Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

92-letni senior z Mławy myślał, że dzwoni policjant. Stracił 17 tys. zł


Fot. ilustracyjne


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie oszustwa „na policjanta” 92- letniego mławianina. Senior przekazał złodziejom 17 tysięcy złotych. Policja apeluje! Seniorze nie daj się oszukać! Prawdziwy policjant NIGDY nie poprosi o przekazanie mu Twoich oszczędności.

Do zdarzenia doszło w czwartek 17 stycznia, Mława, ul. Osiedle Książąt Mazowieckich. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, około godziny 10.50 do staruszka zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Powiedział, że jego syn brał udział w wypadku drogowym i by mu pomóc, konieczna jest duża kwota pieniędzy. Senior zdecydował się pomóc synowi i przekazał oszustowi swoje oszczędności.

Policja ostrzega – pomimo tak wielu apeli o ostrożność i komunikatów na temat sposobów działania oszustów metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, przestępcy wciąż okradają seniorów.

Policja apeluje do rodzin osób starszych o to, by przypominali seniorom o zagrożeniu, omawiali z nimi przypadki oszustw i metody działania przestępców, tak by uwrażliwić seniorów i uchronić ich przed oszustami oraz utratą oszczędności.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x