Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pomoc bezdomnym. Najpilniejszą potrzebą wciąż pozostaje zbiórka ciepłej odzieży


Członkowie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Mławie na spotkaniu w poniedziałek 28 stycznia br. omówili dotychczasowe działania związane z pomocą bezdomnym w okresie zimowym oraz zaplanowali dalsze zadania. Najpilniejszą potrzebą wciąż pozostaje zbiórka ciepłej odzieży.


– Spotykamy się już od kilkunastu lat. Dzięki naszym działaniom nie ma żadnych przypadków zgonów z wychłodzenia. Dziękuję wszystkim, którzy są zaangażowani w tę pomoc – zwracał się do uczestników spotkania Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski. Jak zaznaczyła Kierownik Schroniska Mar-Kot w Miączynie Dużym Agnieszka Bogucka, pilną potrzebą wciąż pozostaje zapewnienie podopiecznym ośrodka ciepłej odzieży. Nadal można ją przynosić do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie (ul. Narutowicza 6).

Na terenie Mławy regularnie są prowadzone patrole straży miejskiej i policji (również wspólne), których zadaniem jest lokalizowanie zagrożonych wychłodzeniem osób i udzielanie im niezbędnego wsparcia (np. zapewnienie pomocy lekarskiej lub odwiezienie do ośrodka dla bezdomnych). Informacje dla mieszkańców wraz z apelem o reagowanie na osoby bezdomne i przekazywanie właściwym służbom sygnałów o miejscach ich przebywania były i są przekazywane mławianom m.in. za pośrednictwem tutejszych parafii i zarządów osiedli oraz naszej strony internetowej. Przypominamy, że sygnały te można przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (Mława, ul. Narutowicza 6, tel.: 23 654 35 60 lub 23 654 27 69), który pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. W godzinach od 16.00 do 22.00 w dni robocze prosimy kontaktować się ze Strażą  Miejską (Mława, ul. Padlewskiego 13; tel. 23 654 64 34 lub 986). W nocy (miedzy 22:00 a 7:00) oraz w soboty, niedziele i święta, prosimy kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Mławie (ul. Sienkiewicza 2; tel. 23 654 72 00 lub 112).

W posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego 28 stycznia 2019 r. uczestniczyli: Sławomir Kowalewski – Burmistrz Miasta Mława, Agnieszka Bogucka – Schronisko Mar-Kot w Miączynie Dużym, Adam Gralewski – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, Krzysztof Staśkiewicz – Komenda Powiatowa Policji w Mławie, Mariusz Sikora – Komenda Powiatowa Policji w Mławie, Marek Wysocki – Straż Miejska w Mławie, Ewa Sztuba – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mławie, Barbara Wesołowska – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mławie, Anna Boćkowska – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie, Janusz Szempliński – Wydział Organizacyjny Urzędu Miasta Mława, Piotr Tomaszewski – Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Mława, Andrzej Fafiński – Inspektorat Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Obrony Cywilnej Urzędu Miasta Mława, Krzysztof Napierski – Wydział Komunikacji Społecznej i Medialnej Urzędu Miasta Mława.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x