Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Przasnyszu wkrótce pojawią się „kaczkomaty”


fot. UM Gdańsk


Karmienie ptaków chlebem szkodzi ich zdrowiu. Dzięki nowemu projektowi mieszkańcy Przasnysza, wybierający się na spacer do parku miejskiego lub nad Węgierkę, będą mieli możliwość karmienia ptactwa wodnego pełnowartościową karmą – informuje portal infoprzasnysz.com. W najbliższych dniach u naszych sąsiadów staną 3 automaty ze zdrową karmą dla kaczek, zwane potocznie kaczkomatami.

Jeden z mieszkańców naszego miasta zwrócił się do burmistrza z propozycją ustawienia w przestrzeni miejskiej automatów z karmą dla kaczek. Przasnyszanin zaproponował, aby zainstalować je w parku miejskim przy mostku od strony św. Stanisława Kostki, w sąsiedztwie mostku przy ul. Berka Joselewicza oraz przy ul. Przechodniej. Urząd miasta przychylił się do prośby mieszkańca i „kaczkomaty” mają pojawić się w ciągu najbliższych kilku dni.

W petycji mieszkańca możemy przeczytać, że automat nie wymaga podłączenia do prądu, a jego postawienie będzie wymagało jedynie niewielkiej wolnej przestrzeni. Będzie zakopany na głębokość kilkudziesięciu centymetrów i zabetonowany, co uchroni go przed wandalami. Tę część robót, przedsiębiorczy i kochający ptactwo wodne, mieszkaniec bierze na siebie. Co więcej, zobowiązał się również do bieżącej obsługi urządzeń i prowadzenia okresowych napraw. Pokarm dla kaczek będzie wydawany w formie granulatu luzem, a jego koszt to złotówka za porcję.

„Automat jest nie tylko dodatkiem do parków i skwerów, wzbogacającym ich atrakcyjność, ale również spełnia walor edukacyjny, informujący o prawidłowym dokarmianiu kaczek pożywieniem stworzonym specjalnie dla nich – zdrowszym i bogatszym w wartości odżywcze” – napisał w swoim piśmie mieszkaniec.

Pomysł uzyskał akceptację burmistrza, a tym samym zostanie zrealizowany. Dzięki niemu przasnyskie kaczki, które są nieodłączną częścią nadrzecznej części pejzażu miasta, unikną spożywania nieprzeznaczonego dla nich i szkodliwego pokarmu.

źródło: M. Jabłońska/infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ramzes
Ramzes
2 lata temu

Mława za to przygotuje stanowiska do wędkowania nad słynnymi bulwarami nad Seraczem które, to Panie Burmistrzu Pan obiecał w swojej kampanii wyborczej, a mieszkańcy będą mieli możliwość łowienia ryb, którymi to Pan obiecał zarybić naszą piękną rzeczkę 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x