Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Aż sześcioro chętnych do pokierowania mławskim szpitalem


W piątek 11 stycznia minął termin składania dokumentów aplikacyjnych przez osoby zainteresowane pełnieniem funkcji dyrektora SP ZOZ w Mławie. Był to termin ostateczny, również dla dokumentów wysłanych pocztą. Wpłynęło 6 podań , którymi w najbliższych dniach zajmie się powołana specjalnie komisja konkursowa, której przewodniczy wicestarosta Zbigniew Markiewicz. Na razie starostwo nie ujawnia nazwisk kandydatów.


Kandydaci zgłaszający się do konkursu muszą złożyć m.in. dokumenty potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych wymaganych do zajmowania stanowiska, a także koncepcję pracy na stanowisku dyrektora SP ZOZ.

Kandydat na stanowisko dyrektora musi posiadać wykształcenie wyższe, wiedzę i doświadczenie odpowiednie do stanowiska, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym, albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy. Nie może być karany za przestępstwo popełnione umyślnie, lub objęty zakazem pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi. W zakresie wiedzy i doświadczenia od kandydata wymagane jest wykazanie się wiedzą i umiejętnościami związanymi z zarządzaniem podmiotem leczniczym oraz znajomością aktów prawnych regulujących tę działalność.

W najbliższym czasie komisja konkursowa, w skład której oprócz wicestarosty weszli radni: Michał Danielewicz, Barbara Stańczak i Jacek Szlachta, a także lekarz Bogdan Gaszewski i zastępca dyrektora wydziału Edukacji i Zdrowia Katarzyna Miłobędzka w pierwszej kolejności oceni czy kandydaci spełniają wymogi formalne. Kolejnym etapem będzie rozmowa kwalifikacyjna, na którą zostaną zaproszeni zakwalifikowani. Postępowanie konkursowe wraz z rozmową kwalifikacyjną przeprowadzone zostaną w starostwie w dniu 17 stycznia br. W przypadku większej ilości złożonych ofert dopuszcza się przedłużenie postępowania konkursowego na dzień 18 stycznia 2019r.

Do czasu wyboru nowego dyrektora placówką nadal zarządza Jacek Białobłocki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
uuyu
uuyu
4 lata temu

podać należy O CO SIE BIJĄ ?! jaki jest stan finansów tego i czy to jest w ogóle BYZNES ?! czy np. już wszystkie grupy zawodowe lekarze, pielęgniarki salowe i portierzy są usatysfakcjonowani płacowo i jakiegoś generalnego protestu nie szykują jako nauczyciele… PODZIWIAM KAŻDEGO WARIATA, KTÓRY w ogóle porywa się tylko czy rzeczywiście ma moc sprawczą ?!

Gosc
Gosc
4 lata temu
Reply to  uuyu

Coś w życiu trzeba robić! Ty zapewne masz etat u Sorosa???

pacjent
pacjent
4 lata temu
Reply to  uuyu

stan finansów jest znany każdemu – dokumenty znajdują się w starostwie i każdy zainteresowany ma do nich dostęp. Usatysfakcjonowanie płacowe pracowników SPZOZ to inna sprawa – każdy ma prawo wyboru jeśli mu nie odpowiada może zmienić pracę. Szpital ma leczyć ludzi i płaci tyle ile może. Nie jest od spełniania oczekiwań płacowych pracowników.

Mławianka
Mławianka
4 lata temu
Reply to  pacjent

bardzo słusznie zauważone to pacjent ma być usatysfakcjonowany a nie jak do tej pory

oooooolllek
oooooolllek
4 lata temu
Reply to  pacjent

nie rób niewolników z pracowników bo okaże się że zaraz nie będzie komu pracować

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x