Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Fałszywy alarm o napadzie na stację benzynową w Szydłowie. Policja szuka zgłaszającego


Dziś kilka minut po godzinie 18-tej mławska policja otrzymała z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenie, że dwóch mężczyzn z bronią w ręku napadło na stację benzynową w Szydłowie. Mławscy policjanci zgłoszenie potraktowali bardzo serio i natychmiast wyruszyły radiowozy na sygnale, by sprawdzić co się dzieje.


Wkrótce okazało się, że to fałszywy alarm, a żaden napad nie miał miejsca.  Po odsłuchaniu nagrania, policjanci podejrzewają, że mężczyzna który zadzwonił prawdopodobnie był nietrzeźwy. Teraz trwają poszukiwania autora tego niewybrednego żartu. Taki fałszywy alarm to w najłagodniejszym przypadku wykroczenie, a może nawet być zakwalifikowany jako przestępstwo.

Aktualizacja 04.02.2019

2 lutego 2018 roku, około godziny 18:20, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie otrzymali zgłoszenie o anonimowym telefonie informującym o napadzie „z bronią w ręku”, na stację paliw w Szydłowie. Patrole policyjne, przy użyciu sygnałów dźwiękowych bardzo szybko dotarły na miejsce zdarzenia. Stróże prawa podczas rozmowy z pracownikami stacji paliw ustalili, że zgłoszenie jest fałszywe i było najprawdopodobniej głupim żartem. Policjant odbierający zgłoszenie o rzekomym napadzie, postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i ustalił podejrzanego o fałszywy alarm. W miejscu zamieszkania, 56 – letni mieszkaniec gm. Szydłowo – sprawca zdarzenia, był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Miał w organizmie ponad 2,10 promila alkoholu. Sprawcy fałszywego alarmu grozi teraz kara aresztu, bądź wysoka grzywna. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x