Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trójka chętnych na stanowisko dyrektora I LO


Wczoraj o godzinie 16-tej minął termin składania dokumentów przez kandydatów na stanowisko dyrektora I LO w Mławie.  Jak informuje wicestarosta i jednocześnie przewodniczący komisji konkursowej Zbigniew Markiewicz, wpłynęły dokumenty aplikacyjne trzech osób.Są to Marek Kiełbiński, Michał Nowakowski i Małgorzata Sieńska.

Marek Kiełbiński i Małgorzata Sieńska to nauczyciele I LO. Pierwszy z nich uczy historii i wiedzy o społeczeństwie, druga chemii i przyrody. Marek Kiełbiński jest też radnym miejskim i szefem lokalnych struktur PiS w Mławie. Trzeci z kandydatów, Michał Nowakowski jest nauczycielem historii w Zespole Szkół nr 4 w Mławie oraz radnym miejskim z listy komitetu Sławomira Kowalewskiego.

Komisja konkursowa, która oceni kandydatów liczy 16 osób. W jej skład wchodzą przedstawiciele organu prowadzącego (powiatu), kuratorium oświaty, rady pedagogicznej I LO, rady rodziców oraz przedstawiciele organizacji związkowych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 lutego br. i wtedy poznamy, kto będzie następcą nagle zmarłego Przemysława Kubińskiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

206
KOMENTARZE

avatar
1500
Xyyy
Gość
Xyyy

Znane są wyniki?

Mławianka
Gość
Mławianka

Jutro konkurs. W lokalnych mediach cicho sza. Szkoda 🙁

Eryk
Gość
Eryk

Tylko nie Kielbinski , dopiero była by tragedia

pedagog
Gość
pedagog

nie mam takie wyobraźni, która pozwoliła by mi na wybór miszela, proszę wybaczyć ale zmienność partii i poglądów wyklucza go stanowczo z tej funkcji, to by dopiero było gdyby ktoś taki co nie zdał w szkole został jej dyrektorem, farsa i komediodramat

123
Gość
123

Dobry żart. KOMISJA. Śmiechu warte

Yaga
Gość
Yaga

Swoisty koncert życzeń trwa. Ten chciałby tego tamten innego a wyboru dokona nie kto inny jak 16-osobowa Komisja Konkursowa.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Jaka komisja o czym Ty piszesz, ta komisja to fasada, aby było na kogo złożyć wine takiego a nie innego wyboru Dyrektora, który i tak już został „wybrany”, przez partię PIS,

123
Gość
123

A kto stanowi tę 16-osobowa komisję ? Bardzo liczna komisja aż dziwne

Joanna
Gość
Joanna

Pani Stasiak potrafiłaby pokierować szkoła. Szkoda, że nie złożyła oferty.

Wnikliwa
Gość
Wnikliwa

Chyba Sasiak?

Uczeń
Gość
Uczeń

Nie rozśmieszaj

Wnikliwa
Gość
Wnikliwa

To nie propozycja, bynajmniej…jedynie korekta nazwiska☺

Oldon
Gość
Oldon

Tylko nie Kiełbiński

Mławianka
Gość
Mławianka

Jestem za wyborem Pana Marka Kiełbińskiego. Znam i cenię jako człowieka, nauczyciela i wychowawcę. Trzymam kciuki aby został Pan dyrektorem I LO . Pozdrawiam wszystkich.

Max
Gość
Max

Kielbiński wygra

Mławianka
Gość
Mławianka

Właśnie tego nie chcemy i o tym piszemy w komentarzach

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Szanowna MŁAWIANKO, fakt że tego nie chcemy aby został wybrany ten ‚niemowa”, który według postów pisanych przez uczniów, nawet na lekcje przychodzi nie przygotowany?? Jest jedno ale, że ci których wybraliśmy, i powierzyli im rządzenie, nic z tych naszych uwag sobie nie robią i tak zrobią swoje, i to jest dla nas przykre, że tak nas traktują. Piszę chociaż niczego nie przesądzam, a może te uwagi mieszkańców wreszcie dotrą do decydentów.

Mławianka
Gość
Mławianka

Też mam taką nadzieje. Serdecznie Pana pozdrawiam 🙂

Jan
Gość
Jan

Jeśli to prawda że Pan. N powtarzał , no to oczywiście że jest ważne , bo dyrektor szkoły powinien być autorytetem.Moim zdaniem to niezbyt dobrze w tym przypadku świadczy o kandydacie.

Absolwent
Gość
Absolwent

Powtarzanie to chyba nie był największy problem….

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

ABSOLWENT– A CO TY JESTEŚ TAKI SKRYTY, Jak znasz inne problemy Pana NOWAKOWSKIEGO, to poinformuj nas, o tych największych problemach.

Od Jan
Gość
Od Jan

Nie wiem skąd to nazwisko – N. To pierwsza litera słowa Nauczyciel – tak sądzę.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Jak nie wiesz to dokładnie zapoznaj się tekstem, a także z postami, które piszą mieszkańcy—Tak ta pierwsza litera N-świadczy o tym że jesteś Jan bardzo Naiwny, czyżbyś był Nauczycielem.

Piotrek
Gość
Piotrek

Po pierwsze do ogólniak idą najlepsi uczniowie, po drugie mają dużo korków, bo wielmożni nauczyciele jak uczą, to wiedzą ci którzy chodzą, poz a wyjątkami. Gdzie nam do ogólniak ów chociażby z Płońsk, czy Ciechanów. Proszę spojrzeć na rankingi szkół? Tam trzeba naprawdę znacznie poprawić poziom nauczania. I na to szczególnie musi spojrzeć starostwo.

zorientowana
Gość
zorientowana

Moim zdaniem, osoba z czystą kartą jak p. Sieńska w tym całym układzie byłaby rozsądnym wyborem. Absolwentka LO, oddana szkole, konkretna i umiejąca rozmawiać z ludźmi. Jako jedyna nie ma przypiętej „łatki” i to przemawia na jej korzyść.

Mława
Gość
Mława

Jakie łatki z kas znacie jaka jest naprawdę ludzie człowiek może mieć 5 twarzy….

Rodzic
Gość
Rodzic

Jak ten as zostanie to zabieram dziecko ze szkoły

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Twoje dziecko to ma się kuc a nie patrzeć na dyrektora.

Zdzisław
Gość
Zdzisław

Pozdrawiam Pana N. ktory w środę w przychodni „tylko chciał o coś zapytać” a wepchał się na chama bez kolejki do lekarza medycyny pracy. Nie chciało się elegancikowi czekać jak inni w kolejce bo korona z główki by spadła.

Mlawa
Gość
Mlawa

W ogolniaku matematyka pozostawia wiele do ŻYCZENIA…

zatroskany
Gość
zatroskany

Upartyjnianiu szkolnictwa stanowczo mówimy NIE !!!! Rodzice, uczniowie i nauczyciele może warto powiadomić w tej sprawie UWAGĘ !!!!

Next
Gość
Next

Upartyjniacie to Wy sami ludzie a w uwadze powiedzą Panu PAN TAKŻE MÓGŁ STARTOWAĆ W KONKURSIE LEPIEJ SIĘ PRZYZNAWAĆ DO JAKIEJŚ PARTII I WIERZYĆ W SWOJE PRZEKONANIE NIZELI MÓWIĆ BO JEST DUŻO TAKICH OBLUDNIKOW KTÓRZY MÓWIĄ ja tam nie jestem za zadna paryio TO JEST OBŁUDA I CWAN IACTWO!

Next
Gość
Next

Najlepszy OGOLNIAK TO BYŁ KIEDYŚ A TERAZ TYLKO KASAAA.JAKI NAJLEPSZY Z CZYM ?

The next
Gość
The next

Proszę podać lepszą szkołę w tym mieście

The end
Gość
The end

Gary.

Next
Gość
Next

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO wspaniali nauczyciele super kierunki a nie ogolniak matematyka fizyka i mierne ….to o czymś świadczy .Natomiast GARY to typowo ukierunkowana szkoła dla uczniów którzy pragną zdobywać wiedzę w Kierunku ŻYWIENIA ZBIOROWEGO CZY Hotelarstwa itp.Nie można zarzucac ze tę szkoły są słabe one są INNE i wychodzą z nich mądrzy uczniowie …

Qwe
Gość
Qwe

Miernych to już dawno nie ma. Dopuszczający w Lo i piątka w garach to jeden poziom. Zgadzam się, że inne są to szkoły bo tam powinny być zawodówki a nie szkoły z maturą gdzie podchodzi do niej 5 osób na krzyż i jeszcze słaba zdawalnosc. Śmiech na sali. Lo nikt nie przebije. Jeszcze są w Mławie 2 dobre szkoły ale to nie są gary ani zs3 haha

Mława
Gość
Mława

DO Qwe A co pan bądź Pani ma do sxkol zawodowych dobry zawód = wyspecjalizowany człowiek aby było więcej zawodowek porządnych szkół a nie wszystko się pcha na stuia za kase podyplomowe kupa kasy Brak jest porządnych zawodowych które w praktyce wyucza człowieka np fryzjer mechanik itp

Qwe
Gość
Qwe

Do Mława: jestem tego samego zdania.

Next
Gość
Next

Każdy ma swoje Zdanie ja pozwolę sobie zostać przy swoim.

dzidk z bliska
Gość
dzidk z bliska

Nie chodziłeś do dawnego OGÓLNIAKA / 60 lat temu/ TO SIĘ NIE WYPOWIADAJ, dawny OGÓLNIAK rożni się tym od dzisiejszego, poziomem nauczania, i kadrą doświadczonych nauczycieli, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością, przykładem jest kandydat ubiegający sie o stanowisko Dyrektora, będąc prawnikiem, zdecydował się zostać nauczycielem historii, z jakim skutkiem, to możemy przeczytać, w tej gorącej dyskusji, z tej naszej dyskusji wypływa jedno,dosyć partyjnych nominatów dobrej pisowskie zmiany.

Wolność
Gość
Wolność

Dożucę swój mały kamyk do dyskusji. Precz z patologią pis-u w naszej małej ojczyźnie.

xyz
Gość
xyz

Popracuj nad ortografią. Po za tym reszta jest ok.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

xyz–czy musisz być zawsze taki drobiazgowy błąd zdarzy się każdemu, ale WOLNOŚĆ słusznie pisze o pisowskiej patologi, która ostatnio zatacza co raz szersze kręgi o czym w swoim poście tylko to potwierdzasz powinieneś wiedzieć że najważniejsza jest treść postu, a o tej patologi w PIS świadczy, ostatni przykład sekretarki Pana Kaczyńskiego, słynnej Pani Basi, która jak się okazało była, sekretarką w gabinecie Jaruzelskiego, a wcześniej pracowała w sekretariacie ostatniego Premiera MESNERA, bądzmy cierpliwi jeszcze wiele spraw dowiemy sie z taśm, i najwyższym staje się czas aby SUWEREN SOWICIE OPŁACANY Z 500+ WRESZCIE SIĘ OBUDZIŁ.!!!! bo może zabraknąć kasy, chyba że… Czytaj więcej »

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Nie jest dla mnie dziwne, że kiedy piszę o faktach tej jedynej słusznej partii PIS, to są takie oceny—swoim postępowanie potwierdzacie tylko słowa JACKA KURSKIEGO, który kiedyś powiedział o was cyt „CIEMNY NARÓD I TAK TO KUPI”—bynajmniej swym postępowaniem nie powinniście potwierdzać tych słow, bo to naprawdę zle świadczy tylko o WAS.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Nie do wiary , naprawdę potwierdzacie to że, jesteście CIEMNIAKAMI, i żadna prawda do was nie dotrze.

DO WOLNOSC
Gość
DO WOLNOSC

DO WOLNY Jesteś za bardzo WOLNY z tad ta MOWA NIENAWIŚĆ

Mławianka
Gość
Mławianka

Droga Redakcjo, po ilości komentarzy widzisz jak duże jest zainteresowanie konkursem. A może zorganizujesz jakiś sondaż albo ankietę, celem której będzie zaapelowanie do Pana Starosty aby czuwał nad uczciwością konkursu. Jeżeli dojdzie do partyjnej nominacji to wiem, że już nigdy nie oddam głosu na P. Rakowskiego. Ja i moja rodzina.

Jacek
Gość
Jacek

Ja i moi najbliżsi też nie

Next
Gość
Next

Sami wy ludzie upartyjniacie ten konkurs …tylko dlaczego a dlatego bo jest głupia demokracja i każdy mówi co mu ślina na…..nic zastanowienia każdy może z kwalifikacjami startować .Nie upolityczniajcie wszystkiego wokoło .

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Przestań prawić te swoje mądrości, bo tak jak bym słyszał pisowskich nominatów, z pewnością znasz mądrzejszy system, może ci chodzi o dyktaturę, aby normalnych ludzi trzymać krótką za mordę, czego przykłady mam dziś, gdzie do człowieka będącego zwykłym posłem, i szefem partii zjeżdzają się najważniejszy ludzie w KRAJU, i dostają polecenia, do rządzenia POLSKĄ, DZIŚ WSZYSTKO JEST POLITYKĄ—a najgorsze jest to, że rządzą nami ludzi dawanego układu komunistycznego, którzy zagniezdzili sie na Nowogrodzkiej znajdując swe miejsce w PIS, TO BYLI PROKURATORZY, SĘDZIOWIE, AGENCI DAWNEJ SB, I PARTYINĘ KACYKI Z DAWNYCH LAT—ta zbieranina tych moralnych, osobistości z korzyścią dla siebie pisowskich… Czytaj więcej »

Mławiak
Gość
Mławiak

Dobrze pamiętam? Jeden z kandydatów nie był chyba orłem w średniej szkole, powtarzał?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy to wazne

Outsider
Gość
Outsider

Tak i to bardzo

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

No tak kiedyś nie byl orłem, ale dzisiaj dzięki mieszkancom wyborcom, stal się takim orłem.

Sor
Gość
Sor

Ojj były z nim poważne problemy i nadal zapewne są!?

Media
Gość
Media

PROBLEMY MA KAŻDY ALBO Z SOBĄ ALBO ŻYCIOWE CI CO SIĘ NIE PRZYZNAJA TO OBLUDNICY BESZTAJACY INNYCH LUDZI.

Next
Gość
Next

Niech rzuci kamieniem ten kto miał cuuuudowne życie bez potkniec

Tak
Gość
Tak

I i chyba sam on….

Znany czlowiek
Gość
Znany czlowiek

Nie pisz bzdur. Jeśli potwierdzasz potknięcia tej osoby to przyznaj iż nigdy taka osoba nie powinna zajmować stanowiska dyrektora szkoły.

Next
Gość
Next

Ja nie jestem za tym człowiekiem ale pisze ogólnie.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Z twych postów, wynika jedno, że masz cuuuudowne życie i rzucasz kamieniami, słusznie ci zwracają uwagę inni żebyś, przestał pisać bzdury.

Mariusz S
Gość
Mariusz S

Zgadzam się, tam trzeba w końcu zrobić porządek z tymi nauczycielami. Gdzie dzisiaj jest ogólniak? Wziąć się za nauczanie, a nie tylko korki!

Gość.
Gość
Gość.

Ogólniak jest na pierwszym miejscu wśród mławskich szkół. Tak jak zawsze. To była, jest i będzie dobra szkoła.

Ojciec
Gość
Ojciec

Ale to zasługa uczniów a nie nauczycieli. Wiem ile kosztuje nauka w LO.

Gość.
Gość
Gość.

Pan tak na serio? Uczniowie fakt najlepsi w Mławie, ale sami nie uczą się. To też moja szkoła była i wiem jak działa. Idą tam najlepsi, a jak ktoś nie nadąża to na korki i potem żal. A po co? Jak się dzieciak nie nadaje albo szkoła nie podoba się to są jeszcze ze 2 inne dobre szkoły. Po co męczyć się i obwiniać innych?

Jukon
Gość
Jukon

Skoro uczniowie tacy zdolni i sami osiągają wspaniałe wyniki bez udziału szkoły, to poco do niej idą? Niech rodzice przygotowują ich do matury. Jak to łatwo wydawać wyroki, nie mając o niczym pojęcia. W Katoliku korepetycje aż furczą i to u nauczycieli z wyspana i jakoś nikomu to ni przeszkadza. Dzisiaj, aby dobrze zdać maturę, potrzeba dodatkowych lekcji, bo to co w szkole, to za mało.

rodzic
Gość
rodzic

W katoliku korepetycje ??? Niemożliwe. Dyr zawsze mówi że to szkoła bez korepetycji

Yukon
Gość
Yukon

To mało rodzicu, wiesz. Najlepsi uczniowie chodzą na korepetycje. I to czasem z kilku przedmiotów. Tak, to prawda….

Ewka
Gość
Ewka

Najlepsi do Ogolniaka chyba ZARTUJESZ A po co tam .Tam uda Ci co nie wiedzą w czym są dobzi albo dla poklasku .Znam takich co się WYSLOWIC nie potrafią a matematyka 0.

Media
Gość
Media

Tak jest ile kosztuje OGOLNIAK piszcie ludzie.

Absolwent 70
Gość
Absolwent 70

Dla tępaków kosztuje dużo, bo nie da się wszystkiego zrobić na korepetycjach za pieniądze. Dlatego takie osoby nie mają tam co szukać. Wielu lekarzy, farmaceutów, prawników i innych, kończyło tę szkołę. Skoro są tym, czym są, to chyba nie tylko ich zasługa, ale tych co nimi kierowali. Nie można wszystkich nauczycieli wrzucać do jednego worka. Za czasów Łaciaka i Brody, też byli różni. Nie ma co wybielać…

Media
Gość
Media

Właśnie jacy są lekarze….prawnicy…. nie szkola czyni czlowieka szlachetności…i obłudy…Znam bardzo przeciętnych ludzi którzy poszli z podst z 3 od góry do dołu i jakosss kuleli i zdali bo ludzie mieli kasę…wiem to kupa pieniędzy na korki.Po co to .A teraz ludzie mając problemy z dziećmi przepisu ja jez 7 z 6 itd do katolików , wyspianow itd dr…po co to..

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Że Ogolniak byl dobrą szkołą to wiemy, ale przy tym jest powinien byc znak zapytania. A czy bedzie dobra zobaczymy pi 21.02

Mlawa
Gość
Mlawa

Napewno będzie lepsza a nie ….. cyrk za kulisami ….

Mlawa
Gość
Mlawa

Jaki najlepszy co się działo no co ludzie nie bądźcie obludnikami polityka nie ma nic do tego a napewno partia co wyprawiali ……W ogolniaku z miernymi z matematyki o czym to świadczy .To K I Z.

Mława
Gość
Mława

Dla Ciebie dobra dla mnie nic nie warta.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Ja powiem inaczej troszkę psychologią powieje otóż taką osobą w cudzysłowie nie polityczna pisze w cudzysłowie może więcej NAMIESZAĆ nizeli polityczna.Co złego ze ktoś jest przywiązany do 1 czy 2 partii to demokracja Mogliście startować w konkursie A z tego co wiem tam w tym OGOLNIALU też niech zrobią PORZĄDEK z niektórymi co nie nauczą w szkole tylko DO DOMCIU…I PIENIĄDZ wielcy MATEMATYCY ITD…

Xyz
Gość
Xyz

No niestety ale zgadzam się. I może tu jest miejsce na troskę organu prowadzącego o podległą placówkę a nie nominowanie kogoś, kto sobie z tym problemem nie poradzi. Na dodatek wcale nie tak łatwo jest zwolnić nauczyciela 🙁

Marcin
Gość
Marcin

Myślę że jakby poprosili Szczechowicza i Sasiakową, to mogłoby być nieźle, ludzie z zewnątrz.

Mimi
Gość
Mimi

Miała byc dobra zmiana dla powiatu a jak narazie to oprócz rotacji na stanowiskach ,zwalnianiu ludzi bo „nastapila utrata zaufania” i oglaszaniu konkursów nic sie wiecej nie dzieje .Brak jest konktretów ,dzialań a tyle bylo obiecane. Niestety ale taka zmiana rozczarowywuje.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

DO MIMI;zmiany chcesz przez 2 msc spójrz człowieku dookoła np co się dzieje w wydziale komunikacji tam tez powinny być zmiany żeby ludzie mogli normalnie załatwić sprawy a tamm…coo.Konkursy to rzecz normalna Ty też możesz startować ….a zmiany są od zawsze…..oby ludziom żyło się lepiej.
.

rodzic
Gość
rodzic

A ja popieram właśnie Pana Marka. Długoletni nauczyciel, zna problemy tej szkoły. Na pewno sobie poradzi. A co niektórzy Go dyskradytują, bo jast w PiS. Nie lubią po prostu Pisu i chcą tej Pani.

absolwent 2009
Gość
absolwent 2009

Ten czlowiek nie potrafi ogarnac swojego wolnego czasu, nie potrafi nic przekazaz na 45 minutowej lekcji a TY chcesz zeby zarzadzal szkola ? I to szkola z tradycjami … brak slow

Absolwent 70
Gość
Absolwent 70

Święta prawda… Zgadzam się.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Dzięki za ten głos rozsądku i prawidłowej oceny, Pana Kiełbińskiego, bo to jest prawda z pierwszej ręki, bo gdyby ten Pan miał odrobinę własnej samokrytyki, to wycofał by swoje zgłoszenie do konkursu, na stanowisko DYREKTORA. Panie Kiełbiński , te oceny piszą pańscy uczniowie, czy naprawdę to do Pana nie dociera, niech Pan oszczędzi, im i mieszkańcom wstydu, bycia BMW, Szanowny absolwencie 2009—jak sam widzisz tylko tacy ludzie, tym bardziej że są do tego jeszcze przew. PIS w Mławie, liczą na to że ta funkcja upoważnia ich do tego żeby być DYREKTOREM LO. No cóż pisał nie pisał a te pisowskie… Czytaj więcej »

Rodzic
Gość
Rodzic

Czy to, że Pan Marek K. jest przewodniczącym mławskiego PiS nie powinno go wykluczać z udziału w konkursie ? Rządy PiS w Starostwie i funkcja tegoż kandydata świadczyć może o politycznych charakterze konkursu, a jeśli zostanie dyrektorem wszystko będzie oczywiste i swąd za nim będzie się ciągnął. Czy to ma być przykład dla naszych dzieci ? Czy to ma być lekcja uczciwości ? Zawsze o oczach społeczności szkolnej będzie partyjnym dyrektorem. Zgodnie z obowiązującym prawem (art. 86 ustawy Prawo oświatowe) szkoła powinna być apolityczna a jeśli Pan K. ,,wygra” konkurs raczej nie będzie tu mowy o apolityczności. Przewodniczący struktur partyjnych… Czytaj więcej »

Matka
Gość
Matka

Ja też tak myślę. Chyba nawet ogłoszenie o konkursie trzeba potraktować jako pro forma. Z drugiej strony gdyby nawet kandydat PiS był ideałem i sprawiedliwie wygrał to byłyby podejrzane -ale wtedy przekanałby do siebie swoją pracą.
Z pewnością całe miasto interesuje się poczynaniami Starosty.

Pedagog
Gość
Pedagog

Dlatego przed konkursem powinien zrezygnować z funkcji szefa w Mławie!!!

Rodzic
Gość
Rodzic

Zgadzam się całkowicie. Powinien zrezygnować ze stanowiska przewodniczącego. Jeżeli dojdzie do partyjnego wyboru rodzice powinni wziąć sprawę w swoje ręce i powiadomić ogólnokrajowe media. Upartyjnianiu szkoły należy powiedzieć NIE !!!!! Nie ważne, jaka to jest partia. Nie powinien to być atak na Pana Marka, tylko napiętnowanie patologii w przestrzeni publicznej a zwłaszcza w szkolnictwie. Takie działania uczą młodzież właśnie tej patologii. Uważam przy tym, że nie należy żadnego kandydata napiętnować za jego osobiste cechy np. że jest niemową czy jest niekompetentny itd. Od tego powinien byc uczciwy konkurs aby to zweryfikować.

milo
Gość
milo

jeśli niemowa(czytaj: niekontaktowy, niekomunikatywny) to niczego nie wynegocjuje, a rola dyrektora polega na niekończących się negocjacjach z kadrą, uczniami i zarządzającym w resorcie i w powiecie. jeśli niekompetentny to nie powinien w ogóle zostać dopuszczony do konkursu. widocznie kompetencje deje partyjna przynależność a niemowa pasuje bo nie będzie pyskował

Inny Rodzic
Gość
Inny Rodzic

Pan Marek podobno jest prawnikiem. Powinien znać się na prawie oświatowym i wiedzieć o tym. Zwłaszcza, jako kandydat na dyrektora.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

To już z jego zawodu widać, ze tym prawnikiem, musial byc bardzo miernym, skoro zdecydowal się zmienić zawód i zostac nauczycielem.

Next
Gość
Next

Dziś prawo tzn dopuki rządów nie przejął PiS to PRAWO BYŁO KORUPCJĄ.UCZCIWYCH JEST MAŁO.

zorientowana
Gość
zorientowana

Akurat mgr z prawa to świeży nabytek…

Marcin
Gość
Marcin

Szczechowicz dyrektor, a Sasiakowa vice. Pogodzuliby wszystkich.

Yaga
Gość
Yaga

Szanowni dyskutanci dyrektora wybierze nie ten ani tamten tylko 16-osobowa Komisja Konkursowa.

Xyz
Gość
Xyz

Hahaha

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Trzeba być bardzo naiwnym, aby pisać takie posty, czyżby nie dotarło do piszącego że konkurs to fikcja,!!—
osobiście nie radzę tym członkom komisji, aby zagłosowali wbrew woli PARTII PIS, bo wtedy zobaczą co znaczy DOBRA ZMIANA, w wykonaniu P.ISu. Xyz ma słuszną rację wyrażając to śmiechem. Tak jak ktoś napisał na portalu, Pan Marek, raczej by się nadawał na Dyr. Szkoły Specjalnej,

milo
Gość
milo

zarządzanie szkołą specjalną wymaga specjalnych (bez sarkazmu i z pełną powagą) kompetencji

Media
Gość
Media

W szkole specjalnej to też ŚMIETANA TOWARZYSKA CIĘŻKO BĘDZIE PO TYLU LATACH ZROBIĆ PORZĄDEK.

milo
Gość
milo

komisja zarekomenduje, a wyboru stricte dokona vice

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

no to wszyscy wpadliśmy jak śliwka w kompot,i na nic ta nasza dyskusja, skoro po rekomendacji, wyboru ma dokonać v-ce Starosta Markiewicz., gorzej milo już nie mogłeś trafić, ze swym postem.

rodzic
Gość
rodzic

Nad vice jest Starosta i to on odpowiada za całokształt działań podejmowanych przez starostwo. Tak chyba piwinno być a zobaczymy jak będzie

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

rodzic— o czy ty piszesz, przecie ci Panowie Starosta i v-ce, są z jednej partii, i znają się po cholewach, przepisy sobie a życie też sobie.

Jacrk
Gość
Jacrk

Powinien być Pan Marek

Parafianin
Gość
Parafianin

Dziwię się dlaczego nie startuje Pan Łukasik. Zasłużony kombatant,redemptorysta? cichy, ladny ma wąs, dobrze się prezentuję, miał większe poparcie jak Ci kandydaci razem wzięci. Szkoda tej kandydatury.

Starszy pan
Gość
Starszy pan

Ojej prawda. Cichy ale swoje to on robi. Umie się ustawić

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

No właśnie większość Mławian, dużo wie o zasługach kombatanta Łukasika, ale to jak widać nikomu nie przeszkadza, myślę że teraz, będąc Przew. Rady Powiatu, wreszcie rozwiąże tą sprawę tych ruin, po byłych Zakładach Mięsnych, bo przecie te zakłady wyniosły go do KOMBATANCTWA, i jeszcze jedno, Panie Łukasik, na ul. ŻWIRKI JEST TABLICA NA BUDYNKU, GDZIE BYŁA SIEDZIBA, SOLIDARNOŚCI, która aż prosi się aby o nią zadbali działacze Solidarności. Tak Szanowny Starszy Panie—przyszło nam na starość, pamiętać i przypominać o tych faktach z życia mławskich sfer WŁADZY, bo co niektórzy tu piszący maja bardzo krótką i wybiórczą pamięć, nie możemy dopuścić… Czytaj więcej »

Sprawiedliwy
Gość
Sprawiedliwy

CHORĄGIEW LATA OD JANASZA DO KAJFASZA A MŁODY CZŁOWIEK WYKSZTAŁCENIE PRACY SZUKA I JEST NIE DOCENIANY.

Next
Gość
Next

O łukasika chodzi….Tak jest

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Do Parafianin Pan Łukasik to humor ze strony parafianina ahaha to mówi być inteligentny kulturalny człowiek.

Media
Gość
Media

Zasuzony kombatant z ZAKLADOW MIESNYCH PAMIETA CZŁOWIEK CO SIE DZIALO.TERAZ TEZ 2 POSADKI sidziec Cichooo nic nie godoc nic nie pisooc ino sidziec do emerytury i….haha jaja tyle zlego narobili z …..

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Racja takie byly fakty, a dziś kombatant, zapomniał jak to sie stało ze upadly, ZAKLADY MIESNE, zaklady ktore całość swej produkcji, wysyłały, dzien w dzień, do Wa-wy a mlawskie wyroby byly stalym meni, na pokladach polskich samolotow, a jesli się miało dobre znajomości, to mozna bylo dostać karteczkę, na zaopatrzenie, w sklepie zakładowym, w dobre mlawskie wedliny.

Next
Gość
Next

Jaja

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Jaja to robisz sam z siebie, swymi komentarzami, bo jeśli się nie zna sprawy to lepiej się nie wypowiadać, a ty Next, znasz czy nie znasz piszesz o wszystkim, jak sam piszesz ogólnikowo, ogólniki zostaw dla siebie mławianie potrzebują faktów,

Optymistka
Gość
Optymistka

Polityka polityką ale starosta pracuje na swój wizerunek. Nie będzie chyba marionetką. A dla Kiełbińskiego może stanowisko w szkole specjalnej – też podobno będzie konkurs, może mniej kontrowersyjny, bardziej cichy ?

Ktoś
Gość
Ktoś

Był burmistrzem i też RÓŻNIE pracował na swój wizerunek

dziadek zbliska
Gość
dziadek zbliska

Pracował tak na ile mu pozwalał jego mentor, trzymający kasę w RATUSZU.

Alina
Gość
Alina

Pani Sasiakowa powinna zostać dyrektorem LO.

Joanna
Gość
Joanna

Propozycja bardzo trafna. Chemiczka niech się weźmie do roboty

Tak
Gość
Tak

Sokra Sieńska ❤️

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Pani sienska DOBRA MINA DO ZŁEJ GRY NIIIEEEE.TO NAJGORSI LUDZIE TACY.

Ktoś
Gość
Ktoś

Panie Kiełbinski na burmistrza się nie udało to może chociaż na dyrektora się poszczesci? To jest dopiero parcie na szkło. Wstyd

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Działacze PIS, WSTYD, zawsze zostawiają, za sobą,przyklad idzie z góry, ta nacja w ogóle wstydu nie ma, o czym świadczą oststnie wydarzenia, a jakby co to ZAWSZE, winna jest w śród ich politycznych Przeciwników , A w swych szeregach mają w otoczeniu swego wodza z Nowogrodzkiej nawet agentów SB, prokuratorów stanu wojennego PIOTROWICZ, sędziów KRYŻE, czy partyjnych notabli z Plocka JASINSKI albo dyr. Bankow na telefon, przy pomocy ktorych wodz, ze swą rodzinka, chcial na wybudowac 2 wierze K–Tauer., i taka jest ta DOBRA ZMIANA, to tak przy okazji, naszych problemow i dzialan, naszych rodzimych pisowskich dzialaczy

Gość
Gość
Gość

No tak. W innych partiach to same anioły. Oj kłopoty z pamięcią i to duże.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Wypisz wymaluj pisowski aktywista, dobrze pamiętam o błędach PO, których największym błędem, było to że podczas głosowania w SEJMIE RP, nad postawieniem ZIOBRY I KACZYŃSKIEGO przed TRYBUNAŁEM STANU, to na tym głosowaniu zabrakło 10 posłow, w tym byłej Premier Kopacz, aby w/w nie znalezli się w SEJMIE, i dlatego mamy to co mamy, tak że pamięć mam dobrą, gorzej z tą pamięcią jest u ciebie, bo PIS nie z takimi obietnicami szedł do SEJMU, a robi wręcz coś odwrotnego.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Szanowni goście za nim przeczytacie post, i postawicie swą ocenę, pukając w klawiaturę, to najpierw puknijcie się w głowę, to może wtedy dotrze do WAS prawda, która dla innych także dla WAS jest na wyciągnięcie ręki, tylko powinno się ją czytać ze zrozumieniem, a nie na złość to odmrożę sobie uszy, mi na prawdę to nie przeszkadza, ja piszę to dlatego że bardzo liczę na wasze przebudzenie z letargu, i amoku który was przez te 500+ tak wami zawładnął, że już sami nie wiecie, co robić, a ten stan zafundowała, wam przekupując was jedynie słuszna partia PIS. Nie jest jeszcze… Czytaj więcej »

Media
Gość
Media

A NACJA PO CZY PSL MIAŁA WSTYD NIEEE! NIEEE DOJ ZE WSTYDU NIE MIELI TO JESZCZE PRALI ŚMIERDZĄCE PIENIADZE…

Jadwiga
Gość
Jadwiga

Pan Kiełbiński jest najlepszym kandydatem, wieloletni nauczyciel i wychowawca. Uczył moją córkę. Będzie dobrym dyrektorem.

milo
Gość
milo

Znam kilka osób, które uczył. Raczej historii zbytnio im nie „wyłożył”, o rozumieniu procesów historycznych i ich wpływie na czasy późniejsze nie wspomnę. Wiedzą o społeczeństwie też się raczej nie wykazał, a przynajmniej nie przełożyło to się w jego przypadku na „efekt powyborczy”. No cóż, może społeczeństwo mławskie zda ten poprawkowy egzamin i chociaż dyrektorem komisja tego pana zrobi. Inaczej rzecz się ma jeśli chodzi o kontrkandydatkę faworyta(znając realia mławskiej polityki wynik jest do przewidzenia, stąd słowo na ‚F’). Pani Małgorzata ma za sobą dużą część uczniów, rodziców i absolwentów. To widać po komentarzach i „łapkach”. Ważna też kwestia-kultura osobista… Czytaj więcej »

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Do Jadwiga też się z tym zgadzam.

Next
Gość
Next

Pan Kielbinski na dyr.szkoły Specjalnej .to kompetencja dyskrecja i spokuj tam tego potrzeba .

Mlawianka
Gość
Mlawianka

Nie przepadam za Sienską i dobrze by bylo, żeby dyrektorem został Pan Kielbinski. Wierzę że konkurs wygra.

milo
Gość
milo

a to jest casting czy konkurs bo się pogubiłem

Znajoma
Gość
Znajoma

a ja znam p. Rakowskiego i myslę że nie pozwoli na polityczne nominacje. To niemożliwe !!!

Piotr
Gość
Piotr

Ja też tak myślę i uważam że nie będzie tu polityki ale i tak pan Rakowski wybierze pana Kiełbińskiego bo to najlepszy kandydat z dużym stażem w tej szkole. Ma największe szanse z tej trójki. Czy to się nam podoba czy nie to taka prawda.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Niech się Pani nie przyznaje ze zna Staroste, ja tez go znam i co z tego, Pan JERZY takich znajomych to ma teraz na pęczki, a ponieważ, na stanowisko Starosty, rekomendowal go mławski PIs ktorego Przew. jest nie kto inny jak Pan nauczyciel Kielbinski, to chyba wyniki konkursu, są rozyrzygniete, a gdyby tak miało być to powinien ten aktywista zrezygnować, z funkcji Radnego. Uwazam że ten wybór, gdyby stal się faktem to bedzie politycznym wyborem

Babcia z daleka do Dziadek z bliska
Gość
Babcia z daleka do Dziadek z bliska

Dziadek tu Babcia. WEŹ LEKI i idź na telewizor i nie gadaj głupot .

dziadek z bliska.
Gość
dziadek z bliska.

Babciu z daleka?? to z której gminy jesteś, jak widać nie masz u siebie telewizora a mi każesz iść na telewizor, na szczęście mam w domu 2 i internet, tak ze nie muszę nigdzie chodzi na telewizje, bo to nie ten czas kiedy chodziłem na telewizor /było to modne 60 lat temu/, leki wziąłem od bólu głowy jak przeczytałem te Twoje wypociny, bez składu i ładu, babciu odstaw te leki, bo wpływają one zle na Twoją psychikę. Tak jak pisałem znajomość z Panem Rakowskim nic nie daje, bo Pan Rakowski, w Mławie już dostał dobrą lekcję że na niektórych znajomościach… Czytaj więcej »

Babcia z daleka do Dziadek z bliska
Gość
Babcia z daleka do Dziadek z bliska

Niech się pani przyznaje że zna pana Rakowskiego to nic złego.

Obserwator
Gość
Obserwator

Dzidku z bliska zgadzam się z tobą i jak to pisałem już w innym miejscu, dodam;stołek dyrektorski w takim mieści jak Mława w zaistniałej sytuacji to łup wyborczy- czyli polityka. Wybory wygrywa się po to by mieć władzę , a władza to pieniądze czyli w tym przypadku pobory dyrektora szkoły. Dyrektorem zostanie pan K. to znaczy że rządzący uznali ,że jest to łup należny PIS, wygra pan N to znaczy że beneficjentem powiano być ugrupowanie Burmistrza. No i trzeci możliwość koalicjanci uznają że nie wskazane jest ( ze względów politycznych oczywiści) aby dyrektorem został pan K lub N to pozostanie… Czytaj więcej »

Znajomek
Gość
Znajomek

Pani Znajoma Pan Rakowski robi to co koledzy z partii Pieniądze i Stanowiska mu zleca. Przejrzyj na oczy znajoma na 100% Dyrektorem zostanie P. Kielbinski.

Ewelina
Gość
Ewelina

Moim zdaniem Pan Marek Kiełbiński jeżeli Go wybiorą to będzie BARDZO DOBRYM DYREKTOREM.

Eryk
Gość
Eryk

Hehe kto dobrym? Zabawne

Ewelina
Gość
Ewelina

Dobrym, dobrym.Nie gadaj głupot Eryk. Uczył mnie i wiem że Kiełbiński będzie dobrym dyrkiem.

milo
Gość
milo

uczył, a nauczył czegokolwiek?

oska
Gość
oska

Mnie też uczył, o przepraszam to za dużo powiedziane, raczej byl na lekcjach w roli nauczyciela :o. Niestety wieszcze koniec tej szkoły pod jego rządami… Żal…

Mława
Gość
Mława

PAN K NA DYREKTORA SZKOŁY SPECJALNEJ TO OSTOJA SPOKOJU I ROZWAGI TAM JEST TO POTRZEBNE A NIE MOLOCH.

Tomek
Gość
Tomek

PO, KOD proszę bez mowy NIENAWIŚCI !

Rodzic
Gość
Rodzic

A ja myślę, że starosta Pan Rakowski jest bardzo rozsądnym człowiekiem i to będzie uczciwy konkurs. Taką mam nadzieję

Obserwator
Gość
Obserwator

Rozsądek Pana Starosty jest bez związku z uczciwością zasad konkursu- TO JEST POLITYKA. Stanowisko Dyrektora szkoły średniej, do obsadzenia, w takim mieście jak Mława to przecież realna możliwość udziału w podziale łupów powyborczych . Kto ostatecznie będzie beneficjentem istniejącego układu ( PIS- Kowalewski) zdecyduje waśnie polityka ,a nie rozsadek Pana Starosty. W tej sytuacji bardziej bym stawiał na przyzwoitość Pana Rakowskiego….

Rodzic
Gość
Rodzic

Zgadzam się. Myślę ze p. Rakowski to człowiek rozsądny, ale także przyzwoity i uczciwy

milo
Gość
milo

byłem przez jakiś czas jego podwładnym, pozwolę sobie na zdanie zgoła odmienne

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Do Rodzic Pan Rakowski rozsądny….hee

Kukis
Gość
Kukis

No tak, Nowak już był wszędzie, to jeszcze mu Wiosna została, ha ha

Erasmus
Gość
Erasmus

Tylko nie kielbiński

Leopold
Gość
Leopold

Tylko nie ta kobieta!

Ewka
Gość
Ewka

A dlaczego? Uzasadnij.

stary
Gość
stary

Nowy do wiosny pasuje jakby ulał, jestem za

uczen z ostatniej ławki
Gość
uczen z ostatniej ławki

Skłodowska też była Kobietą!
Błagam dajcie tej szkoły nowości!
Sorka Sieńska <3

1LO
Gość
1LO

Pani Sienska jest idealnym kandydatem, mówi to osoba która miała 3 z chemii i milion popraw na koncie.
Odpowiedzialna, zawsze taktowana, dla swoich uczniów zrobiłaby wszystko, żeby dobrze napisali mature.
Nigdy nie obnosiła się z tym jaka partie lubi, jak inni kandydaci.
Pani Sienska to jedyny dobry kandydat.
I może wreszcie nadejdzie zmiana i kobieta zostanie dyrektorem tej szkoły z tradycja!

Max
Gość
Max

To prawda. Jest jednym z niewielu nauczycieli którzy do lekcji solidnie się przygotowują. A nie modne ciuchy w laptopie bez przerwy oglądają

Marcin
Gość
Marcin

Nowak ostatnio był w Kukizie. Ale z tą Wiosną to chyba żart , a może ?

Suweren
Gość
Suweren

O rany. Starostą nie udało się zostać (burmistrzem też), wicestarostą też nie, wiceprzewodniczącym i przewodniczącym Rady Powiatu – też koledzy z partii nie pozwolili. Nawet innego kolegę partyjnego uczynili wiceprzewodniczącym Rady Miasta. To może chociaż dyrektorem szkoły się zostanie, jak się partia w końcu ulituje. Ale facet ma parcie i zero samokrytyki. Klękajcie Narody. Dopiero tam się nauczyciele i uczniowie cieszą.

Ewka
Gość
Ewka

Zawsze ludzie boją się rozsądku i sprawiedliwości JESZCZE WVTYCH CZASACH GDZIE OBŁUDA DYSKRYMINACJA BRAK SPRAWIEDLIWOŚCI WYSLOWIC się nie potrafią a NAJWAŻNIEJSZE OSOBY …P KIELBINSKI CHOCIAŻ szkola specjalna noo.raczej tam.Mężczyzna super.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Możecie popierac możecie byc nawet przeciw, a Dyrektorem i tak zostanie niemowa KIELBINSKI, bo Nowakowski to skoczek, prawdopodobnie bedzie zakladal w Mławie, partię WIOSNA BIEDRONIA.

Anonim
Gość
Anonim

Kiełbiński nadaje sie ale na… stracha na wróble

Mławianka
Gość
Mławianka

Oj nieładny komentarz, przede wszystkim nie jest meryroryczny. Nie piezemy o wyborach piękności. Na stanowisku dyrektora ważna jest prezencja, owszem, ale ważniejsze są inne umiejętności chociażby komunikacyjne, organizacyjne.

\dziadek z bliska
Gość
\dziadek z bliska

Szanowna Mławianko, dlaczego uważasz że komentarz Anonima, napisał to co uważał za stosowne do oceny tej postaci, zwróć uwagę na swój post w którym w części się zgadzasz , z oceną Anonima, bo uważasz że na stanowisku Dyrektora ważna jest prezencja, której ten Pan w ogóle nie posiada, nie mówiąc już o umiejętnościach organizacyjnych, i komunikacji, skoro nie potrafi dobrze zdania sklecić, i posługuję się wiadomościami z kartki, a wygląda to tak jakby miał asystenta / a w PIS to jest moda/ który te treści mu przygotowuje. Dla mnie piszącego jest zdziwieniem, że w ogóle zdecydował się, zgłosić swą kandydaturę… Czytaj więcej »