Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga na podejrzane maile w sprawie nieprawidłowości w deklaracjach podatkowych


Początek roku to czas rozliczania się z fiskusem i składania deklaracji podatkowych. Korzystając z okazji oszuści Internetowi rozsyłają fałszywe maile na temat deklaracji podatkowych.

Ministerstwo Finansów kolejny raz ostrzega przed próbami oszustwa.  W treści maila może znajdować się podejrzany link.

„MF ostrzega przed fałszywymi e-mailami nt. poprawności złożonych deklaracji!” – pisze ministerstwo na Twitterze i odsyła do ostrzeżenia opublikowanego 9 stycznia.

„Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik lub link może zawierać szkodliwe oprogramowanie Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!” ” – brzmi ostrzeżenie zamieszczone na stronie MF. Ministerstwo ostrzeżenie ilustruje zrzutem z ekranu. W teście już na pierwszy rzut oka w oczy rzucają się liczne błędy gramatyczne i stylistyczne, stary jest też rok podatkowy. Brzmi to m.in. tak:

„Na podstwawie art.274a par.2 ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U.z 2012r.poz 749 za zam.) w myśl którego w razie wątpliwości co do poprawności złożonej deklaracji organ podatkowy może wezwać do udzielenia , w wyznaczonym terminie niezębdnych wyjaśnień lub uzupełnienia deklaracji”. Autor maila dodaje następnie informację, że w naszej deklaracji wystąpił błąd i obliguje nas do udzielenia odpowiedzi.

Takich wiadomości należy od razu usuwać, nigdy nie należy otwierać.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500