Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policja podsumowuje. Lista grzechów pieszych na drogach


30 stycznia, na terenie powiatu mławskiego zostały przeprowadzone działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 32 wykroczenia popełnione przez pieszych tj.:  przechodzenie w miejscach niedozwolonych,  poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Ja- kaś
Gość
Ja- kaś

Myślę, że jeden dzień patrolu policji przy przejściu dla pieszych na ulicy Żwirki. Za wtargnięcie na przejście dla pieszych jest 50 zł mandatu, więc skarbówka by się pocieszyła.

hyyu
Gość
hyyu

niech policja opowie o tych wykroczeniach może jakiś poradnik wszak mieli profilaktyka dziewczynę co niedawno odeszła była… może prewencja dla innych bo widziałem interwencję nieoznakowanego radiowozu na Sienkiewicza wobec pieszej która miała prawo przejść jezdnię ! jeśli jest pomiędzy oznakowanymi przejściami Tabak oraz Sportowa odległość 100 metrów to można przejść w połowie przez jezdnię i można też z każdej strony skrzyżowania przejść przez jezdnię w pewnych warunkach zachowania szczególnej ostrożności a jeden patrol mi stanął i groził ! i zrozumialem że zostanę za chwilkę zgwałcony ! bo nie rejestrują interwencji na video i napiszą bzdety jak bym zechciał odmówić przyjęcia… Czytaj więcej »