Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

21,6 tys zł dofinansowania dla Mławy dla lokalnych animatorów sportu


Miasto Mława w ramach  ogólnopolskiego projektu „Lokalny Animator Sportu 2019” złożyło do Fundacji „Orły Sportu” dwa wnioski o dofinansowanie. Przyznana miastu dotacja wyniesie łącznie 21 600 zł, a lokalni animatorzy będą pracować w ramach powierzonych im zadań od marca do końca listopada na boiskach typu „Orlik”.

Fundacja „Orły Sportu” przyjęła w tym roku do oceny 1882 wnioski, spełniające wymogi formalne. Spośród nich 1800 zostało pozytywnie rozpatrzonych i tym samym zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Wnioski złożone przez Miasto Mława znalazły się na pozycjach 778 i 779.

Przypomnijmy, że głównym celem i założeniem projektu jest propagowanie i upowszechnianie kultury sportowej oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im udziału w sportowych zajęciach pozalekcyjnych. Będą one realizowane przez dwóch lokalnych animatorów sportowych w oparciu o infrastrukturę powstałą w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik 2012”, oraz pozostałą bazę lokalnej infrastruktury sportowej. Zadania są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Fundacja „Orły Sportu” już od 2014 r. jest operatorem ogólnopolskiego projektu „Lokalny Animator Sportu”, który w latach 2009 – 2015 realizowany był pod nazwą „Animator – Moje Boisko Orlik 2012” Miasto Mława od lat początku współpracuje z tą fundacją.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500