Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

74. rocznica mordu na Kalkówce


17 stycznia 1945 roku na terenie żwirowni Kalkówka, Niemcy rozstrzelali 364 osoby. Właśnie mija 74 lata od tej zbrodni. Mławianie jak co roku pamiętają, modlą się przy pomniku, składają kwiaty i zapalają znicze.


Rocznicowe uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Ducha Świętego na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Stamtąd uczestnicy przejechali autokarem pod pomnik na Kalkówce. Tu dyrektor muzeum Barbara Zaborowska przypomniała historię tragicznych wydarzeń. Następnie okolicznościowe przemowy wygłosili poseł Anna Cicholska i burmistrz Sławomir Kowalewski. Modlitwę za zmarłych porowadził przez ks. Jacek Marciniak. Po tym delegacje władz samorządowych powiatu i miasta, przedstawiciele organizacji społecznych, partii politycznych oraz harcerze złożyli pod pomnikiem wieńce i zapalone znicze. Po raz pierwszy w uroczystościach nie uczestniczyły poczty sztandarowe mławskich kombatantów. za to licznie zjawili się harcerze, którzy od początku uroczystości stanęli jako warta honorowa przy pomniku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
4 lata temu

Niezbyt liczne grono uczestników. Przecież to uroczystość dla całego miasta, a np w rynku w kościele nie było absolutnie żadnej informacji o tej uroczystości a uważam, że powinna być.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu
Reply to  Mławianka

Tak!! w Mławie bardzo mocno szwankuje informacja i przekaz do mieszkańców, o wszelkich imprezach i uroczystościach. Z tego wniosek ,że WŁADZE MIASTA I POWIATU najlepiej się czują we własnym gronie, Radnych i pracowników samorządowych instytucji.

Spostrzegawczość
Spostrzegawczość
4 lata temu
Anonim
Anonim
4 lata temu

Nie wszyscy mają internet i czytają portale. Jeśli w organizację włączyła się jedna z parafii, to w pozostałych parafiach na tydzień przed uroczystościami powinna być ta informacja podana podczas ogłoszeń parafialnych na końcu mszy. Mławianka ma rację.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu
Reply to  Anonim

Slusznie prawisz, do tego dodal bym jeszcze, szerszą informację, na slupach ogloszeniowych, bo po to chyba je postawiono, z jednym ale, zeby MOSIR, nie pobieral opłaty od tych ogloszen.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x