Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sekretarz powiatu i dyrektor wydziału rolnictwa w mławskim starostwie tracą stanowiska


Zmiany kadrowe i organizacyjne w mławskim starostwie. Starosta Jerzy Rakowski wypowiedział umowę o pracę dotychczasowemu sekretarzowi powiatu Cezaremu Kądrzyckiemu.  Stanowisko straci także dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Tadeusz Burakowski. Są też i awanse. Kierownicze stanowiska objęli wieloletni pracownicy starostwa: Dariusz Makowski i Joanna Marcinkowska. W strukturze starostwa połączone w jeden zostały Wydział Infrastruktury z Wydziałem Rolnictwa i Środowiska. 


O powody podjęcia takich decyzji zapytaliśmy starostę Jerzego Rakowskiego. Poniżej cytujemy w całości nadesłane wyjaśnienie.

W trakcie pełnienia  funkcji Starosty Mławskiego od 20 listopada 2018 r. do dnia dzisiejszego nastąpiły zmiany w zatrudnieniu Starostwa Powiatowego w Mławie. Pierwsze zmiany spowodowane były odejściem na emeryturę Dyrektora Wydziału Infrastruktury oraz Kierownika Biura Rady. Po analizie oraz konsultacjach podjąłem decyzje w sprawie  awansu wewnętrznego  dotychczasowego Zastępcy Dyrektora Wydziału Infrastruktury na Dyrektora Wydziału oraz wieloletniego pracownika Biura Rady na  kierownika tego biura. Awansowane osoby pełnią nowe obowiązki od 1 stycznia 2019 r.

Po dwóch miesiącach pracy jako Starosta i po zapoznaniu się ze sposobem wywiązywania się z obowiązków pracowniczych postanowiłem podjąć decyzje kadrowe w stosunku do Sekretarza Powiatu oraz zawnioskowałem do Zarządu Powiatu o dokonanie zmian w Regulaminie  Organizacyjnym Starostwa Powiatowego . Takie decyzje nie są łatwe. Szczególnie kiedy chodzi o rozwiązanie umowy z dotychczasowym pracownikiem.

Została rozwiązana  umowa o pracę za trzymiesięcznym wypowiedzeniem z Sekretarzem Powiatu.  Podstawową przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę z Panem Sekretarzem była  utrata zaufania w zakresie dalszej współpracy jako ścisłego kierownictwa Starostwa Powiatowego.

Po analizie struktury organizacyjnej Starostwa Powiatowego   Zarząd Powiatu dokonał zmiany Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego. Zmiana ta polega na likwidacji stanowiska Dyrektora  Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska i włączeniu tego wydziału do Wydziału Infrastruktury na skutek czego powstał Wydział Infrastruktury Rolnictwa i Środowiska.  W związku z likwidacją stanowiska Dyrektora  Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska została wypowiedziana umowa o pracę z zastosowaniem trzymiesięcznego  okresu wypowiedzenia  dotychczasowemu Dyrektorowi tego wydziału.

Takie rozwiązanie ma na celu racjonalizację zatrudnienia w Starostwie Powiatowym w Mławie.

Tak więc po tych zmianach organizacyjnych i kadrowych nowym wydziałem Infrastruktury, Rolnictwa i Środowiska pokieruje dotychczasowy zastępca wydziału Infrastruktury Dariusz Makowski, a kierownikiem Biura Rady została Joanna Marcinkowska.

Przypomnijmy, Cezary Kądrzycki funkcję sekretarza powiatu sprawował od 1 kwietnia 2015 r., wcześniej był dyrektorem Mławskiej Hali Sportowej.

Tadeuszowi Burakowskiemu funkcję dyrektora wydziału powierzono w kwietniu 2015 roku, wcześniej był wójtem gminy Kuczbork-Osada, ale w wyborach samorządowych w 2014 roku nie uzyskał reelekcji.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
143 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ewka
Ewka
4 lata temu

Ciekawe co za kolejnego barana tam wsadza…

Antoni
Antoni
4 lata temu

panie Starosto a ten Pracownik „na zawołanie ” ten ” na gwizdnięcie” że musimy ta a tam się udać…jak głęboko już siedzi w pańskiej kiszce stolcowej???

BolekxnCyj
BolekxnCyj
4 lata temu

E nowy sekretarz to wam basen pobuduje za starostwem zeby ta pani mogla w czsie godzin plywac to moze i wam pozwola troche sie potrzepac

Interinter
Interinter
4 lata temu

Pracownicy starostwa są bardzo nieprzyjemni. Wydział rol i środo oraz Infrastruktury to najgorsze wydziały, tam pracownicy siedzą na tyłkach i nic nie robią, a jak zwykły człowiek przyjdzie załatwić sprawę o której nie ma pojęcia to jest źle traktowany, panie pracujące w tych wydziałach są nie miłe, a w szczególności te dwie panie z ochrony środowiska – ta młoda i ta starsza. nie wyjaśnią, nie pomogą, tylko oczekują że interesanci przyjdą i wyjdą. Nie pozdrawiam.

Ewka
Ewka
4 lata temu
Reply to  Interinter

Do zwolnienia jak to urzędnik może tak pracowac

every
every
4 lata temu

Może wrócę do nagrania z pewnej sesji w UG Szydłowo. Przesłuchałam je dokładnie., dużo o tym myślałam i nie rozumiem w ząb jak biegli mogli odczytać w tym nagraniu, że padło słowo „mędrcy” i jak wójtowi mogło się to upiec.. Mendy, mędrcy – to faktycznie różnica tylko dwóch liter w brzmieniu oczywiście, ale jeśli mówimy o mędrcach, to nie mówimy „takie mędrcy jak pan”, lecz „tacy mędrcy jak pan”, a o mendach mówimy właśnie „takie mendy…”, czyli słowa, które padły na sesji.
Świetny wiersz o układach i układzikach, Poeto.
Cóż, gmina Szydłowo, większość ludzi tam mieszkających jest potomkami ludzi pańszczyźnianych, którzy zawsze byli poddanymi, mieli nad sobą pana i bat. Może stąd ta służalczość. Inaczej tego wytłumaczyć nie potrafię.
Polak z natury jest buntownikiem i nie lubi jak mu się coś nakazuje, a tu takie poddaństwo…

Realista
Realista
4 lata temu
Reply to  every

Mam prośbę, jeśli internauta, który umieścił link z nagraniem o mędrcach i czyta nasze komentarze, to jak może niech jeszcze raz go umieści na tej stronie. Every widzę, że jesteś mądrą kobietą i powiedz czy jest sens aby z tym nagraniem ruszyć do jakiegoś programu. Takie odzywki, to do tej pory był standard na sesjach w tej gminie, tylko jak było potrzebne nagranie, to zawsze dyktafon nagle się popsuł. Zobacz czy nie celowe jest takie nagrywanie sesji, żeby nic nie było słychać. Niestety w naszej gminie ludzie nie wiedzą, co to znaczy żyć w demokracji i gdyby król wyciągnął rękę do całowania, to zapewniam, że całowali by (nie wszyscy) jak papieża.

Słuchajcie
Słuchajcie
4 lata temu
Reply to  Realista
Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Słuchajcie

,,nie przez takich mędrców jak Pan” – to słychać

every
every
4 lata temu
Reply to  every

Hmmm… wycofuję się, szkoda, że jeszcze raz nie przesłuchałam,,, tam jest powiedziane:
statut był zatwierdzany nie przez takich … jak pan” i tu pasuje słowo mędrców jednak, a nie mendów (jeśli mówimy o mendach, to mówimy takich mend, nie mendów).
Brzmienie słowa mógł spowodować ślinotok, wójt się strasznie zdenerwował.
Nie mam zdania, ale uważam, że lepiej dać dać się na spokój, chociaż jeśli nawet padło słowo mędrcy, to taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, bo to nie pańszczyźniany folwark i nie można tak traktować ludzi, którzy występują z jakimiś wnioskami zmian czegokolwiek, choćby i niesłusznymi.
Moim zdaniem wnioski powinno się składać pisemnie, żeby uniknąć powyższych sytuacji, a wójtowi przed każdą sesją stawiać termos z melisą na uspokojenie.
Za poprzedni post daję sobie minusa 🙁

Miko
Miko
4 lata temu
Reply to  every

Ja też słyszę „mędrców”. Podzielam zdanie, że nawet w zdaniu pasuje ” nie przez takich mędrców” a nie „… mendow”. No proszę Was, przecież nawet nie pasuje to w tym zdaniu.

Realista
Realista
4 lata temu
Reply to  every

Every posłuchaj jeszcze raz 39 minutę 29 sekundę, a później reakcję widowni i nie będziesz miała wyrzutów sumienia.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  every

Niestety dalem Pani plusa, a to dlatego ze nie wielu piszacych na portalu, potrafi, się przyznać do błędu.

henryka majewska
henryka majewska
4 lata temu
Reply to  every

Pan/i every a raczej TCHÓRZU – masz coś do powiedzenia to mów – tak jak ja – głosowałam na ob.WÓJTA , bo uważam że, po tylu latach pracy w tejże Gminie zna ją bardzo dobrze – druga sprawa : czy kandydował ktoś Kto był wart większego jak Boczkowski zaufania ??? i jeszcze jedno :: do kolejnych wyborów kilka lat -ob. Wójt nie myśli kandydować — więc droga wolna i szmal czasu na przygotowanie — ja życzę sobie;;;; — tak dobrego jak ob.Wójt Boczkowski Fachowca , –przystojnego,- wspaniale reprezentującego się, -otwartego, -przystępnego,-ludzkiego – dobrego organizatora — . – jestem emerytką i niczego od U.G. nie potrzebuję – chcę żeby była godnie reprezentowana – wszystkim nie da się dogodzić , z pustego w pełne też się nie naleje – a na przydomki sami sobie zapracowujemy – jak by postępowali z kulturą to wyzwolili by u Wójta jego kulturalne cechy charakteru – no : i o czym to świadczy ???

Do Henryki
Do Henryki
4 lata temu

Widocznie pani Henryka pomyliła wójta.

Mławiak
Mławiak
4 lata temu

ludzie gadają że ten sekretarz bardzo nieprzyjemny . Nie ma sie co martwić o peeselowców. Wojnar ze Struzikiem ich poupychają w gminach.Szczechowicz do Stupska , Kądrzyckiemu też coś znajdą . Wojnar wezmie do Dąbku, Burchacki do Ciechanówka, do gmin Szydłowo, Wieczfnia , Szreńsk itp.Poradzą sobie , zobaczycie. To jest PSL!!!

BolekxnCyj
BolekxnCyj
4 lata temu
Reply to  Mławiak

Teraz nastanie nowy stary sekretarz modlcie sie na mszr dajcie zeby go niewzieli bo jak pamietam tego jegomoscia to niedos ze brzydki to i nieprzyjemny kopetencji zero rozklada teraz agencje wszyscy tam maja go dosc pracownicy i rolnocy intetesantow to na korytarzu przyjmuje niezna sie na niczym.Ludzie bardzo narzekaja no i napewno zabierze ze soba jeszcze jedna osobe tez nieprzyjemna i bedzie komplet

Wiki
Wiki
4 lata temu
Reply to  BolekxnCyj

Niech zabierze ze sobą nawet dwie.Farbowany lisi szkielet tylko wszystkich WKU…WIA. Zero kompetencji

dziadek z bliska
dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  BolekxnCyj

Nie od dziś wiadomo że ten aktywista PIS Pan W.K– NIE MA KOMPETENCJI, ale to nie ważne, najważniejsze że jest SWÓJ…BMW…

Gaka
Gaka
4 lata temu
Reply to  Mławiak

No cóż to jest PiS właśnie z całą jego nienawiścią do całego świata

po sąsiedzku
po sąsiedzku
4 lata temu

Panie Starosto, niech Pan nie szaleje z tymi zwolnieniami, ponieważ Urząd Gminy
w Szydłowie jest za mały, żeby od razu pomieścić wszystkich pracowników zwalnianych ze Starostwa Powiatowego czy Wydziału Komunikacji. Wiemy doskonale, że ci dwaj panowie z PSL-u z gminy Szydłowo, skoro ich zatrudnili, to teraz będą musieli się zatroszczyć o ich dalszy los, a zwłaszcza mieszkających w tej gminie, no i przede wszystkim o kolegów partyjnych. Moim zdaniem najpierw Pan Starosta powinien skonsultować się z tymi panami z PSL-u, ile osób ma zwalniać i kogo, wtedy przygotują dla tych osób etaty i na pewno wszyscy będą zadowoleni, a na tym skorzysta gmina, ponieważ może w końcu przyjdą nowi pracownicy, którym będzie się chciało pracować, może trafi się człowiek co będzie umiał pozyskiwać pieniądze na inwestycje z zewnątrz (teraz najlepiej brać z banku), a nie zamiast wziąć się za robotę, to od rana przez pół dnia siedzą w jednym pokoju u pewnej pani i piją kawę itd., ale konkursy te osoby na swoje stanowiska wygrały bezapelacyjnie, a i Pan Starosta na tym skorzysta, ponieważ powie, zrobiłem to, co musiałem zrobić, ale nie pozbawiłem środków do życia te osoby.

Poeta cz.1
Poeta cz.1
4 lata temu
Reply to  po sąsiedzku

Mędrzec nad mędrcami CZĘŚĆ 1-sza
Nie wiem czy państwo o tym już wiecie
Powstało królestwo w naszym powiecie
Gdzie rządzi tam król w wiedzę ubogi
A dla poddanych jest bardzo srogi
I na dodatek nie ma matury
Ludzi nie szanuje i brak mu kultury
On już się nawet Boga nie boi
Bo wszystkich księży w królestwie gnoi
Ja napiszę państwu choć z wielkim bólem
Co on takiego robił by zostać królem
I do tego niech świat zobaczy
Jak lud mu wybrał potakiwaczy
Do wyborów było jeszcze kilka miesięcy
[wymoderowano]
Nasz król dokonał wyczynu nie lada
(wymoderowano)
A król się z tego tak oto tłumaczy
To jest nagroda od potakiwaczy
Tu Czopek wykazał się intuicją
I wyszedł do rady z taką propozycją
Królowi niedługo mają obniżyć wypłatę
Damy mu wcześniej rekompensatę
A za ciężką pracę przez te wszystkie lata
Należy się duża rekompensata
Jedynie Czopek się orientuje
Ile utrzymanie królowej kosztuje
I o tym pewnie wie osób niewiele
Jak na zamkach są drogie hotele
Czy to w Olsztynie czy na zamku w Nidzicy
Hotel za dobę słono sobie liczy
A jeszcze pasierbowi muszę dom pobudować
I oczywiście pięknie umeblować
Musiałem wyprawić wnukowi chrzciny
I zrobić w gminie swoje imieniny
I muszę dużo viagry kupować
Żeby przed królową się nie skompromitować
Ona tylko w hotelach chce ze mną się bawić
Więc muszę królestwo z pieniędzy grabić
Gdy ogłoszono termin wyborów
Król wezwał do siebie szkolnych dyrektorów

Józef
Józef
4 lata temu
Reply to  Poeta cz.1

Niech zgłoszą się do Włodka może im znajdzie jakieś stanowisko w Dąbku.

Poeta cz.2
Poeta cz.2
4 lata temu
Reply to  po sąsiedzku

MĘDRCY NAD MĘDRCAMI CZĘŚĆ 2
Gdy weszli do króla pokłon mu oddali
I w królewski pierścień go ucałowali
Za dodatek funkcyjny pięknie dziękowali
I dozgonną wierność mu obiecali
A Danuśka ucałuj w podzięce
[wymoderowano]
Pewnie nie wiesz za co mój ty matole
Za to że córkę zatrudniłem ci w szkole
A teraz nie wiem jak to państwo zrobicie
Czterysta głosów w szkole załatwicie

A wy panie mniej mi zawdzięczacie
Po jakiejś stówce głosów uzbieracie
A ty dyrektorze mój wierny pachołku
Wiesz dzięki komu siedzisz na tym stołku
Za to odwdzięczysz mi się nareszcie
Załatwisz w szkole głosów ze dwieście
A on aż z głowy rwie sobie włosy
Nie wie jak dla króla uzbierać te głosy
Jedynie czym w szkole on się zajmuje
To nauczycieli przeciw sobie buntuje
A to jest przykre że takie matoły
Zostają z nadania dyrektorem szkoły
Z pomocą przychodzi Czopek i Ania
Ci mają pomysłów od (wymoderowano)
I Ania dyrekcję po brzuszku gładzi
Ania i Czopek wszystkiemu zaradzi
Przecież ten Czopek ludzi obgaduje
I na tych ludzi króla buntuje
Gdy o coś go zapytam to zaraz jęczy
I królowi się skarży że dyrektor go dręczy
A gdy króla zobaczy zaraz błaznuje
I jak małpa w cyrku się zachowuje
A co dalej robi mówić nie wypada
Królowi w pewną część ciała paluszek swój wkłada
To dzięki paluszkowi i błazenadzie
Siedzi tyle lat w królewskiej radzie
Dla króla rzecz jest bardzo ważna
Aby w królewskiej radzie mieć oddanego błazna
Bo taki błazen nie wie że król na nim żeruje

Poeta cz.3
Poeta cz.3
4 lata temu
Reply to  po sąsiedzku

MĘDRCY NAD MĘDRCAMI CZĘŚĆ 3
A za to że może być błaznem jeszcze dziękuje
Słuchaj dyrektorze ja zaręczam swoim honorem
Ty teraz najlepszym jesteś dyrektorem
Bo Czopek to typowy oportunista
On trzyma z tym od kogo korzysta
My pięknie tę partię razem rozegramy
Dla króla te dwieście głosów uzbieramy
A teraz nie będziemy się zajmować lekcjami
Zajmniemy się teraz tylko wyborami
Rodziców o głosy pięknie poprosimy
A nauczycieli oczywiście zmusimy
A gdy jakiś rodzic przyszedł po dzieci
Już do niego Ania i Czopek leci
I wszystkim rodzicom się pięknie kłaniają
Do głosowania na króla zachęcają
A wiecie że wybór tego króla nam gwarantuje
Że żadnej szkoły nam nie zlikwiduje
Przy innym królu jest trochę obawy
Że dzieci będą musiały dojeżdżać do Mławy
A każdy nauczyciel prawdę wam powie
Że oświata dla króla jest oczkiem w głowie
A wy nauczyciele jak chcecie w szkole pracować
Macie z rodzinami na króla głosować
No i oczywiście na potakiwaczy
W przeciwnym razie dyrektor wam nie wybaczy
I jeszcze dzieci macie zdopingować
Ich rodzice na króla mają głosować
I niech ktoś mi powie że ja nie mam racji
Szkoła była największym miejscem agitacji
Widzicie sami jak to wszystko funkcjonuje
Takim sposobem się stołek zachowuje
Przed wyborami król zrobił zebranie
I zadał dworzanom takie pytanie
Czy was nie drażni do jasnej cholery
Porozwieszane na płotach banery
Bo mnie tu wcale nie jest do śmiechu
Gdy przez pierwsze okno zagląda mi Grzechu

Poeta cz.4
Poeta cz.4
4 lata temu
Reply to  po sąsiedzku

MĘDRCY NAD MĘDRCAMI CZĘŚĆ 4
Zobaczcie jaka ciężka jest królewska dola
Gdy przez drugie okno patrzy radna Jola
Dostanę zawału i pójdę do piachu
Gdy wyjrzę przez trzecie a tam mruga Stachu
I do tego mam straszne zmartwienia i troski
Wyglądam przez czwarte a tam Romanowski
Oj wzięli mnie wszyscy w ogień krzyżowy
Jeszcze z tydzień powiszą i zawał gotowy
W czym rzecz dworzanie się zorientowali
I w nocy banery wszystkie zerwali
Król na zebraniu się zaoferował
Pieniędzy na Koronę nie będę żałował
Oni przez całe dwanaście miesięcy
Przepuszczą jakieś dwieście tysięcy
Król wydatkami się tymi nie smuci
Ta inwestycja z nawiązką się zwróci
To przecież jest rzecz bardzo oczywista
Od Korony dostanie jakieś głosów trzysta
W czwartek i piątek przed wyborami
Król jeździł po wioskach z GOPSU z darami
Rozdawał koszulki, kubki i czapki
Obiecał kupić węgiel dla babki
Jak ktoś powiedział, że jest ubogi
Król chętnie dawał im zapomogi
A to w tej wiosce zrobię świetlicę
A w innej do wyborów oświetlę ulicę
Jednemu rolnikowi umoży podatek
Jakiemuś biedakowi da pieniężny datek
I za to żądał od baby i chłopka
Macie wybrać mnie, Seksmisję i Czopka
A że lud nie chciał mieć w królu wroga
Wybrał jeszcze Śmierdziela oraz Piroga
A wiecie państwo, że wszyscy dworzanie
Dostali od króla ważne zadanie
Mieli dopilnować aby w niedziele
Byli od rana trzeźwi menele
Samochodami już z rana po nich przyjechali
Kolejno wozili ich do wyborczych lokali
I każdego z osobna dopilnowali

Poeta cz.5
Poeta cz.5
4 lata temu
Reply to  po sąsiedzku

MĘDRCY NAD MĘDRCAMI CZĘŚĆ 5
Aby na króla i potakiwaczy zagłosowali
A za to że dobrze się wszyscy spisali
Od króla po flaszce na łeb dostali
A każdy potakiwacz na rachunek gminy
Dołożył im na zagrychę kilogram wędliny
Nasz król, to mędrzec jest nad mędrcami
Tak oto dogadał się ze strażakami
Gdy wszyscy na mnie zagłosujecie
Kupię samochód wam na stulecie
Za nim na dobre się zorientowali
Już w lipcu samochód od króla dostali
Za to z rodzinami poszli do lokali
I wszyscy na króla zagłosowali
Król strażakami się tylko zabawił
W listopadzie samochodu już ich pozbawił
Mówił do strażaków, że siła jest w kupie
Gdy wygrał wybory strażaków ma w dupie
A gdy mu głosów jeszcze brakowało
Za kasę się ludzi do list dopisało
Bo to nie ludzie to są Judasze
Sprzedali głosy za królewską kasę
Coż że wszyscy w królestwie się zaklinali
Że nie będą na króla już głosowali
A król ich wszystkich tak sterroryzował
Że największy wróga na króla głosował
A to dzięki wam król i pachołki
Dostali w prezencie na pięć lat te stołki
Raz mądry człowiek tak do mnie powiada
Jacy są wyborcy taki król i rada
Ja takich wyborców serdecznie (wymoderowano)
Znowu na pięć lat trafiłem w niewolę
A miała być wolna od przemocy gmina
A będzie dyktatura jak za Stalina
Król z dworzanami będzie się bawił
I swoje królestwo z pieniędzy grabił
Sam będzie kasy brał pełne łapy
Dla dworzan zostaną tylko ochłapy
I już swoich wyborców serdecznie pi***oli

Poeta cz.6
Poeta cz.6
4 lata temu
Reply to  po sąsiedzku

MĘDRCY NAD MĘDRCAMI CZĘŚĆ 6
Z samochodu służbowego korzysta do woli
I nadal kierowca od pani Renatki
Będzie woził do domu dla króla obiadki
Przecież w domu gotować się nie opłaci
(wymoderowano)
U nas niestety nic się nie zmieni
Bo król ma wielką mordę i atut w kieszeni
Jednego sterroryzuje drugiego ogłupi
A jak trzeba za pieniądze głosy sobie kupi
Jedynie to zmienić może CBA
Wtedy królowi powiemy pa pa

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Poeta cz.6

Super opis mega trafiony. Sama prawda oby więcej takich komentarzy na wesoło. Prawdziwy z Pana poeta.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Poeta, tylko głowa nie ta.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Poeta cz.6

Czekamy teraz na bajkę o cesarzu z Nosarzewa

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Poeta cz.6

Zapoznalem się z tym opisem z ciekawością, i sam sie zastanawiam, ile w tym calym opisie Poety jest prawdy!! A ile falszu, ale nawet jesli prawdy jest tylko60 procent, to sam się zastanawiam , na co czekasz Poetą o ile jest to prawda, czy naprawdę w gminie SZYDLOWO, nie znajdziesz ludzi, ktorzy ta twoją wiedzę, w calej tu opisanej rozciągłości popra. Przedrukiwac /ściągnąć z portalu te tresci prawdy o gospodarzu i wladcy SZYDLOWA, i póki nie jest za późno zgłosić się n.p do tv Polsat i programu INTERWENCJA, a z całą pewnością, dziennikarze, rozbioro to na czynniki pierwsze, i może WRESZCIE skończy się takie RZĄDY, ktore szkodzą gminie. Z postów wynika ze nie jest to bajka, a smutna rzeczywistość, chociaż jak to bywa w kazdej społeczności znajdą sie także obrońcy, ale to zwykle, Ci ktorzy z takich rządów, czerpią korzyści.

xxx
xxx
4 lata temu

Dziadek po przeczytaniu tego powiem Ci, że w tym może jest 5% fantazji, a niestety reszta, to cała gorzka prawda.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  xxx

Popieram to prawda ale napisana na wesoło

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  xxx

To jesli to jest prawdą. To na co czekacie, szanowni mieszkańcy Szydlowa, i calej gminy, najwyzszy czas abyscie zrobili z tym porzadek.

Poeta2
Poeta2
4 lata temu

Każdy siedzi cicho jak mysz pod miotłą,
bo jest zastraszany przez Króla budową nie wątłą.

Lili
Lili
4 lata temu
Reply to  Poeta cz.6

Proponuje żebyś to spisal dla pokoleń

dziadek--z bliska
dziadek--z bliska
4 lata temu
Reply to  Lili

Lili–czyżbyś była jedną z tych osób, które przewijają się w tych postach, podaj adres to ci prześlę, a za parę lat będziesz miała jak znalazł, widać wyraznie że prawda w oczy kole,a może i w Mławie znajdzie się taki poeta.

KTOŚ
KTOŚ
4 lata temu
Reply to  Poeta cz.6

Marnujesz się poeto na prowincji, nie możesz pogodzić się z przegraną, zaczynasz pisać poematy, to do stolicy. Jak nie ma artykułów o Szydłowie to piszesz pod artykułami, które dotyczą innych miejscowości, uważaj bo żółć ci się wyleje.

DoKTOSIA
DoKTOSIA
4 lata temu
Reply to  KTOŚ

Ojoj. Chyba zabolało 🙂 Ale cóż, prawda zazwyczaj boli, zwłaszcza jak się ma nieczyste sumienie

DoKTOSIA
DoKTOSIA
4 lata temu
Reply to  KTOŚ

I jeszcze jedno, do stolicy nie tak łatwo, chyba że się ma fundusze i znajomości, ale jak widać na królewskim przykładzie, wystarczy odpowiednio kombinować (celowo nie mówię pracować) żeby mieć nawet kilka mieszkań o stanowiskach dla rodziny nie wspomnę.

Krzysztof
Krzysztof
4 lata temu
Reply to  KTOŚ

KTOS masz racje. Nie ma to jak brak honoru. Nawet przegrać to trzeba umieć. Nikt nie stał nad wyborcami i nie zmuszał ich jak mają głosować.A przegrany ( bo za pewne to właśnie ta osoba) nie potrafi się pogodzić z tym, że ludzie mu przytakiwali a swoje zrobili. Czy w innych gminach też tak mocno zabolała przegrana? Chyba nie, bo jak zauważyłem pod artykułami, które nie są związane z tematem cały czas swoją żółć wylewa. Obawiam się, że to już może być obsesją bo ktoś nastawił się na władze a mu nie wyszło. Tylko się ostatnio mówi o mowie nienawisci….

do Krzysztofa
do Krzysztofa
4 lata temu
Reply to  Krzysztof

Z tym honorem to bym nie przesadzał. Spójrz wokół siebie i na siebie i zobacz ile jesteście gotowi zrobić i kogo sprzedać za te parę groszy diety albo za parę nadgodzin. Wszystko. Łącznie z usługami seksualnymi. I gdzie ten wasz honor? A Ty coś zaprzedał?

dziadek z bliska
dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Krzysztof

Krzysztof—-czyżbyś był aż tak naiwny że piszesz–NIKT NIE STAŁ NAD WYBORCAMI I NIE ZMUSZAŁ ICH JAK MAJĄ GŁOSOWAĆ??– nikt nie musiał stać, bo wcześniej było wszystko dopięte na ostatni guzik, zacznij czytać teksty POETY ze zrozumieniem, dobrze o tym wiesz, byłeś z pewnością jedną z osób, które wiedziały jak mają głosować, no i dzisiaj wspólnie z osobnikiem o nicku KTOŚ, obaj zbieracie tego owoce, a według was najlepszą obroną jest atak. Bardzo dziwne że WÓJT, do tej pory nie ustosunkował się do tych postów, tym bardziej że w niektórych postach znawcy tematu z Szydłowa piszą wprost, że opis jest MEGA TRAFIONY.—

Szydlowek
Szydlowek
4 lata temu
Reply to  po sąsiedzku

Sąsiad chyba jeszcze nie wytrzezwiales po sobocie bo pieprzysz głupoty.

Wyborca
Wyborca
4 lata temu
Reply to  po sąsiedzku

Panie…… CKO zapomniałeś się podpisać

Michał
Michał
4 lata temu

Nikt nie lubił tego Kadrzyckego. Wyniosły i zrozumiały. Dobra zmiana.

Głos
Głos
4 lata temu
Reply to  Michał

Michał jak łatwo przychodzi Ci oceniać innych,
Znałes człowieka osobiście że możesz takie opinie pisać?

Wolność
Wolność
4 lata temu

pieniądze i stanowiska także w naszej małej ojczyźnie. Wstyd. I co jeszcze zrobicie żeby przypodobać się kaczorowi. Mieszanie stsnowiskami to kamuflaż przed nic nie robieniem. Może coś dobrego dla powiatu. To my was wybraliśmy dla rozwoju naszego regionu.

Yfhj
Yfhj
4 lata temu

Jeszcze żadna zmiana mnie tak nie ucieszyła jak likwidacja stanowiska dyrektora rolnictwa. Dziękuję Panie Jacku S. Jestem przekonany, że to Pana zasługa.

Aaaaaaaaa
Aaaaaaaaa
4 lata temu
Reply to  Yfhj

Dlaczego?

Anonim
Anonim
4 lata temu

Najgorzej jak chłop dorwie się do władzy… będzie się mścił na Bogu ducha winnych ludziach.

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Anonim

To nie o Rakowskim… a tym drugim, pokrzywdzonym, cierpiętnikiem

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Anonim

Ten drugi też ma nazwisko Markiewicz,ale nie tylko on, czekal cierpliwie parę lat no i się doczekalo, a ze przedstawicele, tej wladzy PIS, maja to do SIEBIE ze zmieniaja, wszystko co nie jest im podporządkowane, i noe jest po ich myśli, to mozna wątpić że zmiany JESZCZE nastąpią.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Anonim

Ze zdziwieniem obserwuje, jak Pan Rakowski, dal się wmanewrowac w to towarzystwo pisowskich aktywistów, czyżby tak nisko Pan się cenił Panie Jerzy!!!! Co się z Panem stało???

Heniek
Heniek
4 lata temu

Ten Kadrzycki, bardzo nieprzyjemny, jeszcze na hali taki był gburowaty.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Heniek

Heniek co dziś wachales? Nie obrażaj człowieka !!!!!
I nie „ten” tylko Pan gburze !

Do zniesmaczony
Do zniesmaczony
4 lata temu

Zniesmaczony, przeprosisz za te słowa

Janek
Janek
4 lata temu

A gdzie jest pan Piotr Olszewski?

paka
paka
4 lata temu
Reply to  Janek

dla Ciebie dyrektor PIotr

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Brawo Panie Rakowski. Wreszcie coś się ruszyło.

Rot
Rot
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ruszyło się ale w pensji Rakowskiego

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Rot

No tak ma mniejszą od wojnarowskiego

Rot
Rot
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Masz większą niż miałeś. Ale suwereni rozlicza ciebie z każdej złotówki

Anon
Anon
4 lata temu
Reply to  Rot

Nie ma to jak zaglądać komuś do portfela. Jakież to mławskie…

Zuza
Zuza
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jakie brawo, wstyd !

Zuza
Zuza
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Tylko ludzie słabi pozbywają się przeciwnikow, czyżby władza obawiała się czegoś?????

Mlawiak37
Mlawiak37
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Popieram….jeszcze Wescie sie za Komendantów… .Brawo Panie Rakowski.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Mlawiak37

Nie pisz takich postów bo jeszcze Komendanci KTÓRZY MAJĄ MOŻLIWOŚCI ABY POZNAĆ twój IP, i dotrą do ciebie, a wtedy możesz mieć kłopoty

John
John
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Czekamy na dalsze roszady w jednostkach podległych starostwu, MHS, ……..

dziadek z bliska
dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  John

No nie żartuj, czyżbyś chciał zwolnić zięcia byłego Burmistrza i Skarbnika Miasta, Pana Antczaka, a obecnie Radnego Powiatu. Wydaje mi się to nie możliwe, bo ten Pan potrafi zawsze się ustawić zgodnie z wiatrem, który wieje obecnie, CO POKAZAŁ PRZEZ OSTATNICH PARĘ LAT.

Aaaaaaa
Aaaaaaa
4 lata temu

Teraz czas swoimi wszystkie stanowiska obsadzać.

Mieszkańcy
Mieszkańcy
4 lata temu

Brawo panie Rakowski. Trzeba nowych ludzi i bardziej kompetentnych, uczciwych wprowadzic. Tym slugusom partyjnym PSL podziękować i pogonić. My mieszkańcy Mławy prosimy o dalsze zmiany. Dziekujemy.

Czas pokaże
Czas pokaże
4 lata temu
Reply to  Mieszkańcy

Zobaczymy kim będą Ci „nowi”, „kompetentni” i „uczciwi”. Jakie będą efekty ich działania? Dołącz do dyskusji…

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Mieszkańcy

Też jestem mieszkancem tego miasta, i warto by bylo abys nie wypowiadal się w moim imieniu. Mam dosc, stosowania talich zasad, w ktorych Ty statasz sie wypowiadać, jesli wedlug Ciebie Panowie Rakowski, Łukasik, Markiewicz, to nowi ludzie, to masz skrzywiony obraz mlawskiej rzeczywistości.A z twego postu widac że przyznajesz sam ze jestes slugusem PIS.

Janek
Janek
4 lata temu

Ty z prowincji pochodzisz, tak wiec masz malo do powiedzenia. Kopacz, Schetyna, Frasyniuk Cimoszewicz to twoii idole. Tak wiec zaloz czerwony krawat.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Janek

Janek ja wiem że ciężko Ci się przystosować, do miejskich warunków, w twym przpadku to trochę potrwa, tak jesli o mnie chodzi to są to moi idole, czerwony krawat mam i wcale się go nie wstydzę. Natomiast wstydzil bym się takich osób, jak PROKURATOR PIOTROWICZ, CZY SEDZIA KRZYŻE, jak mlodziezowic Karski dzis posel ktory po pijaku rozwalił melexy na Cyprze, jak Macierewicz, ktory ze swa komisja, próbuje udowodnić ze katastrofa, w Smoleńsku to byl zamach.Takich nawiedzonych w farmacji PIS jest duzo wiecej, a do powiedzenia mam tyle samo co Ty.

Iwa
Iwa
4 lata temu

Juz pan wrócil z Gdanska? Wyjasnil pan sprawe zatajenia ile tych mieszkan bylo i zatajenie przychodu. 316 tys i nie zaplaconego podatku 130 tys, a i jeszcze sprawy korupcyjne z deweloperka?

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Iwa

Iwa. zaimij się lepiej sprawo, Skoków gdzie przekrety liczone są w miliardach, a glowni szefowie skoków wyprowadzają miliony, za granicę, i są poslami, albo sprawą szefa KNF chrzanowskiego, ktory w porozumieniu z Glapinskim, szykowali, przekręt korupcyjny na 40 milionow. Ale zacznoj ważyć rozmiar spraw, czy na prawdę nie potrafisz,odróżnić przekrętów na miliardy, nasluchales się Zybertowicza, i powielasz te brednie.

Zuza
Zuza
4 lata temu
Reply to  Mieszkańcy

Do mieszkańcy,: dlaczego wypowiadasz się w moim imieniu, nie dałam Ci upoważnienia, więc uważaj co piszesz , skoro z Ciebie taki kozak to podpisz się swoim imieniem !

Maro
Maro
4 lata temu
Reply to  Mieszkańcy

Dobre zmiany . Jestem za

chrum chrum
chrum chrum
4 lata temu

Jak wiadomo świnki głośno kwiczą gdy się je odgania od korytka 😮

EM
EM
4 lata temu
Reply to  chrum chrum

niby kto kwiczy, odeszli z godnością

oska
oska
4 lata temu

W większych miastach taka podstawa w wypowiedzeniu jest powszechna, malo tego obecnie również akceptowana przez sady. Każdy pracodawca w swoich szeregach chce mieć osoby, którym ufa. A nie oszukujmy sie sekretarza z innej opcji politycznej trudno obdarzyć zaufaniem. I chodzi tu o każda partie polityczna! Nie oceniam czy słusznie Panowie zostali zwolnieni, jednak Pan Sekretarz strasznie nieprzyjemny człowiek…

Zuza
Zuza
4 lata temu
Reply to  oska

Oska co ty pieprzysz, sekretarz nieprzyjemny? To człowiek z klasą i honorem i zawsze pomocny innym, oby tobie ktoś kiedyś niesłusznie obsmarowal dupe !

Zuza
Zuza
4 lata temu
Reply to  oska

Oska co ty pieprzysz, Pan Sekretarz to czlowiek z klasą i honorem, za ile srebrników się sprzedalas?

oska
oska
4 lata temu
Reply to  Zuza

Wyrażam jedynie swoja opinie po spotkaniu z tym Panem. Jak zachowuje sie wśród znajomych i przyjaciół mnie nie interesuje! Mało mnie również obchodzi to, że został zwolniony. Mam jedna żelazna zasadę- interesuje sie aby sobą! Mnie jak ktoś zwolni nikt sie mną nie przejmie i ubolewać nie będzie.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  oska

Oska. W swym poście piszesz,że masz żelazną zasadę, interesuję się aby sobą, z twych postów wynika jasno że, jednak bardzo wymownie ocenias innych ludzi , wygląda na TO ze twoje slowa sa fałszywe n

Z bliska
Z bliska
4 lata temu
Reply to  Zuza

Hahaha, klasa, honor. Kobieto gdzies Ty u niego widziala klase i honor!!!!!

oska
oska
4 lata temu
Reply to  Zuza

Nie każdy kto ma odmienne zdanie niż Ty musi sie zaraz sprzedać! Wyrażam jedynie swoja opinie. Wyobraź sobie, ze te roszady na rodzinnym podwórku mnie nie dotyczą. Nie od dzis wiadomo, ze na prace tu nie ma co liczyć, jak sie nie ma znajomości…

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  oska

W twoim poście widac oska, ze ty w swoim, postepowaniu jesteś nad wyraz, bardzo ” przyjemnym osobnikiem”

oska
oska
4 lata temu

Oceniłam urzędnika państwowego, z którym miala przyjemność bądź nie, mieć do czynienia. Napisałam nad wyraz uczciwie, ze jeśli ktoś mnie by zwolnił Ciebie by to nie interesowało, chyba ze byłbyś ze mną w jakiś sposób związany. Dlatego interesuję sie sobą i tym by mieć za co żyć. Nie zależy mi jak ktoś mnie odbiera, bo jestem osoba prywatna, nie zajmująca żadnego stanowiska państwowego, nawet nie pracującą w naszym powiecie. Wybacz, ale wydaje mi sie, ze każdy urzędnik państwowy jest dla społeczeństwa, a nie społeczeństwo dla nich, jeśli rozumiesz moja aluzje.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  oska

oska—ROZUMIEM, czy nie trzeba było od razu tak napisać, zgadzam się że urzędnik państwowy jest dla społeczeństwa, tylko sama widzisz co się obecnie za DOBREJ ZMIANY wyprawia, jak nie pewny stał się ich czas bo nawet swoich zatrzymuje CBA MISIEWICZ, KAMIŃSKI– chociaż moim zdaniem to gra pod publiczkę,i pisowska propaganda chcą pokazać jacy to oni są porządni– wszak zbliża się rok wyborczy.

Sławek K
Sławek K
4 lata temu

Polityka kadrowa w mławskim starostwie inspirowana jest transformacja podobna do tej z centrali. Rakowski jest wyłącznie funkcyjnym, Wasalem wykonującym polecenia Seniora (PiSowskiego zarządu) na tymczasowo powierzonym lennie (Powiatu mlawskiego). A Kaczyński glaskajac kota powtarza z uśmiechem – wasal mojego wasala jest także moim wasalem. Starosta R. Powinien sie wstydzić, podczas gdy pozostawał bez pracy został zatrudniony tylko dzięki dobrej woli PSL.

Oli
Oli
4 lata temu
Reply to  Sławek K

Sławek sama prawda nic dodat nic ująć.

paka
paka
4 lata temu
Reply to  Sławek K

Mamy twoje IP

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Sławek K

Widać że slowo WSTYD nie jest znane Panu Rakowskiemu . Przy tych zmianach obawiam się że na Sekretarza Powiatu moze wrócić, byly sekretarz Urzedu Miasta –sprawdzony- dobry znajomy starosty aktywista prawicy. Wojciech Krajewski, ktory po ostatnich przenosinach firmy, na ul Lelewela, znajduje się coraz blizej Starostwa.

Suweren
Suweren
4 lata temu

O kurcze. Lece w poniedziałek zapisać się do PiS i od razu składam podanie, aby mnie przyjęto na jakiegoś naczelnika, dyrektora czy kierownika. Co prawda mam tylko podstawowe wykształcenie, ale w tej formacji to chyba nie istotne. Gdzie w Mławie można zapisac się do PiS ?

every
every
4 lata temu
Reply to  Suweren

Nie tak szybko, bo może się okazać, że nie mają do Ciebie, Suwerenie… zaufania.

Zniesmaczony
Zniesmaczony
4 lata temu

Marszałek Struzik uratował Panu Rakowskiemu życie, zatrudniając go w ZUW w Mławie, a On teraz zachowuje się jak ostatnia gnida.

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

No proszę. Pieniądze i Stanowiska wprowadza swoje standardy partyjne. Czym różni się w tym momencie od PSL ? Fałsz, zakłamanie, obłuda i pazerność nie zna granic. A miała być dobra zmiana i nowe standardy.

every
every
4 lata temu
Reply to  Obserwator

Ta dobra zmiana już od paru lat rządzi Polską. Był czas przyjrzeć się ich rządom, obsadzaniem stanowisk ludźmi „kompetentnymi” typu Misiewicz, Andruszkiewicz (jakoś tak z rosyjska brzmią te nazwiska). Przykład idzie z góry. Czy faktycznie, obecnie można zwolnić kogoś w związku z brakiem zaufania tak po prostu i to jest zgodne z prawem?

Wyborca
Wyborca
4 lata temu
Reply to  every

Every masz rację Pieniądze i Stanowiska zagościły na Nasze podwórko bo już w większych miastach się przekonano czym stoi ten cały PiS.

every
every
4 lata temu

BRAK ZAUFANIA i wszystko w temacie.
Jakie to płaskie.
Brak podstaw do zwolnienia? – jest podstawa (brak zaufania)!
Jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie.
Panie Rakowski ulega Pan bardzo złym wpływom, ale karma wraca i do Pana też wróci.
Tak się nie postępuje. Chociaż wiedziałam od samego początku, że będziecie czyścić starostwo i jednostki podległe. bo przecież pisiory zawsze od tego zaczynają.
Każdemu, nawet najlepszemu fachowcowi można zarzucić brak zaufania.
Teraz w starostwie najlepszymi pracownikami będą wszelkiej maści podlizywacze i donosiciele, bo oni przecież wykazują swoją wierność.

Ktos
Ktos
4 lata temu
Reply to  every

A PSL to taki swiety. Oni nie robili czystek tylko wszystkie stanowiska dyrektorskie i kierownicze nie mowiac juz o szeregowych pracownikach obsadzone sa przez kogo oczywiscie przez PSL . A teraz jak im grunt sie pali to mowia ze pisem. Tak trzymac Panowie Starosci. Ludzie po to was wybrali zebyscie zrobili jakies zmiany.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  every

Szanowna Pani z Pani postu widać dokładnie że jest Pani bacznym obserwatorem, politycznych działań samorządowych i nie tylko, zgodzi się Pani z tym że taka jest od lat polityczna rzeczywistość, przychodzi nowa miotła i wymiata wszystko co tylko może, ustawiając swoich, i nie ważne czy ci ludzie mają jakiekolwiek kwalifikację, najważniejsze że, że są swoi, BIERNI MIERNI–ALE WIERNI !!! I taka jest nasza Mławska i Polska RZECZYWISTOŚĆ !!! i chociaż MY jako wyborcy, mamy wpływ na to kogo wybieramy, tylko że po wyborze osób, na dalsze ich działania nie mamy już wpływu. A powinna być zasada, że Radny który nie spełnia oczekiwań wyborców swego okręgu, wyborcy powinni mieć możliwość jego odwołania. Bardzo zdziwiony jestem postępowaniem Pana Rakowskiego, który widać już zapomniał, albo ma krótką pamięć, o tym co go spotkało w Radzie miasta Mławy, że wyborcy już raz mu podziękowali!!! jak widać ta nauka poszła w LAS. Przy takich zmianach, nigdy nie doczekamy się ciągłości działań, lokalnych władz, bo co cztery a teraz co 5 lat nowo wybrani, zawsze zaczynają wszystko od początku, a takie działania są ze szkodą dla nas mieszkańców.

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu

Wreszcie!!! Teraz pora sie wziasc za wydzial komunikacji bo te panie to chodza i nic nie robia a nie przyjemne szkoda gadac!!! Panstwo w panstwie.

every
every
4 lata temu
Reply to  Mlawiak

Może najpierw trzeba pracowników przeszkolić jak mają traktować klientów, zmotywować, a jeśli to nie pomaga to dopiero „kary cielesne”, co na to panie mławiak?

Aaaahhhaaha
Aaaahhhaaha
4 lata temu
Reply to  Mlawiak

Pora to WZIĄĆ się za naukę języka polskiego od podstaw!!!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Aaaahhhaaha

Tobie przydala by się nauka, bardziej kulturalnego, odnoszenia, się do swych adwersarzy, bo oprócz znajomosci jezyka, potrzeba ci trochę kultury osobistejw twym zachowaniu.

Mlawianka
Mlawianka
4 lata temu
Reply to  Mlawiak

Mlawiak Ty idealnie pasuje z do tego wydziału jesteś tak samo przyjemny jak te Panie.

anka
anka
4 lata temu
Reply to  Mlawiak

Mławiak najpierw naucz się jęz. polskiego a później napisz bo obciach … nie można po pozorach oceniać ludzi pewnie też maja sporo roboty ..aczkolwiek zgadzam się, że czasami w tym wydziale robią wirtualne problemy ..gdzie dla innych wydziałów sytuacja jest prosta to u nas niekoniecznie

Autor
Autor
4 lata temu

Nareszcie

Ajax
Ajax
4 lata temu

Fuuu co tak sie dziwisz. To i tak dlugo czekali. Zobacz inne powiaty. Brawo panowie starostowie

Wyborca
Wyborca
4 lata temu
Reply to  Ajax

Nie sztuka jest zwolnić pracownika. Czekam na efekty Waszej pracy Panowie Starostwie pamiętajcie już Was rozliczamy z Waszych obietnic

Fuuuu
Fuuuu
4 lata temu

Swoje rządy zaczynają od zwalniania ludzi. Brawo. Dotychczasowy dyrektor Infrastruktury będzie podejmował decyzję w sprawach rolnictwa,ochrony środowiska? Przecież na tym trzeba się znać! !! Ale jak chce się kogoś zwolnić to się szuka możliwych sposobów

uuu
uuu
4 lata temu
Reply to  Fuuuu

No rzeczywiście, poprzedni dyrektor się znał jak mało kto… na robieniu dobrego wrażenia

Urzędnik
Urzędnik
4 lata temu

Partia „miłości” wprowadza swoje nierządy, tak jak w całym kraju. A w ogóle stanowisko kierownika Biura Rady z jednym pracownikiem, to chyba „wzór oszczędności” w wykonaniu tej słusznej partii. Takie działania kadrowe wychodzą im doskonale,dużo gorzej z merytoryką.

oSa
oSa
4 lata temu
Reply to  Urzędnik

A co powiesz o wydziale medialnym w ratuszu? albo o wydziale oświaty? te stawiasz za „wzór oszczędności”? to tylko na naszym podwórku, a co u marszałka?. To albo u wszystkich nam się nie podoba, albo tylko u PIS

Urzędnik
Urzędnik
4 lata temu
Reply to  oSa

Mentalność naszego włodarza jest taka sama, jak mentalność partii „miłości”. Mogą sobie rękę podać.

Czytelnik
Czytelnik
4 lata temu
Reply to  Urzędnik

Nowa kierownik biura rady to już z niejednego pieca chleb jadła. Szkoda słów kogo wybierają na te stanowiska.

Caro
Caro
4 lata temu
Reply to  Czytelnik

O co chodzi z nową panią kierownik biura rady? Co masz na myśli z tym piecem i chlebem? Piszesz tylko po to żeby coś pisać. Nie ładnie tak oczerniać ludzi bez przyczyny

Maro
Maro
4 lata temu
Reply to  Czytelnik

Złośliwość i zazdrość nie zna granic. Bardzo dobry i słuszny wybór.

Ala
Ala
4 lata temu
Reply to  Maro

Maro masz rację. Widzę, że niektórym żal tylek ściska. Super wybór!

mławianka
mławianka
4 lata temu

No to zaczęły się czystki, ale przecież to już wiedzieliśmy zaraz po wyborach, jak tylko doszła do rządu w powiecie jedyna słuszna partia.
Ta partia robi wszędzie czystki.

???
???
4 lata temu
Reply to  mławianka

A która nie robi ?

Ania
Ania
4 lata temu

To jest chore, że pracownika można zwolnić za brak zaufania- chore i śmieszne. Rozumiem jeśli pracownik nie wywiązuje się ze swoich obowiązków bądź jest skazany wyrokiem prawomocnym za przestępstwo to Ok, ale brak zaufania??? Co to za chory argument?? Chyba tylko dlatego funcjonuje żeby zwalniać i wsadzać swoich. Jak najszybiej powinno to zostać zmienione bo właśnie w taki sposób nie liczą się kompetencje tylko „barwy”!

Dyrektor
Dyrektor
4 lata temu
Reply to  Ania

A wiesz na czym polega praca sekretarza? Jak już się zorientujesz, to sam przyznasz racje tej zmianie. Przyznam Ci jednak racje, że w poprzednim układzie decydowały umiejetnosci i wykształcenie. Kształcono się intensywnie i szybko. Internetowo. Bardziej ambitni, zaocznie, wieczorowo w uczelni Mławskiej lub Ciechanowskiej. Niektórzy nawet dalej. Pełen obraz dyrektorów, burmistrzów i ich wykształcenia, nie jednego by wprowadził w osłupienie.

kolo
kolo
4 lata temu
Reply to  Dyrektor

Ty dyrektor, to piszesz chyba o swoim wykształceniu i wykształceniu innych z jedynej słusznej partii, a wykształcenie to zawiera się w słowach: bierni, mierni, ale wierni, albo TKM.

Do Kolo
Do Kolo
4 lata temu
Reply to  kolo

Do Kolo: Tak Kolego, masz racje, jestem niewykształconym prostakiem, oczytanym robolem, lekarzem, prezydentem i politykiem w jednym, czyli typowym Polakiem. Znam się na wszystkim. Dlatego czekam i wiem, ze się nie doczekam aby powstała klasa, która będzie realizowała zadania państwowe dla dobra społeczeństwa a nie dla siebie przede wszystkim.
Dziś mamy sytuacje, w której garstka niewykształconych gamoni, takich jak Ja, piastuje wraz ze swoimi rodzinami urzędy państwowe a wręcz je okupuje. Jak wykształcenia brak, to się w internecie zrobi. Jak się nie zrobi, to się stanowisko do kandydata dorobi. Tu nie chodzi o partię. Tutaj chodzi o nawyki społeczeństwa, wcześniej upodlonego komuną a obecnie w dużej części, pozbawionego własnego myślenia. To My wybraliśmy Prezydentów, Burmistrzów, Posłów, Radnych, to My głosowaliśmy na partie zielone, czerwone, purpurowe i czekoladowe. Jest mi zupełnie obojętne, która partia rządzi, bo to nie ma żadnego znaczenia. Wszyscy operują w zakresie zlupionego w podatkach budżetu, trwoniąc go w dużej części na finansowaniu administracji i przepłacaniu inwestycji. Przykłady każdy z Nas zna, wiec nie ma co ich tu przytaczać.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Do Kolo

Piszecie tu o wyksztalceniu, pracowników, administracji, samorzadowej, ale powinniście także wiedzuec że w kancelari Premiera R.P pracuje aktywista PIS, ktory, 19 lat studiował historie, aż ja skonczyl, i dzis jest ministrem.

Ania
Ania
4 lata temu
Reply to  Dyrektor

Nie interesuje mnie to w jakim trybie ktoś się kształcił widocznie DYREKTOR ukończył takie fakultety, że wszystkim tu piszącym oczy z orbit by wyszły. Jeśli już DYREKTOR zdecydował się skomentować mój wpis to chyba nie zrozumiał, choć wyraźnie napisałam o co mi chodzi. Także reasumując jeśli nie ma się nic mądrego do powiedzenia to się milczy taka przejrzysta zasada. Jeśli dalej mam wchodzić w polemikę to proszę mi odpowiedzieć na pytanie czy brak zaufania decyduje o kompetencjach? Bo ja spójności w tym nie widzę.

every
every
4 lata temu
Reply to  Ania

Brak zaufania podany jako przyczyna zwolnienia to moim zdaniem nic innego jak jakikolwiek brak podstaw do zwolnienia pracownika. Nie było żadnych podstaw do zwolnienia, to podano brak zaufania, to najprostsze moim zdaniem. Przecież komuś może się nie podobać czyjaś facjata, a to już brak zaufania.

Dyrektor
Dyrektor
4 lata temu
Reply to  Ania

Do Ani: Na tym stanowisku tak. Sekretarz jest osobą, która nie wypełnia tylko spraw merytorycznych. Do tego stanowiska tak naprawdę nie da się przypisać konkretnych zadań i trudno jest określić nawet jakich kompetencji potrzeba. Jest to właśnie osoba zaufana, która ma prowadzić szeroko pojęte interesy swojego pracodawcy(włączjąc w nie te delikatne i nieoficjalne) i organizować pod nie pracę biura. Tutaj pierwszy zakres obowiązków z wyszukiwarki jaki się wyświetlił. http://www.bip.powiat.pisz.pl/index.php?wiad=52 Proszę je przeczytać i zastanowić się nad kompetencjami? Kandydat ma być po prawie? Zarządzaniu? Organizacji? Czy po linii partyjnej? Jest to najważniejsze stanowisko w urzędzie i akurat na tym stanowisku, zaufanie jest najważniejsze, bo to jest tzw prawa ręka Starosty.
Tak naprawdę, gdyby ten sekretarz działał dla dobra społecznego, to honorowo powinien się podać do dymisji, zaraz po porażce swojego szefa.

Głos
Głos
4 lata temu
Reply to  Dyrektor

Dyrektor: naczytales się bajek z „wujka google” i udajesz Greka, skąd wiesz jakie zadania miał nasz Sekretarz?

Do Głos
Do Głos
4 lata temu
Reply to  Głos

Tutaj przeczytaj. https://www.powiatmlawski.pl/655,sekretarz-skarbnik Zdecydowanie polecam analizie punkt 4. Jak można go zrealizować, nie mając zaufania do pracownika? Nie rozmawiamy tutaj czy PiS jest zły, czy PSL lepszy, czy jeden ten kandydat jest super a inny nie, tylko o tym, czy utrata zaufania wystarczy do odwołania z tego stanowiska. Z tego tak, bo jest to stanowisko wymagające zaufania. Jest nowy szef i on potrzebuje nowego cyngla, który załatwi wszystkie zlecenia, które on wyda i będzie DYSKRETNY, czyli szef będzie mu ufać. Kończę temat, bo już bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć.

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Do Głos

Nie pitol. Każdy kto chce pracować będzie wykonywał porządnie swoje obowiązki. Nie podoba się komuś facjata czy przynależność partyjna, albo sympatyzowanie tylko z jakąś partią, to nic innego nie wypada jak zwolnić człowieka, bo się nie ma do niego zaufania. Ponadto w takich wypadkach chyba się podpisuje odpowiednie oświadczenia.
Tak jak ktoś powiedział, jak chcesz uderzyć psa, to kij zawsze znajdziesz.
Ot mściwy chłop od pługa dostał się do koryta

Głos
Głos
4 lata temu
Reply to  Do Głos

Do Dyrektor

Kolejny pustak który ciemnym ludziom łopatą wiedzę będzie wkładal.
Brak zaufania to przyczyna śmieszna i chora i tyle w tym temacie.

Ajax
Ajax
4 lata temu

Nareszcie

Alina
Alina
4 lata temu

Panie sekreterki i „spejalistki” niebawem czas nas was przyjdzie.

Ali
Ali
4 lata temu
Reply to  Alina

Zawiść ludzka nie zn granic.

Czytelnik
Czytelnik
4 lata temu
Reply to  Alina

Słuszna uwaga. Panoszą się po całym starostwie i urzędzie pracy. Ale i tak im nic nie zrobią bo oni po prostu umieją się ustawić przy każdej opcji. Każdemu do d…. wchodzą.

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Alina

Ali masz rację, zawiść ludzka nie zna granic. Alina myśli że się załapie na czyjeś miejsce, no jeśli przystąpiła do PIS, to ma szanse, nie powiem, duże szanse. Mierna, ale wierna, bo ludzie zawistni są co najwyżej mierni.

143
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x