Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Dojedź(My) bezpiecznie do celu”. Wkrótce kontrole pojazdów wiozących dzieci na wypoczynek


W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie ferii i rozpoczynają działania pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. Dużą uwagę mundurowi będą zwracać na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.


Policjanci zainicjowali działania informacyjno-edukacyjne pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”, której adresatami są przede wszystkim kierowcy oraz pasażerowie, którzy będą uczestnikami wyjazdów zbiorowych i rodzinnych na wypoczynek zimowy. Działania będą przeprowadzone dwutorowo. Funkcjonariusze spotkają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego aby przekazać najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Będziemy docierać do kierowców poprzez media społecznościowe: internet, radio telewizję  z apelem o ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a na drogach powiatu ciechanowskiego funkcjonariusze przeprowadzą szczegółowe kontrole.

Ferie zimowe to czas odpoczynku na różnych obozach i wycieczkach. Warto przed zimowymi atrakcjami zadbać o własne bezpieczeństwo w dotarciu i powrocie z upragnionego wypoczynku. Dlatego od 7 stycznia do końca ferii w naszym województwie zostaną przeprowadzone działania pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. Działania w głównej mierze powiązane są z „Bezpiecznymi feriami” i skierowane są do kierujących pojazdami. Policjanci będą w tym czasie zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów takich jak: stosowanie się do ograniczeń prędkości, prawidłowego wyprzedzania czy korzystania z pasów bezpieczeństwa. Ponad to funkcjonariusze będą kontrolować trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów którymi udajemy się w podróż. Bardzo ważnym aspektem, który ma ogromny wpływa na bezpieczeństwo podczas kierowania pojazdami jest nasz stan psychofizyczny przed podróżą. Nigdy nie prowadzimy pojazdu gdy jesteśmy zmęczeni lub gdy źle się czujemy, ponieważ nasza koncentracja na tym co się dzieje na drodze może być zbyt niska i może doprowadzić do zdarzenia drogowego. Natomiast w trakcie długiego prowadzenia pojazdu należy robić krótkie przerwy.

Wystarczy chwila nieuwagi, rozkojarzenia, by doszło do tragedii. Bądźmy ostrożni.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x