Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rodzina Stawińskich wyróżniona na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek


Występująca jako rodzinny zespół „TRIOJAZZ” z Parafii  Świętej Rodziny w Mławie rodzina Stawińskich otrzymała na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie wyróżnienie. Finałowy występ miał miejsce 10 stycznia.


TRIOJAZZ wystąpił w składzie: Marta Stawińska (wokal), Pola Stawińska (wokal) i Paweł Stawiński (wokal, fortepian) i zaprezentował podczas festiwalu swój własny, autorski utwór muzyczny, pt. „Oni dla Ciebie nocą szli”.

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, który od swojej XIX edycji zmienił nazwę na Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika istnieje od 1994 roku. To największa tego typu imprezą w Polsce, nie tylko wśród przeglądów kolędowych, a Będzin (woj. śląskie, diecezja sosnowiecka), nazywany jest Stolicą Polskiej Kolędy.

Festiwal jest dwuetapowy. I etap miał miejsce w PSM w Olsztynie, gdzie mławski zespół, spośród 32 biorących udział zakwalifikował się do finału. W samym finale wystąpiło już 140  podmiotów wykonawczych.

– Cieszymy się bardzo, bo jest to największy festiwal w Europie, do którego corocznie przystępuje ok. 20 tysięcy wykonawców z takich krajów jak Polska, Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś. Wśród nich mogliśmy reprezentować miasto Mława, i naszą parafię – mówi Paweł Stawiński.

JK

fot. Wyparlo.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Media
Media
4 lata temu

Hehe cyrk…

Olka
Olka
4 lata temu

Gratulacje!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x