Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga piesi! Dziś akcja „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”


W dniu 30.01.2019 roku od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu mławskiego policjanci z drogówki będą prowadzić akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.


Akcja rozpocznie się od wczesnych godzin rannych i jest realizowana na terenie całego województwa. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych – są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do śmierci pieszego. W ramach działań stróże prawa zwracać będą także uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych gdyż oni stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
4 lata temu

W Mlawie chodza jak święte krowy.nie patrza na nic i nikogo.ja rozumiem ze pieszy ale na litość kierowca moze miec problem z szybkim zachamowaniem.nie cierpię mławskich pieszych .jest tu brak kultury ale co tu sie dziwic to tylko Mlawa. Specyficzne chore miasto

ttyy
ttyy
4 lata temu

na Sienkiewicza pomiędzy Tabak a Sportową jest 100 STO metrów pomiędzy oznakowanymi przejściami i pieszy MA PRAWO przejść jezdnię pośrodku i byłem świadkiem interwencji nieoznakowanego radiowozu – RETORYCZNIE PYTAM KIEDY PIESZY BEDZIE NAGRYWANA INTERWENCJA POLICJI aby nie było karania pieszego który nie popełnił wykroczenia… w Malborku Styczeń 2018 piętnastu policjantów ( wszyscy policjanci ! ) protestowało przeciw wyrabianiu dziennego planu: 10 mandatów !!! i legitymowali bezdomnych bo inni obywatele potrafią się bronić bardziej skutecznie !

Marta
Marta
4 lata temu

Ferie się zaczęły, na chodnikach pusto… Idealny czas na tego typu akcję…

mławianka
mławianka
4 lata temu

Od 1 lutego zmienia się rozkład jazdy MKM. Dziś jest 30 stycznia, czyż to nie najwyższy czas na podanie do wiadomości publicznej nowych rozkładów jazdy MKM.?
Drodzy redaktorzy, czekamy na info na ten temat.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  mławianka

A cóż wspólnego mają z tymi problemami, które Pani opisuje, redaktorzy portalu, skoro Pan Prezes Dubojski jeszcze nie zdecydował, o zmianie. Zgadzam się że to najwyższy czas—ale pozostaje to ALE !!! najlepiej jak wszystko jest za 5 dwunasta, a informacja o zmianach powinna wisieć na portalu i przystankach, już od tygodnia.

mławianka
mławianka
4 lata temu

A gdzie mam napisać, do burmistrza? – przecież on nie odpowie, a codziennik może się dowie. W autobusach wiszą kartki, że zmienia się rozkład linii 1,3 i 4. no i na tym koniec. 1 luty już pojutrze jakby nie było.
Na portalu ratusza wielka cisza na ten temat, jakby nic nie wiedzieli…

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x