Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy tak drastyczne ograniczenie prędkości na ulicy Nowej jest potrzebne?


Od kilkunastu dni kierowców jeżdżących ulicą Nową na odcinku od skrzyżowania z ulicą Studzieniec aż do ulicy abp. Nowowiejskiego obowiązuje drastyczne ograniczenie prędkości do 30 km/h. To swoista rzadkość, aby w miejskim terenie tak ograniczyć prędkość w dodatku aż na takim odcinku. Nasz czytelnik pyta dlaczego?  


– Znak stoi od kilku dni i chciałbym wiedzieć dlaczego zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ja rozumiem że taki znak może stać przy szkole czy niebezpiecznych miejsca gdzie dochodzi do wielu wypadków. Ale w tym miejscu? I tak się tam robią korki jak wyjeżdża całe LG a teraz jeszcze to ograniczenie. Czyżby policja szukała nowych miejsc do wlepiania mandatów i wykazywania się? – pisze czytelnik.

 Jak się okazuje ograniczenie prędkości nie ma związku z licznymi wypadkami, choć wszyscy, którzy tamtędy jeżdżą, wiedzą i widzą jak duże natężenie ruchu tam występuje, zwłaszcza w godzinach rozpoczynania i kończenia pracy w dużych zakładach w tej okolicy zlokalizowanych. Nie jest to również policyjna pułapka, na spieszących się do pracy. Jak się okazuje ograniczenie ma po prostu związek ze stanem technicznym drogi.

– Wniosek o ograniczenie prędkości na tym odcinku ulicy Nowej zatwierdzony został przez  komisję d.s. opiniowania zmian w organizacji ruchu w dniu 26 listopada 2018 r. Z jego ustnego uzasadnienia wynikało, że po pracach wykonywanych przez miasto związanych z budową infrastruktury podziemnej, stan nawierzchni ulicy i występujące tam nierówności powodują dla mieszkańców tej ulicy duży hałas, zwłaszcza przy występującym tam ruchu pojazdów ciężarowych. Komisja uznała, że ograniczenie prędkości do 30 km/h jest najbardziej odpowiadające warunkom na tej ulicy – wyjaśnia Waldemar Borowski dyrektor wydziału komunikacji i przewodniczący komisji ds. opiniowania zmian w organizacji ruchu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
4 lata temu

Spokojnie, władza wybrana uczciwie, zadba o was najlepiej jak potrafi czyli tydzień przed kolejnymi wyborami droga będzie zrobiona.

mwa
mwa
4 lata temu

I bardzo dobrze, powinni jeszcze na napoleońskiej ograniczyć prędkość bo jeżdżą jak debile. Albo codziennie patrole policji. Aby szybko do i z roboty nie patrząc na nic , kiedyś tam będzie tragedia i dopiero będzie płacz.

Po wymianie zawieszenia
Po wymianie zawieszenia
4 lata temu

Wychodzi teraz jak zaplonowana została inwestycja kanalizacji w Mławie. Jak najwięcej mieszkańców, szybko, metry, metry rur, bo tam srogo francuz spogląda i stawki podniesie. Gdzie teraz są te elokwentne wypowiedzi włodarza ?! Skoro coś robimy, to kompleksowo, krok po kroku. Jak już rozpruli ulice w Mławie, to powinno się wszystkie instalacje wymieniać, żeby nie rozwalać nawierzchni kilkukrotnie. To wszystko wygląda na FRANSUSKI NUMER. Och.. jak oni dbają o nasze portfele i bezpieczeństwo ekologiczne, bo oczyszczalnia jest stara i zagraża zalaniem Mławy fekaliami. To ja zapytam się za przeproszeniem CO K.RWA ZROBILIŚCIE PRZEZ TE WSZYSTKIE LATA KADENCJI ?! ILE ŚRODKÓW POZYSKALIŚCIE NA MODERNIZACJĘ OCZYSZCZALNI ?!

Obywatel
Obywatel
4 lata temu

Nieznajomość rzeczy aż boli w tych komentarzach to byłemu staroście a obecnie emerytowi na dyrektorskim stanowisku zawdzięczamy taki stan drogi POWIATOWEJ. Ten pan potraktował mieszkańców gorzej jak przybyszy z Korei ulica Nowa od Nowowiejskiego w stronę LG została wyremontowana a na tym odcinku mieszkają ludzie drugiej kategorii. Tak samo było z odcinkiem Napoleońskiej do hurtowni, dopiero walka mieszkańców i pomoc miasta ruszyły sprawę z miejsca. Przykładów niemocy starostwa można mnożyć np. nawet chodnika na Szreńskiej nie potrafi samo wybudować. Starostwa to nieudane twory reformy administracyjnej niezdolne do samodzielności a tylko przysparzające kosztów, gminy zyskałby dodatkowe środki i lepiej poradziłby sobie z takimi problemami.

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lata temu

Ulica jest dla mieszkańców, a nie kierowców!

qwerthjm
qwerthjm
4 lata temu

Najlepiej wprowadzić ograniczenie prędkości do 30km/h w całym mieście Mława.
A jakie oszczędności? Mniejszy hałas,lepszy stan dróg,zero wypadków,niepotrzebne patrole policji itd.
Nie ma co.Szkoda gadać.

Ktoś
Ktoś
4 lata temu
Reply to  qwerthjm

Myślę że twój pomysł jest godny uwagi.

Gość
Gość
4 lata temu

Do hałasu ludzie już się przyzwyczaili gorzej ze stanem budynków które tam stoja…

Mława
Mława
4 lata temu

Nikt nie wie ze przez stan drogi i brak nowej nawierzchni ludzie przypłacają popękanymi ścianami w domach od przejazdu samochodów ciężarowych 30km na godzinę dobre rozwiązanie ale najlepsze to zrobienie nowej nawierzchni.

Albańczyk
Albańczyk
4 lata temu

Z 60km/h na 30km/h wolne żarty. Na Studzieńcu to samo, mieszkańcy apelowali o dziurach w drodze to postawiono ograniczenie do 30km/h. W Mławie łata się ulice ograniczeniami prędkości …

goro
goro
4 lata temu

Najłatwiej jest utrudnić ludziom życie. Postawić znak i mieć z głowy. A może by tak naprawić nawierzchnię? zwłaszcza w takim miejscu.

Marcin
Marcin
4 lata temu

Zamiast budować parking dla tirów trzeba było zrobić nową nawierzchnie. Na pewno bardziej by się przydała niż ten parking. Wszyscy by na tym skorzystali, mieszkańcy i ludzie którzy zamieszkują na danej ulicy. Najlepiej przy wyborach obiecać a później się śmiać z głupich ludzi. Droga przez studzieniec też pozostawia wiele do życzenia… Niedługo mieszkańcy tej ulicy będą zbierać koła z drogi.

h13
h13
4 lata temu

Droga jest tragiczna i co dalej?
Ograniczenie prędkości zamyka temat?
Redakcjo, poproszę o wypowiedź na ten temat rzecznika miasta..

Mieszkanka Batorego
Mieszkanka Batorego
4 lata temu

Taki znak powinien również być na ulicy Batorego od strony Moniuszki. Dzieci latem jeżdżą tam na rowerach, grają w piłkę a co niektórzy ludzie robią sobie tam wyścigi nie zważywszy na dzieci i na wąsko ulice. Taki wniosek niedługo wpłynie do Urzędu Miasta. Ciekawe tylko czy chociaż ktoś go rozpatrzy?!

Do Mieszkanki Batorego
Do Mieszkanki Batorego
4 lata temu

Chyba nie sądzi Pani że zajmie się tym Wilanowski….

Były
Były
4 lata temu

Pan Dyrektor Wydziału Komunikacji nie ma chyba nawet prawa jazdy, a przynajmniej nie jest czynnym kierowcą. Niech się nie więc nie zajmuje sprawami na których się nie zna!

Marcin
Marcin
4 lata temu
Reply to  Były

Masz rację, jak ktoś może wiedzieć jaka jest droga skoro nie ma się czynnego uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych? Jedyna droga tego Pana to z miejsca skąd mieszka pieszo do wydziału, bądź ktoś podwiezie.

Marta
Marta
4 lata temu

Uczciwsze byłoby naprawienie drogi, a nie ograniczanie prędkości z powodu złego stanu nawierzchni. Hałas? A może ktoś uszkodził auto i zgłosił się po odszkodowanie?

Student
Student
4 lata temu

Skoro przeszkadza tym wszystkim ludziom nadmierny hałas to proponuję przeprowadzić się do lasu, w którym panuje cisza… 30km/h na tym odcinku to jest przesada.

roko
roko
4 lata temu

To nie wspomne o ulicy Studzieniec tam to woogule nic nie powinni jezdzić

AlfaWolf
AlfaWolf
4 lata temu

To cytując znanego polskiego wieszcza zacytuję „To ja ku**wa naprawcie”. Co za głąby siedzą w tych urzędach? Normalnie taki urzędnik idzie patrzy, aha droga uszkodzona wpisuje ja na listę drog przeznaczonych do naprawy zważywszy że to droga bardzo ważna dla miasta i jej remont powinien być przeprowadzony w trybie pilnym to nie postawimy znak i problem rozwiązany. I cyk nagroda za asertywne i nieszablonowe rozwiązywanie spraw.

jakie Państwo tacy ludzie
jakie Państwo tacy ludzie
4 lata temu

Straszne, całe 28 sekund dłużej. Napiszcie do Strasburga, że wam wolność ograniczają haha

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x