Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

SP w Dębsku: O Babci, która się nigdy nie gniewa i Dziadku wiedzącym prawie wszystko


Czas szybko płynie, a wraz z nim zmienia się wiele. Nie ima się jednak statusu babć i dziadków. Choć to dzisiaj osoby młode duchem i pełne wigoru, to wnukom oddane bez reszty, tak jak przed wiekami. Dlatego słowa podziękowań należą im się każdego dnia, ale te wyjątkowe, w dniu szczególnie im dedykowanym.


W dębskiej placówce to już tradycja, że Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest niezwykle uroczyście, a tegoroczny tylko ten zwyczaj utwierdzał. Po raz kolejny też, dzięki jak zawsze owocnej współpracy szkoły z KGW Ale Babki, do wiejskiej sali zostali zaproszeni szacowni solenizanci, którzy przybyli w doskonałych humorach i znacznej liczbie. Tajemnicą poliszynela było przecież, że wnukowie, pod merytoryczną i organizacyjną opieką pań Ewy Bańczyk i Katarzyny Zyborowicz dobierają i próbują repertuar, czego kulminacja miała nastąpić przed oczami gości.

Organizatorzy z radością zatem witali babcie i dziadków, wójta  pana Wiesława Boczkowskiego, grono nauczycielskie z panią dyrektor Danutą Gumienną, uczniów, ich rodziców i bliskich.

Część artystyczną rozpoczęły wiersze i piosenki, później dzieci z klas 0-II zaprezentowały taniec kowbojski, a kolejne atrakcje stanowiły: konkurs tańca i „Jaka to melodia” oraz zabawa „Kareta”. Mianem hitu imprezy okrzyknięto skecz „Babcia Genia i dziadek Marian”, a to za sprawą doskonale wcielającego się w swą rolę ucznia kl. VIII Krystiana Matygi i towarzyszącej mu Kingi Rogowskiej. W kuluarach mówiło się o prawdziwym talencie aktorskim tej pary, wróżąc każdemu z wykonawców szybką karierę. Kiedy umilkły salwy śmiechu i gromkie brawa, nadszedł czas na chwilę wzruszeń. Wraz z intonacją tradycyjnego „Sto lat” przy akompaniamencie akordeonu, na salę wniesiono torty dedykowane solenizantom, które chwilę później zajęły godne miejsce na stołach, gdzie odbywało się ucztowanie dziadków z wnukami.

Ich widok najlepiej dowodził szczerych intencji deklamowanych słów: „ Kocham mocno babcię, dziadka, to nie żarty moi mili. Dzisiaj im życzenia składam, by sto latek jeszcze żyli”. Sto lat, albo więcej… Bo cóż wart byłby świat bez babci i dziadka?

źródło i fot. SP Dębsk

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nauczycielka
Nauczycielka
4 lata temu

NIe tylko. W każdej szkole podstawowej w gminie były takie imprezy

Emeryt
Emeryt
4 lata temu

Impreza jak marzenie, szkoda że tylko w Dębsku

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x