Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Przasnyszu wkrótce pojawią się „kaczkomaty”


fot. UM GdańskHandemade with love Lucky&Berry

Karmienie ptaków chlebem szkodzi ich zdrowiu. Dzięki nowemu projektowi mieszkańcy Przasnysza, wybierający się na spacer do parku miejskiego lub nad Węgierkę, będą mieli możliwość karmienia ptactwa wodnego pełnowartościową karmą – informuje portal infoprzasnysz.com. W najbliższych dniach u naszych sąsiadów staną 3 automaty ze zdrową karmą dla kaczek, zwane potocznie kaczkomatami.

Jeden z mieszkańców naszego miasta zwrócił się do burmistrza z propozycją ustawienia w przestrzeni miejskiej automatów z karmą dla kaczek. Przasnyszanin zaproponował, aby zainstalować je w parku miejskim przy mostku od strony św. Stanisława Kostki, w sąsiedztwie mostku przy ul. Berka Joselewicza oraz przy ul. Przechodniej. Urząd miasta przychylił się do prośby mieszkańca i „kaczkomaty” mają pojawić się w ciągu najbliższych kilku dni.

W petycji mieszkańca możemy przeczytać, że automat nie wymaga podłączenia do prądu, a jego postawienie będzie wymagało jedynie niewielkiej wolnej przestrzeni. Będzie zakopany na głębokość kilkudziesięciu centymetrów i zabetonowany, co uchroni go przed wandalami. Tę część robót, przedsiębiorczy i kochający ptactwo wodne, mieszkaniec bierze na siebie. Co więcej, zobowiązał się również do bieżącej obsługi urządzeń i prowadzenia okresowych napraw. Pokarm dla kaczek będzie wydawany w formie granulatu luzem, a jego koszt to złotówka za porcję.

„Automat jest nie tylko dodatkiem do parków i skwerów, wzbogacającym ich atrakcyjność, ale również spełnia walor edukacyjny, informujący o prawidłowym dokarmianiu kaczek pożywieniem stworzonym specjalnie dla nich – zdrowszym i bogatszym w wartości odżywcze” – napisał w swoim piśmie mieszkaniec.

Pomysł uzyskał akceptację burmistrza, a tym samym zostanie zrealizowany. Dzięki niemu przasnyskie kaczki, które są nieodłączną częścią nadrzecznej części pejzażu miasta, unikną spożywania nieprzeznaczonego dla nich i szkodliwego pokarmu.

źródło: M. Jabłońska/infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Ramzes
Gość
Ramzes

Mława za to przygotuje stanowiska do wędkowania nad słynnymi bulwarami nad Seraczem które, to Panie Burmistrzu Pan obiecał w swojej kampanii wyborczej, a mieszkańcy będą mieli możliwość łowienia ryb, którymi to Pan obiecał zarybić naszą piękną rzeczkę 🙂