Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trwają kontrole w MKM-kach. Musisz mieć kartę lub bilet


Od nowego roku w autobusach Mławskiej Komunikacji Miejskiej prowadzone są kontrole pasażerów. Sprawdzane są bilety oraz posiadanie Karty Mławiaka, która upoważnia do bezpłatnego korzystania z usług MKM-ki. Posiadanie ważnego dokumentu podczas poruszania się komunikacją miejską jest obowiązkowe.


Firma TUREKCONTROL Kontrola Przewozów Pasażerskich, która zajmuje się sprawdzaniem biletów w MKM-kach, już pierwszego dnia kontroli wykryła sześć przypadków jazdy bez Karty Mławiaka. Kontroler wystawił sześć mandatów, których wysokość jest pięćdziesięciokrotnością ceny biletu normalnego (wynosi 200 zł).

Co zrobić, jeśli zgubiliśmy kartę?

Taką sytuację należy zgłosić w wydziale organizacyjnym urzędu miasta. Koszt wyrobienia nowej karty wynosi 50 zł. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku, gdy posiadacz karty zmienia swój adres zamieszkania – wtedy również konieczne jest wyrobienie nowego dokumentu.

Co należy zrobić, gdy jesteśmy posiadaczami karty, jednak w momencie kontroli nie mieliśmy jej przy sobie?

W takiej sytuacji należy napisać odwołanie, w którym uzasadniamy brak karty podczas jazdy. Druk odwołania otrzymamy w kancelarii ratusza.

Przypominamy również, że brak Karty Mławiaka podczas przejazdu nie jest jedyną sytuacją, która może okazać się problemem. Karane są również następujące zachowania:

  • posługiwanie się podrobionym dokumentem (biletem lub kartą) lub kartą kogoś innego;
  • przewóz rzeczy niedozwolonych;
  • brak ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi ustawowej lub handlowej;
  • brak ważnego biletu na przejazd.

Urząd miasta prosi osoby podróżujące MKM-kami o przestrzeganie regulaminu przejazdu, który jest dostępny w każdym autobusie.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
4 lata temu

Ile kursów za Ukrainę przepadlo to nawet UM nie wie,a może właśnie warto zapytać ile darmowych było przebiegów,,chyba to włączyli na ostatniej sesji

Green
Green
4 lata temu

Szanowni Państwo, bardzo mie to cieszy ,ale wychodzimy drzwiami z tyłu, a wczodzimy z przodu gdzie kupujemy bilet i pokazujemy kartę , kontrola jest po to że niema czytników w autobusach he he

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Green

Kontrole były i w autobusach MKM jak MKM obsługiwał MObilis, a tam czytniki były – tu akurat nie masz racji Green.

Pasażer
Pasażer
4 lata temu
Reply to  Green

Już nie trzeba się odbijać żadnymi kartami – wsiadssz drzwiami, którymi Ci wygodnie.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Trzeba wprowadzic oplate za przejazd dla wszystkich pasazerow. 4 zlote dla tych co nie maja karty mlawiaka, a 2 zlote dla tych co maja.

Green
Green
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

MKM jest darmowe to jest uchwała Miasta dla tych co mają kartę i to jest święte

Olka
Olka
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Ty, b.ranie zamilcz, przywłaszczyłeś sobie cudzy nick i pi…sz głupoty.

Pan Starszy
Pan Starszy
4 lata temu

„w momencie kontroli nie mieliśmy jej przy sobie”

W dobie technicznej kontroli to głupota. Przecież wystarczy podać dane identyfikujące – a kontroler może sprawdzić w swoim spisie…, czy dana osoba MA WYDANĄ kartę…, mogłaby ją potem np. w ciągu 3 dni okazać w Ratuszu – w razie wątpliwości i braku innych dokumentów przy sobie, np. dowodu osob.

Pasażer
Pasażer
4 lata temu

A mnie nurtuje inny problem – czemu kierownicy nadal nie otwierają ostatnich, 3 drzwi w autobusie. Widać zmiana operatora nie pomogła w zmianie mentalności. Inna sprawa, że niektóre osoby pchają się przez cały autobus na przód bo chcą wysiąść, a przecież są przyciski ‚stop’. Ludzie, nie trzeba przeciskac się przez cały autobus – kierowca was widzi!

WML
WML
4 lata temu
Reply to  Pasażer

Po co wietrzyć autobus w zimę kiedy nie ma takiej potrzeby otwierania 3-ech drzwi, nie raz widziałem jak kierowca otwiera 3-cie drzwi a nikt z nich nie korzysta.

kos
kos
4 lata temu

Też uważam, że nie musi być konieczności zmiany Karty przy zmianie adresu. Nie wiem po co zmieniać….
A co do ceny biletu po 4 zł, to może nie jest tanio ale nic nie stoi na przeszkodzie by każdy zameldowany mieszkaniec miasta wyrobił sobie taką Kartę (za darmo) i można śmigać…. 🙂

Pasażer
Pasażer
4 lata temu
Reply to  kos

Jeśli jesteś mieszkańcem to nic nie stoi na przeszkodzie, ale jeśli ktoś przyjedzie do Mławy i chciałby się przemieszczac MKM to 4 PLN za jednorazowy bilet to bardzo drogo. Jeśli doliczysz powrót to już 8PLN

Pasażer 2
Pasażer 2
4 lata temu
Reply to  Pasażer

Autobusy miejskie to nie tylko jazda dla mieszkańców ale i przyjezdnych oni też chcą jeździć nimi przynajmniej sporadycznie
Proponuję 2zl za bilet normalny

A....
A....
4 lata temu
Reply to  Pasażer 2

To jeśli są sporadycznie to mogą 4 zł zapłacić. Chyba lepiej jeśli dla mieszkańców jest za darmo. To my tu jesteśmy na co dzień a nie oni.

WML
WML
4 lata temu
Reply to  Pasażer 2

Tak dokładnie powinno być tak jak dawniej cały 2 zł ulgowy 1 zł i na pewno więcej ludzi by jeździło.

Kierowczyni
Kierowczyni
4 lata temu
Reply to  Pasażer

Jeśli ktoś przyjedzie to raczej swoim własnym samochodem, PKS już się nie dostaniesz – bo transport publiczny za PiSu umiera.

walery
walery
4 lata temu

4 zł za bilet normalny w realiach mławskich to kpina. Czemu tak drogo ?

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  walery

Wystarczy wyrobić sobie Kartę Mławiaka. W innych podobnych miastach cena normalnego biletu to koszt 2.80 – 3 zł . Tak więc sam sobie oblicz.

Czytamy zawsze
Czytamy zawsze
4 lata temu
Reply to  mławianin 1

2.8 zł to nie jest 4 zł
Sądząc że ktoś jeździ sporadycznie( z poza miasta nie jest mieszkańcem) to nie widzę sensu takich cen jak 4zl

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  walery

W dniu 24.06.2014 r. Rada Miasta Mława Uchwałą Nr. XLI/401/2014r. Ustaliła ceny biletów oraz wykaz osób uprawnionych do przejazdów bezpłatnych i ulgowych w komunikacji miejskiej Miasta Mława – Załącznik – nr.1 – Wykaz cen usług przewozowych komunikacji miejskiej Miasta Mława – Załącznik – nr.2 – Wykaz osób uprawnionych do korzystania z bezpłatnych bądź ulgowych przejazdów pojazdami komunikacji miejskiej na terenie Miasta Mława .W dniu 26.09.2017r. Rada Miasta Mława uchwałą nr. XXXIV/417/2017 Zmieniła w uchwale nr.XLI/401/2014 – Załącznik – nr.1 . Przeczytaj więc tekst obu uchwał Rady Miasta i wyjaśni ci się dlaczego jest taka cena biletów .

Anonim
Anonim
4 lata temu

Nie rozumiem po co zmieniać kartę jak się zmieniło adres – to bez sensu.
Ani na karcie, ani w dowodzie nie ma adresu posiadacza. Nawet dowodów się nie wymienia po zmianie adresu.

Mk mk
Mk mk
4 lata temu

Po zmianie adresu nowa karta także 50zł kosztuje.

walery
walery
4 lata temu
Reply to  Mk mk

Na czymś muszą zarabiać

Zgon
Zgon
4 lata temu
Reply to  walery

Na mieszkańcach idiotach najlepiej im sie zarabia

tom
tom
4 lata temu
Reply to  Mk mk

bzdura, płaci się tylko za zgubienie i wyrobienie nowej.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x