Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To recydywista usiłował zabić mławskiego taksówkarza. Grozi mu nawet dożywocie


Mławska prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Płocku akt oskarżenia wobec sprawcy napadu na taksówkarza w lipcu ubiegłego roku. Oskarżonemu, który jest wielokrotnym recydywistą z bogatą kartoteką kryminalną zarzuca usiłowanie zabójstwa, co skutkować może karą nawet dożywotniego więzienia.

Napad na taksówkarza odbił się szerokim echem w mławskiej społeczności. Doszło do niego 25 lipca 2018 roku około godziny 10-tej. Według ustaleń policji wówczas to dwóch mężczyzn zamówiło taksówkę z miejscowości Wojnówka (pow. mławski) do Działdowa (woj. warmińsko- mazurskie). 64 letni taksówkarz z Mławy wyruszył z nimi w drogę zgodnie ze zleceniem. Podczas podróży w Mławie na ul. Szreńskiej (w okolicach Kalkówki) jeden ze sprawców zaczął go dusić linką. Kierowca zatrzymał się na poboczu i zaczął wzywać pomocy. W tym czasie został uderzony tępym narzędziem. Jeszcze tego samego dnia mławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten zuchwały napad.

– 32-letni Michał K., mieszkaniec powiatu działdowskiego to wielokrotny recydywista. W ciągu 10 ostatnich lat tylko 7 dni przebywał na wolności. Jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa taksówkarza i pozostaje nadal tymczasowo aresztowany. Drugi z mężczyzn jest świadkiem w sprawie – informuje Marcin Bagiński, prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
MŁAWIAK

te anonim weż się za robotę a nie tylko jątrzyć potrafisz.Na pewno jesteś nie z MŁAWY.

Anonim

To ten „świadek” był z Mławy znaczy się, tak?
Świadek też powinien odpowiadać za współudział. Był z oprawcą? – był. Razem wsiedli do taksówki? – razem. Razem uciekli – razem. Więc? – świadek czy raczej uczestnik napadu?

Anonim

Aha, świadek koronny 😀 – super