Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Podejrzenie odry. Kolejny chory zgłosił się do mławskiego szpitala


To w Mławie drugi przypadek podejrzenia odry „zza Buga”. Jeden z obywateli Ukrainy pracujący od początku stycznia w mławskiej firmie zgłosił się w minioną niedzielę do lekarza w szpitalu z objawami, które przypominają objawy odry. Ta informacja trafiła od razu do mławskiego sanepidu.


– Osoba ta nie jest hospitalizowana, została jedynie odsunięta od pracy. Wytypowaliśmy około 15 osób z kontaktu domowego, które stykały się z chorym i dla nich został otwarty punkt obowiązkowych szczepień. Tak jak w poprzednich przypadkach do badań w Państwowym Zakładzie Higieny wysłane zostaną próbki. Wynik badania ostatecznie pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy była to odra – informuje Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

 W końcu ubiegłego roku mławski sanepid również badał dwa podejrzane przypadki zachorowań. Wykonane wówczas badania pobranych próbek nie potwierdziły wystąpienia tej choroby ani u mężczyzny z Ukrainy, ani u mławskiej dziewczynki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x