Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zaprosił dyrektorów na uroczystość, a potem miał wyciągnąć konsekwencje. Skarga na burmistrza jest bezzasadna


Na wczorajszej sesji rady miasta radni zgodnie uznali, że skarga Aliny Gulczyńskiej na burmistrza jest bezzasadna. W skardze podniesiono m.in. zarzut obecności dyrektorów szkół na otwarciu Alei Św. Wojciecha w ramach trwającej w tym czasie kampanii wyborczej i nie wyciągnięcie wobec nich z tego powodu konsekwencji.


Skargę skierował do rozpatrzenia przez radnych miejskich Wojewoda Mazowiecki, do którego takie pismo wpłynęło jeszcze w listopadzie 2018 roku. Rozpatrzenie części zarzutów tam podnoszonych leżało właśnie w gestii rady miasta, stąd wojewoda przekazał tę sprawę miejscowemu samorządowi. Zanim uchwała o uznaniu skargi za bezzasadną trafiła pod obrady, analizą treści skargi zajmowała się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji.

 – Dyrektorzy szkół prowadzonych przez Miasto Mława byli obecni na otwarciu projektu pn. „Skomunikowanie miasta Mława z węzłem przesiadkowym i korytarzami sieci TEN-T”, które odbyło się w dniu 14 września 2018 r. na terenie inwestycji w rejonie skrzyżowania Al. Św. Wojciecha z ulicami Kościuszki i Graniczną. Dyrektorzy niektórych szkół pojawili się na otwarciu w związku z zaproszeniem skierowanym przez Burmistrza Miasta Mława – przypomniał stan opisywany w skardze przewodniczący komisji Leszek Ośliźlok.

Jednocześnie po analizie przepisów prawa oświatowego komisja a za nią radni uznali, że „dyrektorzy obecni na wskazanej przez skarżącą uroczystości wykonywali swoje uprawnienia przewidziane przez przepisy prawa tj. art. 68 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo oświatowe, jak i art. 7 ust. 1 Karty Nauczyciela. Rada Miasta Mława nie znalazła podstaw do twierdzenia, iż uroczystość miała charakter polityczny, stanowiła spotkanie wyborcze, czy też była to część kampanii wyborczej Burmistrza Miasta Mława. Nie było zatem podstaw do wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec dyrektorów”

Rada miasta odrzuciła też drugi z podnoszonych w skardze zarzutów. Skarżąca podnosiła, że: „ do chwili obecnej nie otrzymałam odpowiedzi, do wypłaty pensum dla dyrektorów, choć wielokrotnie wnosiłam skargi, w tym przedmiocie”.

– Z ustaleń poczynionych przez organ rozpatrujący skargę wynika, iż w powyższym zakresie do Burmistrza Miasta Mława nie wpłynęło pismo skarżącej dotyczące w/w zagadnienia – uzasadniał radny Ośliźlok.

O sposobie załatwienia skargi skarżącą poinformuje przewodniczący rady miasta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
4 lata temu

Czy ktoś wie coś na temat podwyżek za użytkowanie wieczyste od 1 stycznia 2019?
W Spółdzielni Mieszkaniowej wzrosły one dość znacznie, a nic nie było słychać na ten temat.
Czy te podwyżki związane są z możliwością wykupu i przyznaną ulgą? czyli czy miasto chce zrobić interes swojego życia dając ulgę w wysokości 60% za jednorazowy wykup jednocześnie podwyższając koszt użytkowanie od kilkudziesięciu do kilkuset procent?

osiem
osiem
4 lata temu
Reply to  mławianka

miasto nie podwyższa podatków, to pewnie spółdzielnia zbiera na wykupy

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  osiem

Użytkowanie wieczyste to nie podatek.

Obiektywny
Obiektywny
4 lata temu

Cz ta pani nie ma obowiązków, przecież taka skarga jest po prostu śmieszna. Radzę zająć się naprawdę powazniejszymi sprawami.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lata temu

To nie jest pierwszy artykuł A pod nim komentarze osób które chcą za wszelką cenę oczerniac tylko Pana Burmistrza
Przypominam burmistrz wygrał wybory duża większościa głosów wybory w pełni demokratyczne

Andrzej
Andrzej
4 lata temu

Ale macie problem. Każde przecięcie szarfy w Mławie wiąże się z przybyciem całej tej szajki. Był czas żeby to zmienić na wyborach ale widocznie większości to odpowiada skoro burmistrz jest ten sam. Kółko wzajemnej adoracji było , jest i będzie. Koniec kropka.

Ano
Ano
4 lata temu
Reply to  Andrzej

A kto niby mial by to zmienić ? Czy inny burmistrz by to zmienił – żarty. Jak na razie od samej góry idzie przykład i najlepiej to wychodzi za cudze pieniądze.

Poseł
Poseł
4 lata temu
Reply to  Ano

Wyborcy A kto?

Zięciu
Zięciu
4 lata temu

Kobito gulczeska weź sie do roboty lepiej a nie ludziom koło tylka robisz z nudów. Kabaret polski tyle powiem.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu
Reply to  Zięciu

I OTO JAK ZWYKLE ZNALAZŁ SIĘ OBROŃCA!!! miłościwie nam panującego!! Jednak, widać po Twoim poście, że sam jesteś częścią tego kabaretu.

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Zięciu

Przed wyborami to zupełnie kto inny robił kabaret.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu
Reply to  Anonim

No właśnie a Ty wybrałeś, akurat tą ekipę kabaretu, ktora straszenie, falszowala przez lata, i dalej będzie fałszować.

Zen
Zen
4 lata temu
Reply to  Zięciu

Święta prawda

every
every
4 lata temu

Kiedy rozliczenie kampanii wyborczej JNP burmistrza? – minęły 3 miesiące… i co? cisza jak makiem zasiał.
Ta szopka na tej alei była elementem kampanii wyborczej i żadne ustalenia „poklepywaczy” z rady tego nie zmienią.
Co ze zmianą wieczystego użytkowania w prawo własności, dlaczego tak niskie ulgi rada „poklepywaczy” zaakceptowała jednogłośnie na swojej sesji rady w dniu bodajże 4 grudnia ubiegłego roku (21 obecnych radnych na sesji i wszyscy jednogłośnie zaakceptowali uchwalę, nikt się nie wychylił)?????
W Warszawie mogli ustalić 92 procent ulgi przy jednorazowej wpłacie, a u nas? – niestety nie.
Ponadto zauważyłam, że znacznie wzrosły opłaty za wieczyste użytkowanie od 1 stycznia 2019r.
W SM „ZAWKRZE” nawet czasami… 9-krotnie!!!
Dlaczego nikt się to sprawą nie zajmie? – coś tu chyba nie halo. Czyżby w ten sposób próbowano ściągnąć kasę za podwojenie zadłużenia w roku wyborczym?
Dlaczego dziennikarze nie nagłośnią tematu?

Budowlaniec
Budowlaniec
4 lata temu

Co jest w złego w spotkaniu na drodze, w czasie którego zlecający to zadanie chce podziękować za dobrą prace tym, którzy tę inwestycję realizowali. Kończymy budowę domku jednorodzinnego i tez zapraszamy budowniczych na obiad i kieliszek dobrego trunku. Podziękowanie to element dobrego zachowania a budujący ASW zapewne poczuli się docenieni za swoją pracę.

Hmmm
Hmmm
4 lata temu

Przecież nawet „wielmożnie nam panujący” wykorzystał aleje do zdjęcia ze swoimi kandydatkami i kandydatami.
Poza tym byli tez tam inni kandydaci co powinni pracować a nie chodzić na takie otwarcia.
Państwowa Inspekcja Pracy powinna zająć się tymi nierobami.
A po drugiej stronie stali ludzie którzy w dalszym ciągu zamknięci są bo jak przejścia / przejazdu nie było tak nie ma a o tym że mamy ponoć nadwyżki w budżecie słyszałem wczoraj w radiu

mławianka
mławianka
4 lata temu

Nie, to nie był wiec wyborczy – burmistrz stworzył sztuczny tłum angażując dyrektorów szkół i kandydatów na radnych w tę szopkę z otwarciem Alei Św. Wojciecha, a ta szopka, niestety ale była częścią kampanii wyborczej. Na wszystkich profilach Jaśnie nam panującego na „fejsbuku” się znalazła, a przecież na owych profilach była prowadzona kampania wyborcza, bo do tego one służyły.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x