Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ponad milion zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń. W Mławie aktualnie 521


W dniu 24 stycznia 2019 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 1 000 000. zagrożenie. W samej Mławie aktualnie zweryfikowanych jest 521 zgłoszeń. Główne ich nasilenie obejmuje centrum miasta.


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju od ponad dwóch lat i od początku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Do korzystania z niej zachęca powszechny dostęp do aplikacji, intuicyjny interfejs, gwarancja zachowania anonimowości i zapewnienie ze strony Policji, że każde zgłoszenie jest poważnie traktowane i sumiennie sprawdzane.

W celu zapoznania się z zagrożeniami lub z zamiarem wskazania zagrożenia występującego w miejscu swojego zamieszkania, pracy czy wypoczynku dotychczas Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa odwiedziło ponad półtora miliona użytkowników. Statystycznie zagrożenie na Mapie nanoszone jest co niespełna półtorej minuty. Średnio co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości czy nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników działających w trosce o wspólne bezpieczeństwo.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została opracowana wspólnie z mieszkańcami i dla mieszkańców. W trakcie jej funkcjonowania dokonywane były zmiany zarówno w zakresie funkcjonalności jak i dostępnych do wyboru kategorii zagrożeń. Wszystkie te działania były efektem wniosków użytkowników zgłaszanych za pośrednictwem skrzynki mailowej kmzb@policja.gov.pl czy też bezpośrednio policjantom.

Obecnie planowane są kolejne modyfikacje aplikacji ułatwiające korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Milionowe zagrożenie zostało naniesione w powiecie legionowskim w gminie Wieliszew i dotyczyło dzikiego wysypiska śmieci. Nie będzie ono jednak wyjątkowo traktowane przez Policję i jak każde inne zostanie rzeczowo zweryfikowane i w przypadku potwierdzenia zostaną podjęte niezwłocznie działania w celu jego wyeliminowania.

Przy tej okazji Komenda Główna Policji składa wyrazy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dziś wiemy, że dzięki temu projektowi udało się wyeliminować wiele zagrożeń mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności, a kolejne sprawy są w trakcie rozwiązywania. „Podziel się swoimi spostrzeżeniami”, „Reaguj na zagrożenia”, w efekcie czego „Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w Twojej okolicy” to już nie tylko hasła zachęcające do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale realne reakcje ludzi działających w poczuciu potrzeby podnoszenia poczucia bezpieczeństwa.

 

W Mławie obecnie oznaczonych jest 521 zweryfikowanych zgłoszeń. Najwięcej zgłoszeń dotyczy samego centrum miasta. Okazuje się, że tu najchętniej niektórzy piją alkohol, używają środków odurzających czy nieprawidłowo parkują samochody. Mapa wskazuje też na duży problem związany z parkowaniem aut na ulicy Wójtostwo w okolicy skrzyżowania z ulicą Żołnierzy 80 P.P.

 

źródło: Biuro Prewencji KGP

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x