Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Moc atrakcji w ferie dla dzieci w miejskiej bibliotece


Tegoroczne ferie zimowe w Oddziale dla dzieci były pełne atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych, którzy licznie uczestniczyli w zajęciach.


ksp Mława
Reklama

W pierwszym dniu ferii odbyło się spotkanie z Teatrzykiem  Kamishibai. Kamishibai – to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków – ilustracji wykonanych na kartonowych planszach  wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai. Przedstawiliśmy dzieciom bajki „Kotka Milusia” i „Lew w Paryżu”. Zainspirowane opowieściami dzieci postanowiły stworzyć własne historie, które przedstawiły na obrazkach. Wszyscy okazali się mistrzami  wyobraźni i zasłużyli na ogromne brawa.

Kolejnego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywały ilustracje zimowe. Zdobią one czytelnię Oddziału dla dzieci. W ramach promocji akcji „Bezpieczne ferie” dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi, w czasie zabaw na śniegu, które opracowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Dzieci poznały również historię Barbary Gawryluk „Czarta. Psa lawinowego”, który na co dzień zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych w górach. W książce przedstawiona jest akcja ratunkowa, w której pies pomaga odnaleźć porwanego przez lawinę nastolatka Alka. Autorka pokazuje nie tylko samo zagrożenie lawinowe, ale i to jak ważne jest słuchanie się opiekunów, stosowanie się do wyznaczonych reguł. Wśród dzieci został rozpropagowany konkurs fotograficzno – plastyczny ph. „Stok nie jest dla bałwanów” zorganizowany przez Komendę Główną Policji. Otrzymały również ulotki z „Dekalogiem Narciarza” oraz odblaskowe smycze.

Podczas konkursu talentów uczestnicy prezentowali się w recytacji wierszy, tańcach i śpiewach. Tego dnia odwiedził nas Pan Mateusz Przybyszewski, pracownik Urzędu Miasta Mława, który czytał dzieciom „Lokomotywę” i „Rzepkę” Juliana Tuwima. Wspaniałą rozrywką dla dzieci  i rodziców okazała się gra „Zgadnij kim jestem?”, w której gracz z opaską i obrazkiem na głowie musiał odgadnąć kim lub czym jest zadając pomocnicze pytania publiczności. Kolorowanki, puzzle, gry planszowe stanowiły dodatkowy element zabawowy, z którego dzieci chętnie korzystały. Wyświetlane były bajki „Mała Syrenka”, „Alicja w krainie czarów” i „Pinokio”. W przeddzień balu karnawałowego dzieci wykonywały kotyliony, wieszały łańcuchy i balony. Na bal dzieci przyszły wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Dzieci miały piękne stroje. Zjawiły się księżniczki, czarownice, wróżki, żabki, klowny, piraci, wampiry, policjanci. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach. Były tańce na gazecie, z balonami, z chusteczką, kaczuchy, pociąg. W przerwie między tańcami dzieci popijały soczek i zajadały się ciasteczkami i cukierkami. Zadowolone i uśmiechnięte twarze dzieci były dla organizatorów najlepszą nagrodą.

źródło i fot. MBP w Mławie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
3 lata temu

A przed feriami nikt nie informował że będzie coś takiego organizowane

Bee
Bee
3 lata temu
Reply to  Adam

Cały plan ferii był dostepny co najmniej od 16 stycznia, na stronach wszystkich instytucji kultury w Mławie oraz na Codzienniku tu: https://codziennikmlawski.pl/2019/01/16/ferie-zimowe-w-mlawie-co-ciekawego/

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x