Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ostrzegali seniorów przed różnymi oszustwami. W samą poręTo pierwsze spotkanie w ramach kampanii „SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”. W środę 16 stycznia w Wieczfni Kościelnej starszy aspirant Tomasz Karpińskiego z Posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej i Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Mławie  Michał Pol spotkali się z miejscowymi seniorami.

Podczas spotkania z przedstawicielami społeczności wiejskiej omówiono zagrożenia, które pojawiają się i na które narażone są zwłaszcza osoby starsze. Osoby starsze często padają ofiarą nieuczciwych handlowców, naciągaczy.

W trakcie rozmowy z seniorami, przestrzegano przed organizowanymi pokazami, które przeprowadzane są przez nieznane osoby.  Podczas tych pokazów rzekomo bezpłatnych oferowane są m.in. nagrody, badania. W rzeczywistości często ukrytym celem tych spotkań są sprzedaż pościeli, garnków, urządzeń medycznych, koców czy też dywanów, które nie są warte swojej ceny.

Ostrzegano również przed pojawiającymi się w domach przedstawicielami firm, podającymi się za akwizytorów i nie zawsze mających uczciwe zamiary. Często bywa, iż osoby te proponują niższe rachunki za prąd, telefon, gaz. W zasadzie mając na celu nieuczciwe zamiary, które mogą doprowadzić do dotkliwych strat finansowych potencjalnych klientów.

Podczas spotkania przedstawiono również podstawowe zasady bezpieczeństwa, które pozwolą uniknąć próby dokonania oszustwa i okażą się skutecznym środkiem eliminującym ryzyko powstania tego typu nieuczciwych zachowań, narażających osoby starsze na straty finansowe i niepotrzebne koszty.

Przypomniano  między innymi o przysługujących prawach, w tym możliwości rezygnacji – w ciągu 14 dni – z umowy podpisanej we własnym domu lub na pokazie.

To ważny i potrzebny temat. Jak się okazuje w ciągu kilku ostatnich dni próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów różnymi metodami miały miejsce w ościennych powiatach, a jeden senior z Mławy stracił w ten sposób 17 tys. zł.

red.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x