Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zostaw uchylone okienko piwniczne dla kota


Do włączenia się w akcję społeczną pod takim hasłem Urząd Miasta zachęca mieszkańców Mławy. Dzięki uchylonemu okienku piwnicznemu możemy uchronić przed wyziębieniem bezpańskie koty.


Akcja ma na celu promocję postaw sprzyjających ochronie bezdomnych zwierząt w czasie zimy oraz pomoc w przetrwaniu trudnych zimowych warunków bezpańskim kotom. Wystarczy tylko pozostawić uchylone okienko piwniczne w budynku komunalnym lub spółdzielczym, żeby bezdomne koty mogły schronić się przed zimnem. Zachęcamy do włączania się w tę inicjatywę!

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
4 lata temu

Wskazywanie podstawy prawnej i mówienie o fizjologii, to nie wszystko. Ciekawa jestem iloma kotami zaopiekowała się znawczyni prawa….

marta
marta
4 lata temu
Reply to  Joanna

Myślę, że przekroczyłoby pani wyobrażenie to ilu czworonogom na przestrzeni kilkudziesięciu lat udało się pomóc 🙂 U nas drzwi i okienko były i są zawsze „otwarte” dla potrzebujących stworzeń. Cieszę się, że miasto włączyło się do akcji. O tym się powinno się mówić. Pozdrawiam.

marta
marta
4 lata temu

Dzikie koty to zwierzęta wolno żyjące – nie mylić z bezdomnymi. Sytuacja prawna kotów wolno żyjących została uregulowana przez Ustawę o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r. Zgodnie z ustawą: „zwierzęta wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu (Art. 21.) Przepędzanie ich, zamykanie piwnicznych okienek i uniemożliwianie swobodnego bytu w miejscu ich życia jest niczym innym, jak łamaniem Ustawy. Dzikich kotów się zatem nie wyłapuje i nie wywozi do schronisk.

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  marta

…a te koty biegające po osiedlach to niestety tylko koty bezdomne, czyli nie podlegające ustawie.

marta
marta
4 lata temu
Reply to  Anonim

Jeśli uda się ustalić, iż dany kot miał kiedyś dom i go stracił, jest to zwierzę bezdomne. W myśl ustawy zwierzęta bezdomne „to zwierzęta domowe lub gospodarskie, które uciekły, zabłąkały się lub zostały porzucone przez człowieka, a nie ma możliwości ustalenia ich właściciela lub innej osoby, pod której opieką trwale dotąd pozostawały.” Zwierzęta wolno żyjące, czyli dzikie „to zwierzęta nieudomowione żyjące w warunkach niezależnych od człowieka” (art. 4 ust 21). Okazjonalne lub stałe dokarmianie kotów nie zmienia niczego w ich statusie.

Joanna
Joanna
4 lata temu
Reply to  marta

Te koty przynoszą sobie kuwety z piachem i po sobie sprzątają… Już to było przerabiane. Koty z biegunka i nie było miłośnika zwierząt, żeby posprzątać…

marta
marta
4 lata temu
Reply to  Joanna

Koty bardzo szybko się odwadniają. Jak miały biegunkę, może były ciężko chore i potrzebowały innego rodzaju pomocy.

Joanna
Joanna
4 lata temu

Jak akcja to organizacja sprzątania. Może ktoś z UM będzie sprzątal

Joanna
Joanna
4 lata temu

Ciekawe, kto będzie sprzatal

kocham koty
kocham koty
4 lata temu
Reply to  Joanna

Z takim nastawieniem do zwierząt to dla kotka lepiej, żeby pani swojego okienka nie otwierała.

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  kocham koty

Och… miłośniczka kotów… i pcheł.
Też znam miłośniczkę zwierząt. Dokarmia nawet szczury pod śmietnikiem (stawia im jedzonko i picie).

kocham koty
kocham koty
4 lata temu
Reply to  Anonim

Jak są koty, to szczurów nie muszę dokarmiać, bo ich w pobliżu nie ma. A hodowlane szczurki też uwielbiam i posiadałam w przeszłości, bardzo inteligentne i czyste stworzonka, niestety krótko żyją. CO DO KUP jak powszechnie wiadomo koty w przeciwieństwie do psów swoje odchody z reguły zakopują i są brzydliwe, nie mają potrzeby s*ać tam gdzie jedzą i śpią. Niestety większość kup spotykanych na chodnikach pochodzi od psów, a w mławskim parku dodatkowo można się natknąć na ludzkie ekskrementy okraszone odrobiną papieru toaletowego.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x