Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ranking Perspektyw. Katolickie Liceum Ogólnokształcące najlepsze w naszym powiecie


Fot.: fb KLO


Tylko dwa licea z powiatu mławskiego znalazły się pośród 1000 szkół z całego kraju ujętych w rankingu miesięcznika Perspektywy. Bezapelacyjnie najlepsze okazało się Katolickie Liceum Ogólnokształcące, które znalazło się na 284 miejscu w kraju, uzyskując tytuł „Srebrnej Szkoły”. Daleko za nim sklasyfikowano I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego – zajęło ono miejsce 592.

Wczoraj na stronie miesięcznika Perspektywy opublikowane zostały wyniki  corocznego rankingu najlepszych liceów. Zainteresowanie wynikami było tak duże, że przeciążeniu uległ serwer i przez jakiś czas były trudności z dostępem do rankingu.

Jak już wspomnieliśmy tylko dwa spośród siedmiu liceów ogólnokształcących funkcjonujących w naszym powiecie znalazły się wśród tysiąca najlepszych. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w tegorocznym rankingu wydatnie poprawiło swój wynik – w ubiegłorocznej klasyfikacji zajęło bowiem 410 pozycję. Tegoroczny zaś wynik plasuje KLO na 66 miejscu wśród szkół na Mazowszu. Spośród naszych najbliższych sąsiadów wyżej jedynie znalazły się dwa licea: na 233 miejscu Liceum Ogólnokształcące im. Z.Krasińskiego w Ciechanowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. H.Sienkiewicza w Płońsku – miejsce 271. Z kolei I LO im. St.Wyspiańskiego w tym roku spadło w rankingu, zajmując 592 miejsce. W ubiegłorocznym rankingu sklasyfikowane było na miejscu 493.

Licea ogólnokształcące są oceniane według trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Mimo, to, ranking Perspektyw cieszy się zawsze wśród uczniów, rodziców i nauczycieli ogromnym zainteresowaniem.

JK

PERSPEKTYWY_2019_Ranking_liceow_ogolnoksztalcacych

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
NNWP
NNWP
4 lata temu

Kłamstwa to szkoła jest najgorsza, Dyrektorki ciągle na kamerach nic nie można, telefon do sprawdzenia godziny wyjąć to odrazu zabioro. NIE POLECAM tej szkoły [wymoderowano] ją i tych nauczycieli

WIDZĘ
WIDZĘ
4 lata temu

ILE NAUCZYCIEL MA DODATKÓW FINANSOWYCH URLOPU PŁATNEGO DNI WOLNYCH WEKENDÓW PIENIĘDZY Z KOREPETYCJI JESZCZE MAŁO?WYJECHAĆ ZA GRANICĘ JAK W POLSCE ŻLE.

Myk
Myk
4 lata temu
Reply to  WIDZĘ

Widać, że odezwał się ktoś, kto mało chodził do szkoły, bo nie ma pojęcia, jak ona funkcjonuje. Stek bzdur. Wstyd.

Widz
Widz
4 lata temu
Reply to  WIDZĘ

A ile spędza na sprawdzaniu/przygotowaniu sprawdzianów? No i słuchamy, ile ten nauczyciel tych pieniędzy zarabia

wip asz
wip asz
4 lata temu

Nauczyciele chcą strajkować niech pracują 168 godz w miesiącu dzialalność gospodarczą niech założa to będzie sprawiedliwe.Jak mało to zmienić zawód.

Nauczyciel
Nauczyciel
4 lata temu
Reply to  wip asz

Pracują więcej! Jak ktoś nie ma pojęcia o tym zawodzie, nie powinien zabierać głosu. Mam wrażenie, że czas pracy nauczyciela to najtrudniejsza do zrozumienia dla innych rzecz odnośnie tego zawodu.

Anna
Anna
4 lata temu
Reply to  wip asz

A może Ty z tej działalności gospodarczej czy innej przeniesiesz się na stanowisko nauczyciela i będziesz miał tak dobrze, jak oni. Spróbuj tego chleba, a przy okazji sprawdzisz, czy 168 godzin, o których raczyłeś łaskawie wspomnieć, wystarczy. No bo skoro jesteś taki dalekowzroczny, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie? Po wpisie wnioskuję, że ukończyłeś szereg studiów magisterskich i podyplomowych, więc co uniemożliwia zatrudnienie się w tej profesji?

Jola
Jola
4 lata temu

Większość uczniów z KLO chodzi na korepetycje, wiem coś o tym. Chodzą do nauczycieli z I LO. Przy kilku osobach w klasie z najlepszymi nauczycielami, podebranymi z innych szkół, to można mieć wyniki. Ale to nie zasługa tej szkoły. Nie można porównywać szkoły prywatnej z publiczną.

Uczeń.
Uczeń.
4 lata temu
Reply to  Jola

Bzdury. 95% uczniów wyspiana miało korki. W katoliku natomiast wiedzę zdobywa się normalnie, a nie pod schematem : „Rozumiecie? Nie? No to idziemy dalej.” jeżeli ktoś chciał się nauczyć w ogólniaku to i tak chodził potem na kursy maturalne czy korki, bo przedmioty rozszerzone były uczone BARDZO kiepsko. Wiem, co mówię, bo jestem świeżym absolwentem tej szkoły.

matka
matka
4 lata temu

A gdzie prestiżowy wyspian? Biorę nadgodziny na korepetycje żeby córka zdała.DLACZEGO NIE DOSTAJĘ PARAGONU ZA WPŁATĘ ZA KORKI?Ciągle mało mało a ile godzin przepracują w miesiącu?

Elizka
Elizka
4 lata temu
Reply to  matka

Trudno nie być prestiżowym, mając zaledwie może dwudziestu maturzystów. I nauczycieli z pozostałych szkół… Czy KLO wystawia paragony? tam nauczyciele nie protestują?

TYM
TYM
4 lata temu
Reply to  Elizka

No znowu te okropne prywaciarze, prywatne szkolnictwo to jedyna możliwość poprawy poziomu nauczania! W placówka publicznych nikt nie jest za nic odpowiedzialny. Szkoda, że tak niewiele osób to rozumie…

Anna
Anna
4 lata temu
Reply to  TYM

W placówkach publicznych wszyscy są odpowiedzialni za wszystko. Większość z nich też osiąga bardzo dobre wyniki, a praca przebiega z uczniami o różnym poziomie intelektualnym. Mam nadzieję, że jednak wiele osób to rozumie, mając dzieci w wieku szkolnym i nie tylko.Poza tym, jeśli nie odpowiada poziom nauczania, zapraszam do samokształcenia, tu: słownik ortograficzny (te prywaciarze, w placówka).

Ewka
Ewka
4 lata temu
Reply to  matka

Matka :Skoro już dajesz korepetycje, żeby córka zdała, to znaczy że ona nie nadaje się do tej szkoły. Szkoda kasy. Dzisiaj korepetycje służą do rozszerzania wiedzy ucznia, a nie do wyciągania go z jedynek.

Brcjbygg
Brcjbygg
4 lata temu
Reply to  matka

Przy chorych ambicjach cała nowobogacka Mława posyła na korepetycje dowadtościowując się tym.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x