla młodzieży.

Pacjent
Gość
Pacjent

TAK PANI JOANNO, NAPEWNO NADZÓR PEŁNI WICESTAROSTA… I TO W TYM ZAKRESIE. KON BY SIĘ UŚMIAŁAM….