Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga na oszustów! Znów  telefoniczna metoda „na wnuczka, policjanta i kuriera”!


Znów pojawiły się sygnały o oszustach, próbujących okraść seniorów. Wczoraj przypadki takiej próby oszustwa zgłoszono policji w sąsiednich powiatach:  cztery w  powiecie płońskim, dwa w powiecie przasnyskim. Być może spróbują też okraść kogoś i u nas.


Wczoraj na terenie Przasnysza doszło do dwóch prób wyłudzeń. Tu oszuści posłużyli się metodą „na policjanta” i „na kuriera”.

Płońska policja otrzymała 4 zgłoszenia. We wszystkich przypadkach do osób starszych dzwoniła córka lub syn z informacją o wypadku drogowym, którego jest sprawcą. Prosili o pożyczenie kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych,  by uniknąć odpowiedzialności karnej

Policja apeluje do osób młodych, by ostrzegali swoich rodziców czy dziadków, gdy tylko pojawiają się informacje o wzmożonej aktywności oszustów. Wystarczy zadzwonić do swoich bliskich i powiedzieć, by w przypadku odebraniu takiego telefonu, natychmiast się rozłączyli.

Warto, a nawet trzeba podejrzane telefony zgłaszać na Policję. Można to zrobić chociażby dzwoniąc pod całodobowy numer alarmowy 112.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x