Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Już można składać wnioski o przyznanie tytułu Mławianina Roku


Już można składać wnioski o przyznanie tytułu Mławianina Roku. Z taką inicjatywą wystąpić mogą zarówno grupy mieszkańców jak  i wszelkie organizacje. Mają na to czas do końca lutego br. Wniosek można złożyć w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, najlepiej na ręce wiceprezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zawkrzeńskiej Andrzeja Grzymkowskiego.


Wniosek o przyznanie tytułu musi być złożony na piśmie i zawierać dokładny opis całokształtu lub wybranych zasług i dokonań kandydata. Obowiązkowo zawierać też musi zgodę kandydata. Wnioski mogą składać organy samorządu, organizacje społeczne, instytucje, zakłady pracy oraz co najmniej 50-cio osobowe grupy mieszkańców.

Tradycyjnie, wręczenie przyznanego wyróżnienia wraz ze statuetką św. Wojciecha i dyplomem odbywa się 23 kwietnia podczas miejskich obchodów dnia patrona naszego miasta.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aka
Aka
4 lata temu

Dziękujemy panu Rakowskiemu za likwidacje klas w SOSW. Pan orderu chyba nie dostaniesz.

mławianka
mławianka
4 lata temu

Najlepszym kandydatem jest Pan Mariusz Zalewski.

Z Lelewela
Z Lelewela
4 lata temu
Reply to  mławianka

Marek Zalewski

Stefan
Stefan
4 lata temu

Czas chyba zakończyć już przyznawanie tej nagrody, ponieważ po pierwsze nie jest ona wyróżnieniem za działalność w minionym roku lecz raczej za całokształt a po drugie to brakuje już kandydatów do tego tytułu. Co najmniej połowa wyróżnionych wzbudziła spore kontrowersje. Dziwne było nagrodzenie prawie wszystkich proboszczów, bo były to nagrody za zwykłą posługę kapłańską a nie za szczególne działania. Kilka osób wyróżnło się, ale raczej jeszcze w PRL-u. Dlatego proponuję zamknąć te zawody albo zacząć przyznawać tytuł „Mławianina Roku” nie księżom i lokalnym politykom, ale prawdziwym społecznikom, ludziom prowadzącym działalność charytatywną, robiącym coś bezinteresownie dla innych.

Polsaw
Polsaw
4 lata temu
Reply to  Stefan

Proponuję przyznać tę nagrodę komuś z PSL. Może Pan Szczechowicz ?

Z Lelewela
Z Lelewela
4 lata temu
Reply to  Polsaw

Wojnarowi z Nosarzewa

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x