Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Twórczy miszmasz” w Galerii 13Nowa wystawa w Galerii 13 to „Twórczy miszmasz” uczniów i wychowanków Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Mławie. Różna jest tematyka prac i przeróżne techniki ich wykonania, poczynając od rysunków malowanych palcami, wydzieranek z papieru, wydrapywanek, wyszywanek, płaskiego origami z koła, poprzez frotaż, decoupage, Iris folding, mozaikę z papieru i ziaren, aż do prac przestrzennych.  A wiedzieć trzeba, że autorami prac są niepełnosprawni uczniowie i wychowanków ośrodka w wieku 9 – 20 lat.

Do wykonania prac wykorzystano papier, farby, kredki, wełnę, sznurek ale też materiał naturalny, przyrodniczy (szyszki, ziarna, słoma, liście, orzechy, mech, patyki).

Prace nad przygotowaniem wystawy trwały rok, ale wystawiono 87 dzieł: prace plastyczne (obrazy) i wytwory dzieci takie jak: stroiki, bombki, ozdobne obrazki, choinki i inne, a młodzi artyści pokazali swoją wrażliwość i drzemiące w nich talenty.

Tradycyjny wernisaż wystawy miał miejsce 17 stycznia z udziałem młodych artystów oraz zaproszonych gości.  Wystawa potrwa do 13 lutego 2019.

red.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
5 lata temu

Cudowne prace, te dzieci są wspaniale uzdolnione.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x