Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Strażnicy kontrolują czym palisz w piecu i czy odśnieżasz chodnik


Niedawne kontrole przeprowadzone przez strażników miejskich na posesjach mieszkańców Mławy ujawniły poważne wykroczenia: spalanie niedozwolonych materiałów w piecu i wypompowywanie ścieków z szamba na teren posesji. Winowajcy zostali ukarani mandatami.Obie osoby – mieszkańcy domów przy ul. Padlewskiego – „wpadły” we wtorek 8 stycznia 2019 r. W jednym z gospodarstw strażnicy miejscy podczas kontroli porządkowej ujawnili spalanie w piecu płyty meblowej, na terenie drugiego natomiast odkryli wypompowywanie ścieków z szamba na teren posesji. Na sprawców wykroczeń nałożyli po mandacie karnym.

W ostatnich dniach, po obfitych opadach śniegu, strażnicy prowadzili także na terenie miasta kontrole usuwania śniegu z chodników. W sytuacjach, gdy mieszkańcy nie dopełnili obowiązku odśnieżenia trotuaru przy swojej posesji, funkcjonariusze stosowali pouczenia.

Bardzo prosimy wszystkich mławian o dbanie o porządek na terenie swoich posesji, zwłaszcza w kwestiach, których zaniedbanie grozi niebezpieczeństwem utraty zdrowia lub życia. W sposób szczególny apelujemy o stosowanie w piecach materiałów opałowych dobrej jakości, systematyczne opróżnianie szamb przy pomocy specjalistycznych wozów asenizacyjnych, odśnieżanie chodników i usuwanie z nich śliskości (ale nie przy użyciu popiołu!) oraz usuwanie z dachów nawisów śnieżnych i sopli.

źródło: UMM

fot.: Straż Miejska w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

17
KOMENTARZE

avatar
1500
palacz
Gość
palacz

robić kontrolę w domach czym palą i karać aż zajęczą.

WIDZĘ
Gość
WIDZĘ

Na ul KOPERNIKA PALĄ NIEKTÓRZY ŚMIECI BO WYNAJMUJĄ NIELEGALNIE POKOJE DLA UKRAINYI NIE ZGŁASZAJĄ DO USKOMU .

Adam
Gość
Adam

Ale cyrk jacys ludzie ktorzy pewnie odpracowywuja godziny odsniezaja chodniki a straz miejska ich pilnuje z raczkami w kieszeniach cyrk na kulkach

jaa
Gość
jaa

Strażnikom miejskim dać łopaty, by odśnieżyli rowerowe ścieżki(tak, rowerzyści zimą też jeżdżą) , oraz wszystkie zasypywane przez pługi wjazdy do posesji!

Brc
Gość
Brc

Najlepiej latem przejść po ulicach w okolicy Armii Krajowej i przyległych a od razu czuć kto jest podłączony do sieci a kto pod deszczówkę. Bogacze z tych okolic mają szamba w deszczówkach i nikt im nic nie zrobi. Bogatemu wszystko wolno.

ABC
Gość
ABC

Nich sprawdzają lepiej rachunki za wywóz szamba . Na tym mogą zarobić na premię .

milo
Gość
milo

„strażacy mniejscy” wystawiają mandaty bo zbierają kasę na odśnieżanie rynku. tam nikogo nie wmanewrują w obowiązki zimowe

Paragraf
Gość
Paragraf

Dokładnie, jak macie trawniczek przed ogrodzeniem i dopiero obok chodnik (trawnik oddziela chodnik od ogrodzenia twojej posesji) to mandat można tym pajacom przykleić na czoło. W takich przypadkach odśnieżenie leży w gestii miasta i każdy sąd przyzna wam rację gdyż takie jest po prostu prawo.

ttyy
Gość
ttyy

Tabak Sienkiewicza i inne mają śliskie kafelki wyłożone na schodach – BEZ Śniegu i oblodzenia są NIEBEZPIECZNE nie tylko Zimą i Straż Miejska a nawet Burmistrz Policja czy prokurator ślepe jesteśta za to do północy handelek alkoholem pomagata pilnować aby się kręcił byznes…

Adam
Gość
Adam

Mrozow duzych nie ma samochodow nie potrzeba odpalac to musza cos robic wlal bym zainwestowac w policje niz utrzymywac straz miejska bo oni chociaz sluza pomoca a dla strazy miejska aby potrafi mandaty wypisywac

Adam
Gość
Adam

A nawet jesli ktos odsnieza ciagnikiem to na wysokosci dzialek prywatnych unosi plug do gory jak i tak tamtedy jedzie ugniatakac snieg kolami ktorego potem ciezko lopato odwalic

Adam
Gość
Adam

Popierwsze ja zadnego straznika nie wpuszcze do domu bez nakazu. Wejscia a po druge najpier niech mi droge do domu odsnieza a po trzecie jezeli chodnik a posesje dzieli pas zoeleni to odsniezanie nie jest w obowiazku wlasciciela posesji i nie sa odsniezone to pytam sie komu za to mandat

GNIEWUSZ
Gość
GNIEWUSZ

Art.5.1.Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez: 4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości; ALE – UWAGA dla STRAŻY MIEJSKIEJ I BURMISTRZA !!!!! Art. 5.4 Obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządu drogi. Do obowiązków zarządu drogi należy także: 2) pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej na podstawie: t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1454z późn.zm.

Anonim
Gość
Anonim

Niech najpierw UM wywiązuje się z odśnieżania, a potem niech się czepia mieszkańców.
Jak można wystawiać mandaty za nieodśnieżony chodnik, jeśli samemu nie dopełnia się obowiązków.
Chodniki są nieodśnieżane i i niesypane piaskiem!!!

Bolo
Gość
Bolo

A komu straż miejska wystawi mandat za oblodzony i zasypany śniegiem.chodnik będący w odpowiedzialności miasta? Burmisttzowi,?. Czy pomykają na to oko,?

Olka
Gość
Olka

Z tego co się orientuję to nie mamy obowiązku wpuszczać na teran posesji strażników miejskich, jedynie możemy im okazać dokument potwierdzający wywóz nieczystości płynych czy też za zakup opału.

Zbulwersowany
Gość
Zbulwersowany

Niech strażnicy miejscy zainteresują się odśnieżaniem chodników podlegających pod urząd miasta bo zima nie trwa od dziś a bardzo wiele takich miejsc jest gdzie się tylko „przejeżdża” a ślepym się jest jak kret.